Polecamy:

Wieści z Okręgu

Posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie

Okręgowa Rada PZD w Szczecinie odbyła swoje kolejne XII posiedzenie w dniu 11 marca 2024 roku, przy. 74,1 % frekwencji.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady

11 grudnia 2023 r. obradowała Okręgowa Rada PZD w Szczecinie. Program XVI  posiedzenia Okręgowej Rady był urozmaicony a dotyczył wielu dziedzin życia związkowego w skali ogólnokrajowej i okręgowej.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady

23 marca br. obradowała Okręgowa Rada PZD w Szczecinie na kolejnym XIV posiedzeniu, które odbyło się przy 76% frekwencji członków Okręgowej Rady z udziałem Przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej Pana Eugeniusza Rabuskiego.

Obradom przewodniczył Prezes Okręgu, który powitał uczestników. Po przyjęciu porządku obrad oraz wyborze komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji porządku dziennego.

Więcej…

13 czerwca br. obradowała Okręgowa Rada na XII posiedzeniu

Po przywitaniu członków Okręgowej Rady i przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej oraz po zatwierdzeniu porządku obrad i wyborze Komisji Uchwał i Wniosków prezes Okręgu omówił najważniejsze problemy, którymi żyje dzisiaj Związek w tym nasz Okręg szczeciński.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady w ROD Przyjaźń w Szczecinie w dniu 08.11.2021 r.

ROD Przyjaźń, położony na wyjątkowo urozmaiconym terenie, sięgający swoim początkiem roku 1901, zadbany i prowadzony w sposób należyty przez zarząd ROD, kierowany przez panią Kazimierę Wadowską – posiada 1050 działek. Wszystkie są zagospodarowane, a dom działkowca swoją estetyką i urządzeniem przyciąga uwagę każdego, kto się tutaj pojawi.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

Powoli kończy się sezon dla działkowców a Rodzinny Ogród Działkowy obchodzi tradycyjne dożynki.  

W minioną sobotę (26.08.2023) zorganizowano święto plonów w naszym ogrodzie.

Prezes Zarządu Kazimiera Wadowska bardzo serdecznie przywitała działkowców,  Prezesa Okręgu  PZD  w Szczecinie Tadeusza Jarzębaka, przewodniczącego Okręgowej Komisji  Rewizyjnej Eugeniusza Rabuskiego oraz wszystkich zaproszonych gości.

Obchody dożynkowe były okazją do  wręczenia działkowcom brązowej odznaki „Zasłużony Działkowiec”

Poproszono  Prezesa Okręgu PZD  Tadeusza Jarzębaka o zabranie głosu. 

Przywitał wszystkich zebranych na tegorocznych dożynkach.    

Wspomniał , że tegoroczne święto jest obchodzone w 10 -tą  rocznicę uchwalenia ustawy o ROD przez Sejm RP 13.12.2013 roku. Nadmienił również , że wielokrotnie nad ogrodami zbierały się czarne chmury, że z wysiłkiem trzeba było stawać do ich obrony.

W dalszej części swojego wystąpienia stwierdził,  że tradycja jest bardzo ważnym elementem dla każdego człowieka a nam społeczności działkowej nie jest obca i zobowiązuje do starannego  kultywowania.

Podziękował działkowcom za wspaniałą atmosferę ,  działaczom struktur organizacyjnych za pracę, a przede wszystkim  za owocny wysiłek działkowców w kreowaniu zielonej przestrzeni.

Na ręce prezes zarządu ROD Kazimiery Wadowskiej złożył podziękowania.  

Następnym punktem uroczystości było wręczenie dyplomów wraz z drobnymi upominkami  za zaangażowanie  w prace na rzecz społeczności działkowej, za piękne działki rekreacyjne, warzywne, oraz działki kwiatowe.

Po części oficjalnej zaproszono wszystkich do wspólnego posiłku. 

Była kawa, herbata , ciasto upieczone przez Panie – prezes , wiceprezes, sekretarz oraz ciepły posiłek  z Kantyny Portowej.

Po konsumpcji  prezes zaprosiła wszystkich do zabawy tanecznej  – tańce przy orkiestrze. 

Prezes Zarządu ROD

K. Wadowska

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 259

Wczoraj 287

W tygodniu 1611

W miesiącu 4410

Wszystkich 515155

Kubik-Rubik Joomla! Extensions