Polecamy:

Wieści z Okręgu

Posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie

Okręgowa Rada PZD w Szczecinie odbyła swoje kolejne XII posiedzenie w dniu 11 marca 2024 roku, przy. 74,1 % frekwencji.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady

11 grudnia 2023 r. obradowała Okręgowa Rada PZD w Szczecinie. Program XVI  posiedzenia Okręgowej Rady był urozmaicony a dotyczył wielu dziedzin życia związkowego w skali ogólnokrajowej i okręgowej.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady

23 marca br. obradowała Okręgowa Rada PZD w Szczecinie na kolejnym XIV posiedzeniu, które odbyło się przy 76% frekwencji członków Okręgowej Rady z udziałem Przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej Pana Eugeniusza Rabuskiego.

Obradom przewodniczył Prezes Okręgu, który powitał uczestników. Po przyjęciu porządku obrad oraz wyborze komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji porządku dziennego.

Więcej…

13 czerwca br. obradowała Okręgowa Rada na XII posiedzeniu

Po przywitaniu członków Okręgowej Rady i przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej oraz po zatwierdzeniu porządku obrad i wyborze Komisji Uchwał i Wniosków prezes Okręgu omówił najważniejsze problemy, którymi żyje dzisiaj Związek w tym nasz Okręg szczeciński.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady w ROD Przyjaźń w Szczecinie w dniu 08.11.2021 r.

ROD Przyjaźń, położony na wyjątkowo urozmaiconym terenie, sięgający swoim początkiem roku 1901, zadbany i prowadzony w sposób należyty przez zarząd ROD, kierowany przez panią Kazimierę Wadowską – posiada 1050 działek. Wszystkie są zagospodarowane, a dom działkowca swoją estetyką i urządzeniem przyciąga uwagę każdego, kto się tutaj pojawi.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

W miniony weekend majowy odbył się kolejny już kiermasz ogrodniczy Pamiętajcie o ogrodach. Sobotnia deszczowa i zimna aura nie odstraszyła miłośników roślin, a niedziela wynagrodziła pięknym słońcem, dlatego frekwencja przerosła oczekiwania wystawców.

Producenci oferowali jak zwykle szeroką gamę roślin od cebul, ziół, traw, sadzonek warzyw, roślin doniczkowych, rabatowych i do oczek wodnych, traw, róż, pnączy, krzewów i drzew owocowych. Na kiermaszu można było kupić również nawozy, donice ozdobne, narzędzia czy miody. 

PZD Okręg w Szczecinie również uczestniczył w kiermaszu. Mieliśmy swój namiot wśród innych wystawców. Dyżury podczas dwóch dni mieli instruktorzy krajowi i okręgowi społecznej służby instruktorskiej wraz z instruktorem ogrodniczym Okręgu.

Odwiedzający nas działkowcy mogli skorzystać z porad ogrodniczych oraz z zakresu Regulaminu ROD, zbadać pH gleby, zasięgnąć informacje o wolnych działkach –  zainteresowanie nimi ciągle jest bardzo duże. Widoczne jest nie tylko wśród emerytów, ale przede wszystkim w gronie rodzin z dziećmi. Zauważalna jest chęć uprawy warzyw i owocowych na własne potrzeby. Rośnie świadomość wartości ekologicznych upraw. Dlatego też dużym powodzeniem cieszyły się broszury wydane przez JK PZD, zwłaszcza ostatnie Warzywa dla początkującychPomidory od A do Z oraz miesięcznik „działkowiec”.

Czas kiermaszu, to też możliwość rozmów z działkowcami, dzielenia się radościami, sukcesami uprawowymi, ale też i problemami. Wielu działkowców odwiedza nas za każdym razem podczas kiermaszu na Wałach Chrobrego.

Kolejny kiermasz we wrześniu, zatem do zobaczenia jesienią!

 

J. Sielicka

Instruktor ogrodniczy

https://mostbet-games.net/eg/

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 10

Wczoraj 215

W tygodniu 1240

W miesiącu 4573

Wszystkich 507996

Kubik-Rubik Joomla! Extensions