Polecamy:

Wieści z Okręgu

Posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie

Okręgowa Rada PZD w Szczecinie odbyła swoje kolejne XII posiedzenie w dniu 11 marca 2024 roku, przy. 74,1 % frekwencji.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady

11 grudnia 2023 r. obradowała Okręgowa Rada PZD w Szczecinie. Program XVI  posiedzenia Okręgowej Rady był urozmaicony a dotyczył wielu dziedzin życia związkowego w skali ogólnokrajowej i okręgowej.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady

23 marca br. obradowała Okręgowa Rada PZD w Szczecinie na kolejnym XIV posiedzeniu, które odbyło się przy 76% frekwencji członków Okręgowej Rady z udziałem Przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej Pana Eugeniusza Rabuskiego.

Obradom przewodniczył Prezes Okręgu, który powitał uczestników. Po przyjęciu porządku obrad oraz wyborze komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji porządku dziennego.

Więcej…

13 czerwca br. obradowała Okręgowa Rada na XII posiedzeniu

Po przywitaniu członków Okręgowej Rady i przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej oraz po zatwierdzeniu porządku obrad i wyborze Komisji Uchwał i Wniosków prezes Okręgu omówił najważniejsze problemy, którymi żyje dzisiaj Związek w tym nasz Okręg szczeciński.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady w ROD Przyjaźń w Szczecinie w dniu 08.11.2021 r.

ROD Przyjaźń, położony na wyjątkowo urozmaiconym terenie, sięgający swoim początkiem roku 1901, zadbany i prowadzony w sposób należyty przez zarząd ROD, kierowany przez panią Kazimierę Wadowską – posiada 1050 działek. Wszystkie są zagospodarowane, a dom działkowca swoją estetyką i urządzeniem przyciąga uwagę każdego, kto się tutaj pojawi.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

Zarządcy Rodzinnych Ogrodów Działkowych w Stargardzie kolejny raz mają szanse zdobyć pieniądze z miasta.

Od kilku lat, dzięki dofinansowaniu z budżetu miasta, ROD-y mogą inwestować w sieci wodociągowe, wymieniać ogrodzenia, remontować świetlice czy realizować na rzecz działkowców wiele innych potrzebnych przedsięwzięć.- Zarządcy ROD mogą starać się o pieniądze także m.in. na zagospodarowanie miejsca selektywnej zbiórki odpadów, budowę kompostowników albo zakup zbiorników na deszczówkę - informują miejscy urzędnicy. - Inwestycja powinna służyć wszystkim działkowcom, a także pozytywnie wpływać na środowisko naturalne. Do 15 maja trwa przyjmowanie wniosków o dotacje. Na działkowców czeka 80 tys. zł. Niezbędne dokumenty i ofertę należy złożyć w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego przy ul. Czarnieckiego 17. W Stargardzie działa 10 Rodzinnych Ogrodów Działkowych. To miejsca wypoczynku i rekreacji tysięcy stargardzian. Każdego roku miasto wspiera ROD-y w realizacji różnych inwestycji W2022 r z dofinansowania skorzystało 7 ogrodów. Ich zarządcy dostali łącznie 80 tys. zł. Wyniki tegorocznego konkursu ofert poznamy w pierwszej połowie czerwca - informuje miasto. ©® (w)

 

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 13

Wczoraj 215

W tygodniu 1243

W miesiącu 4576

Wszystkich 507999

Kubik-Rubik Joomla! Extensions