Polecamy:

Wieści z Okręgu

Posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie

Okręgowa Rada PZD w Szczecinie odbyła swoje kolejne XII posiedzenie w dniu 11 marca 2024 roku, przy. 74,1 % frekwencji.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady

11 grudnia 2023 r. obradowała Okręgowa Rada PZD w Szczecinie. Program XVI  posiedzenia Okręgowej Rady był urozmaicony a dotyczył wielu dziedzin życia związkowego w skali ogólnokrajowej i okręgowej.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady

23 marca br. obradowała Okręgowa Rada PZD w Szczecinie na kolejnym XIV posiedzeniu, które odbyło się przy 76% frekwencji członków Okręgowej Rady z udziałem Przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej Pana Eugeniusza Rabuskiego.

Obradom przewodniczył Prezes Okręgu, który powitał uczestników. Po przyjęciu porządku obrad oraz wyborze komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji porządku dziennego.

Więcej…

13 czerwca br. obradowała Okręgowa Rada na XII posiedzeniu

Po przywitaniu członków Okręgowej Rady i przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej oraz po zatwierdzeniu porządku obrad i wyborze Komisji Uchwał i Wniosków prezes Okręgu omówił najważniejsze problemy, którymi żyje dzisiaj Związek w tym nasz Okręg szczeciński.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady w ROD Przyjaźń w Szczecinie w dniu 08.11.2021 r.

ROD Przyjaźń, położony na wyjątkowo urozmaiconym terenie, sięgający swoim początkiem roku 1901, zadbany i prowadzony w sposób należyty przez zarząd ROD, kierowany przez panią Kazimierę Wadowską – posiada 1050 działek. Wszystkie są zagospodarowane, a dom działkowca swoją estetyką i urządzeniem przyciąga uwagę każdego, kto się tutaj pojawi.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

W dniu 10 stycznia 2023 r. w siedzibie Okręgu odbyła się podsumowująca rok ubiegły narada instruktorów SSI. Zaproszeni zostali instruktorzy krajowi i okręgowi. Prezes Okręgu Tadeusz Jarzębak powitał wszystkich przybyłych, złożył życzenia noworoczne, jak również sukcesów w pracy instruktorskiej w obecnym roku, docenił i mocno akcentował rolę instruktorów w życiu ogrodów i ich działania.

Instruktor Krajowy – pan Zygmunt Górczyński zrelacjonował i podsumował naradę instruktorów, która odbyła się w 24.11 22 r. w Warszawie.  Przestawił jej najważniejsze punkty i uwagi prezesa PZD. Instruktorzy zgodzili się z opinią, żeby wprowadzić obowiązek szkoleń dla wszystkich nowych działkowców. Znajomość przepisów związkowych ułatwiła by pracę wielu zarządów ROD i przyczyniła by się do mniejszej ilości skarg i nieprawidłowości w zagospodarowaniu działek.

Przedstawiono nowo powołanego instruktora okręgowego – pana Gracjana Falkowskiego (przy okazji zwycięzcę konkursu organizowanego przez Kurier Szczeciński pn. Cały Szczecin w kwiatach), poruszano problemy współpracy instruktorów z zarządami, częsty brak zainteresowania zarządów działaniami służby instruktorskiej i ich pomocy przy rozwiązywaniu wielu problemów w ogrodzie, proponowano zmiany w planowanych konkursach na Wzorową działkę, dzielono się doświadczeniami z ogrodów w kwestii szkoleń, zagospodarowaniem działek.

Instruktor ogrodniczy Okręgu dokonała podsumowania działalności oświatowej, szkoleń, konkursów, uczestnictwo w kiermaszach ogrodniczych oraz pozostałe zadania minionego roku. Dla przybyłych instruktorów przygotowano świąteczno-noworoczne paczki wraz z kalendarzem biodynamicznym.

Na zakończenie spotkania instruktor okręgowa dr inż. Małgorzata Raniszewska przedstawiła ciekawą prezentację nt. „Woda w ogrodzie”, która była tematem dyskusji i wymiany własnych doświadczeń instruktorów.

 

J. Sielicka

Instruktor ogrodniczy

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 115

Wczoraj 201

W tygodniu 115

W miesiącu 4356

Wszystkich 495387

Kubik-Rubik Joomla! Extensions