Polecamy:

Wieści z Okręgu

Posiedzenie Okręgowej Rady

23 marca br. obradowała Okręgowa Rada PZD w Szczecinie na kolejnym XIV posiedzeniu, które odbyło się przy 76% frekwencji członków Okręgowej Rady z udziałem Przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej Pana Eugeniusza Rabuskiego.

Obradom przewodniczył Prezes Okręgu, który powitał uczestników. Po przyjęciu porządku obrad oraz wyborze komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji porządku dziennego.

Więcej…

13 czerwca br. obradowała Okręgowa Rada na XII posiedzeniu

Po przywitaniu członków Okręgowej Rady i przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej oraz po zatwierdzeniu porządku obrad i wyborze Komisji Uchwał i Wniosków prezes Okręgu omówił najważniejsze problemy, którymi żyje dzisiaj Związek w tym nasz Okręg szczeciński.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady w ROD Przyjaźń w Szczecinie w dniu 08.11.2021 r.

ROD Przyjaźń, położony na wyjątkowo urozmaiconym terenie, sięgający swoim początkiem roku 1901, zadbany i prowadzony w sposób należyty przez zarząd ROD, kierowany przez panią Kazimierę Wadowską – posiada 1050 działek. Wszystkie są zagospodarowane, a dom działkowca swoją estetyką i urządzeniem przyciąga uwagę każdego, kto się tutaj pojawi.

Więcej…

Relacja z ostatniego posiedzenia okręgowej rady w kadencji 2015-2019

12 sierpnia br., w siedzibie Okręgu odbyło się ostanie w kadencji posiedzenie Okręgowej Rady z udziałem wszystkich członków Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po zatwierdzeniu porządku obrad i powołaniu komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji przyjętego porządku posiedzenia.

Więcej…

Obradowała Okręgowa Rada w Szczecinie

Zgodnie z planem pracy 3.06.br., obradowała Okręgowa Rada PZD. W obradach wzięli udział jej członkowie oraz przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po otwarciu obrad, zatwierdzeniu porządku i wyborze komisji uchwal i wniosków, prezes Okręgu przedstawił ogólną sytuację PZD, z uwzględnieniem szczecińskiego okręgu. Zwrócił uwagę na aktywność oraz na skuteczność Krajowej Jednostki, w tworzeniu nowego prawa w zakresie utrzymania czystości w gminach, o gospodarce nieruchomościami, planowaniu przestrzennym i prawie budowlanym.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

Tegoroczne spotkanie noworoczne Polskiego Stronnictwa Ludowego w Województwie Zachodniopomorskim, rozpoczęło się nabożeństwem w Katedrze pw. Św.  Jakuba w Szczecinie.

Nabożeństwo rozpoczęło się 8.01 br. o godz. 12:00, celebrowane przez biskupa Henryka Wejmana, było nasycone akcentami patriotyczno – świątecznymi i ubarwione licznymi sztandarami. 

Po nabożeństwie uczestnicy udali się do hotelu Dana na publiczne spotkanie z prezesem PSL dr Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem, gdzie mogli dowiedzieć się o priorytetach polityki PSL oraz o aktualnej sytuacji gospodarczej kraju. Po wystąpieniu prezesa oraz licznych pytaniach, na które została udzielana odpowiedź, uczestnicy udali się na kolejne spotkanie w Hanza Tower. 

Po powitaniu działaczy PSL-u, gości, wręczeniu odznaczeń resortowych oraz wystąpieniach senatorów, posłów i zaproszonych gości, ks. dziekan Piotr Twaróg wprowadził wszystkich w nastrój świąteczny z odśpiewaniem kolędy włącznie.

W atmosferze rodzinnego święta, nastąpiło dzielenie się opłatkiem i wzajemne składanie sobie życzeń.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się prezes i I wiceprezes Okręgu PZD, a na sali można było spotkać wielu działkowców z rodzinnych ogrodów działkowych naszego województwa.

Uroczyste podtrzymywanie spotkań noworocznych, spaja mocno to zwarte środowisko ludowców, które dobrze służy naszej ojczyźnie.

 

Prezes Okręgu PZD w Szczecinie

Tadeusz Jarzębak

 

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 81

Wczoraj 107

W tygodniu 188

W miesiącu 3059

Wszystkich 475405

Kubik-Rubik Joomla! Extensions