Polecamy:

Wieści z Okręgu

Posiedzenie Okręgowej Rady

23 marca br. obradowała Okręgowa Rada PZD w Szczecinie na kolejnym XIV posiedzeniu, które odbyło się przy 76% frekwencji członków Okręgowej Rady z udziałem Przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej Pana Eugeniusza Rabuskiego.

Obradom przewodniczył Prezes Okręgu, który powitał uczestników. Po przyjęciu porządku obrad oraz wyborze komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji porządku dziennego.

Więcej…

13 czerwca br. obradowała Okręgowa Rada na XII posiedzeniu

Po przywitaniu członków Okręgowej Rady i przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej oraz po zatwierdzeniu porządku obrad i wyborze Komisji Uchwał i Wniosków prezes Okręgu omówił najważniejsze problemy, którymi żyje dzisiaj Związek w tym nasz Okręg szczeciński.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady w ROD Przyjaźń w Szczecinie w dniu 08.11.2021 r.

ROD Przyjaźń, położony na wyjątkowo urozmaiconym terenie, sięgający swoim początkiem roku 1901, zadbany i prowadzony w sposób należyty przez zarząd ROD, kierowany przez panią Kazimierę Wadowską – posiada 1050 działek. Wszystkie są zagospodarowane, a dom działkowca swoją estetyką i urządzeniem przyciąga uwagę każdego, kto się tutaj pojawi.

Więcej…

Relacja z ostatniego posiedzenia okręgowej rady w kadencji 2015-2019

12 sierpnia br., w siedzibie Okręgu odbyło się ostanie w kadencji posiedzenie Okręgowej Rady z udziałem wszystkich członków Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po zatwierdzeniu porządku obrad i powołaniu komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji przyjętego porządku posiedzenia.

Więcej…

Obradowała Okręgowa Rada w Szczecinie

Zgodnie z planem pracy 3.06.br., obradowała Okręgowa Rada PZD. W obradach wzięli udział jej członkowie oraz przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po otwarciu obrad, zatwierdzeniu porządku i wyborze komisji uchwal i wniosków, prezes Okręgu przedstawił ogólną sytuację PZD, z uwzględnieniem szczecińskiego okręgu. Zwrócił uwagę na aktywność oraz na skuteczność Krajowej Jednostki, w tworzeniu nowego prawa w zakresie utrzymania czystości w gminach, o gospodarce nieruchomościami, planowaniu przestrzennym i prawie budowlanym.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

Okręg PZD w Szczecinie realizuje szkolenia dla nowych działkowców i kandydatów na działkowców w formie stacjonarnej. W roku bieżącym do  chwili obecnej zostały zorganizowane po 2 szkolenia w lutym, marcu i kwietniu. Odbyły się one w siedzibie Okręgu w dni powszednie, w godzinach popołudniowych.

Działkowcy otrzymywali listowne zaproszenia na szkolenie, jednak zawsze jest możliwość dopisania się do listy wyłożonej na sali. Dotychczas przeszkolonych zostało prawie 90 osób.

Najbliższe dwa szkolenia odbędą się w świetlicy ROD Stoczniowiec w Szczecinie (ul. Marynarska b/n), jest to ogród położony na Wyspie Puckiej, na której znajduje się aż 5 ogrodów. 

Szkolenie będzie w najbliższą sobotę 20 maja i rozpocznie się o godzinie 10:00, więc będą mieli okazję w nim uczestniczyć ci, którym praca nie pozwala brać udziału w szkoleniu w środku tygodnia.

Kolejny termin to 3 czerwca (start również o godz. 10:00), zapraszamy wszystkich chętnych do udziału! Na szkoleniach dostępne będą broszury wydawane przez Jednostkę Krajową PZD, a instruktorzy w trakcie szkolenia odpowiedzą na wszystkie nurtujące działkowców pytania, jest to również czas do wymiany doświadczeń.

 

J. Sielicka

Instruktor ogrodniczy

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 0

Wczoraj 137

W tygodniu 454

W miesiącu 0

Wszystkich 452618

Kubik-Rubik Joomla! Extensions