Polecamy:

Wieści z Okręgu

Posiedzenie Okręgowej Rady

23 marca br. obradowała Okręgowa Rada PZD w Szczecinie na kolejnym XIV posiedzeniu, które odbyło się przy 76% frekwencji członków Okręgowej Rady z udziałem Przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej Pana Eugeniusza Rabuskiego.

Obradom przewodniczył Prezes Okręgu, który powitał uczestników. Po przyjęciu porządku obrad oraz wyborze komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji porządku dziennego.

Więcej…

13 czerwca br. obradowała Okręgowa Rada na XII posiedzeniu

Po przywitaniu członków Okręgowej Rady i przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej oraz po zatwierdzeniu porządku obrad i wyborze Komisji Uchwał i Wniosków prezes Okręgu omówił najważniejsze problemy, którymi żyje dzisiaj Związek w tym nasz Okręg szczeciński.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady w ROD Przyjaźń w Szczecinie w dniu 08.11.2021 r.

ROD Przyjaźń, położony na wyjątkowo urozmaiconym terenie, sięgający swoim początkiem roku 1901, zadbany i prowadzony w sposób należyty przez zarząd ROD, kierowany przez panią Kazimierę Wadowską – posiada 1050 działek. Wszystkie są zagospodarowane, a dom działkowca swoją estetyką i urządzeniem przyciąga uwagę każdego, kto się tutaj pojawi.

Więcej…

Relacja z ostatniego posiedzenia okręgowej rady w kadencji 2015-2019

12 sierpnia br., w siedzibie Okręgu odbyło się ostanie w kadencji posiedzenie Okręgowej Rady z udziałem wszystkich członków Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po zatwierdzeniu porządku obrad i powołaniu komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji przyjętego porządku posiedzenia.

Więcej…

Obradowała Okręgowa Rada w Szczecinie

Zgodnie z planem pracy 3.06.br., obradowała Okręgowa Rada PZD. W obradach wzięli udział jej członkowie oraz przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po otwarciu obrad, zatwierdzeniu porządku i wyborze komisji uchwal i wniosków, prezes Okręgu przedstawił ogólną sytuację PZD, z uwzględnieniem szczecińskiego okręgu. Zwrócił uwagę na aktywność oraz na skuteczność Krajowej Jednostki, w tworzeniu nowego prawa w zakresie utrzymania czystości w gminach, o gospodarce nieruchomościami, planowaniu przestrzennym i prawie budowlanym.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

Powoli kończy się sezon dla działkowców a Rodzinny Ogród Działkowy obchodzi tradycyjne dożynki.  

W minioną sobotę (26.08.2023) zorganizowano święto plonów w naszym ogrodzie.

Prezes Zarządu Kazimiera Wadowska bardzo serdecznie przywitała działkowców,  Prezesa Okręgu  PZD  w Szczecinie Tadeusza Jarzębaka, przewodniczącego Okręgowej Komisji  Rewizyjnej Eugeniusza Rabuskiego oraz wszystkich zaproszonych gości.

Obchody dożynkowe były okazją do  wręczenia działkowcom brązowej odznaki „Zasłużony Działkowiec”

Poproszono  Prezesa Okręgu PZD  Tadeusza Jarzębaka o zabranie głosu. 

Przywitał wszystkich zebranych na tegorocznych dożynkach.    

Wspomniał , że tegoroczne święto jest obchodzone w 10 -tą  rocznicę uchwalenia ustawy o ROD przez Sejm RP 13.12.2013 roku. Nadmienił również , że wielokrotnie nad ogrodami zbierały się czarne chmury, że z wysiłkiem trzeba było stawać do ich obrony.

W dalszej części swojego wystąpienia stwierdził,  że tradycja jest bardzo ważnym elementem dla każdego człowieka a nam społeczności działkowej nie jest obca i zobowiązuje do starannego  kultywowania.

Podziękował działkowcom za wspaniałą atmosferę ,  działaczom struktur organizacyjnych za pracę, a przede wszystkim  za owocny wysiłek działkowców w kreowaniu zielonej przestrzeni.

Na ręce prezes zarządu ROD Kazimiery Wadowskiej złożył podziękowania.  

Następnym punktem uroczystości było wręczenie dyplomów wraz z drobnymi upominkami  za zaangażowanie  w prace na rzecz społeczności działkowej, za piękne działki rekreacyjne, warzywne, oraz działki kwiatowe.

Po części oficjalnej zaproszono wszystkich do wspólnego posiłku. 

Była kawa, herbata , ciasto upieczone przez Panie – prezes , wiceprezes, sekretarz oraz ciepły posiłek  z Kantyny Portowej.

Po konsumpcji  prezes zaprosiła wszystkich do zabawy tanecznej  – tańce przy orkiestrze. 

Prezes Zarządu ROD

K. Wadowska

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 1

Wczoraj 132

W tygodniu 490

W miesiącu 3390

Wszystkich 469024

Kubik-Rubik Joomla! Extensions