Polecamy:

Wieści z Okręgu

Posiedzenie Okręgowej Rady

23 marca br. obradowała Okręgowa Rada PZD w Szczecinie na kolejnym XIV posiedzeniu, które odbyło się przy 76% frekwencji członków Okręgowej Rady z udziałem Przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej Pana Eugeniusza Rabuskiego.

Obradom przewodniczył Prezes Okręgu, który powitał uczestników. Po przyjęciu porządku obrad oraz wyborze komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji porządku dziennego.

Więcej…

13 czerwca br. obradowała Okręgowa Rada na XII posiedzeniu

Po przywitaniu członków Okręgowej Rady i przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej oraz po zatwierdzeniu porządku obrad i wyborze Komisji Uchwał i Wniosków prezes Okręgu omówił najważniejsze problemy, którymi żyje dzisiaj Związek w tym nasz Okręg szczeciński.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady w ROD Przyjaźń w Szczecinie w dniu 08.11.2021 r.

ROD Przyjaźń, położony na wyjątkowo urozmaiconym terenie, sięgający swoim początkiem roku 1901, zadbany i prowadzony w sposób należyty przez zarząd ROD, kierowany przez panią Kazimierę Wadowską – posiada 1050 działek. Wszystkie są zagospodarowane, a dom działkowca swoją estetyką i urządzeniem przyciąga uwagę każdego, kto się tutaj pojawi.

Więcej…

Relacja z ostatniego posiedzenia okręgowej rady w kadencji 2015-2019

12 sierpnia br., w siedzibie Okręgu odbyło się ostanie w kadencji posiedzenie Okręgowej Rady z udziałem wszystkich członków Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po zatwierdzeniu porządku obrad i powołaniu komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji przyjętego porządku posiedzenia.

Więcej…

Obradowała Okręgowa Rada w Szczecinie

Zgodnie z planem pracy 3.06.br., obradowała Okręgowa Rada PZD. W obradach wzięli udział jej członkowie oraz przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po otwarciu obrad, zatwierdzeniu porządku i wyborze komisji uchwal i wniosków, prezes Okręgu przedstawił ogólną sytuację PZD, z uwzględnieniem szczecińskiego okręgu. Zwrócił uwagę na aktywność oraz na skuteczność Krajowej Jednostki, w tworzeniu nowego prawa w zakresie utrzymania czystości w gminach, o gospodarce nieruchomościami, planowaniu przestrzennym i prawie budowlanym.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

Pracowita, pomocna, sympatyczna, życzliwa, dobra dusza...- tak mówią o Salomei Zuzannie Sus-Witkowskiej nie tylko działkowcy, ale właśnie oni postanowili szczególnie docenić jej ponad 50-letnie społeczne zaangażowanie w zarządzie ROD. Skarbówka w Szczecinie. Przygotowaną dla niej uroczystością bardzo ją zaskoczyli. To skromna osoba. - Gdybym wiedziała, co tu szykują, to bym nie przyszła - uśmiecha się.

 

- Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie, w związku z upływem 50 lat społecznej pracy w zarządzie ROD Skarbówka składa pani gorące podziękowania za pracę w strukturach PZD z pełnym poświęceniem, zaangażowaniem w sprawy działkowców i ROD Skarbówka - mówił Tadeusz Jarzębak, pierwszy wiceprezes PZD
w Warszawie i prezes okręgu w Szczecinie. - Pełnienie funkcji w zarządzie ogrodu nieprzerwanie przez 50 lat to ewenement, który świadczy o pani społecznym zaangażowaniu, którego podłożem jest fascynacja ideą ogrodów działkowych i pracą na rzecz ogółu. Z okazji tak wspaniałego jubileuszu, dziękując, życzymy dobrego zdrowia i siły do dalszej pracy społecznej w waszym ogrodzie. 

Pani Salomea otrzymała pamiątkowy medal okolicznościowy „Zasłużony dla ROD Pomorza Zachodniego”, medal Bene Meritus, prezenty i życzenia od działkowców...- Pracuję 26 lat z panią Zuzią,
tak ją tu wszyscy nazywamy, to naprawdę wspaniała osoba - mówi Waldemar Marek, prezes ROD Skarbówka. - Mamy 1200 działek, ponad 2000 członków, z okazji jubileuszu wszyscy składamy najlepsze życzenia! Pani Salomea usłyszała, że swoją postawą, zaangażowaniem oraz  wielką życzliwością była i jest nadal wzorem do naśladowania, przykładem dla wszystkich, którzy przez minione pół wieku przewinęli się przez ogrody Skarbówka.-Jest pani wyjątkowym przykładem nie tylko działacza społecznego, ale i wyjątkowego człowieka, zawsze otwartego na pomoc innym. Zmieniali się prezesi, zarządy, 

a pani niezłomnie na działkowym posterunku - mówił pan Wiesław. - W imieniu wszystkich działkowców, zarządów i komisji, z jakimi przyszło pani działać i pracować, składamy pani najserdeczniejsze podziękowania oraz wyrazy wdzięczności za trud i zaangażowanie włożone w rozwój ogrodu, a także całego ruchu działkowego.

- Mili państwo tyle lat przepracowałam z wami wszystkimi, dziękuję serdecznie, cokolwiek było z mojej strony nie tak, to wszystkich przepraszam i życzę owocnej pracy. To już moja ostatnia kadencja, chcę odpocząć. A za to, że przez tyle lat mnie znosiliście, dziękuję - powiedziała pani Zuzia. Salomea Sus-Witkowska do Szczecina przyjechała z rodzicami w 1946 roku z Łódzkiego, pracowała w zakładach energetycznych, a działka dawała jej wytchnienie po pracy. Obecnie już nie poświęca jej tak dużo czasu. Ma dwoje dzieci, córkę i syna, troje wnuków i prawnuka. Czas szybko leci... Teraz tu trawkę zasiałam, mam jakieś drzewa owocowe, zrobiłam łączkę kwiatową, żeby mniej było pracy - opowiada. Młodym trzeba ustąpić, do śmierci nie można pracować.

Jak to się stało, że ponad pół wieku pełniła swą funkcję?

Przechodziłam z kadencji na kadencję, kocham ludzi, ludzie mnie...- odpowiada. - Praca społeczna to ciężka praca, różnie bywa. Ale jak się żyje z ludźmi dobrze, to jest dobrze. ©® (sd)

 

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 135

Wczoraj 151

W tygodniu 452

W miesiącu 4205

Wszystkich 452616

Kubik-Rubik Joomla! Extensions