Polecamy:

Wieści z Okręgu

Posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie

Okręgowa Rada PZD w Szczecinie odbyła swoje kolejne XII posiedzenie w dniu 11 marca 2024 roku, przy. 74,1 % frekwencji.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady

11 grudnia 2023 r. obradowała Okręgowa Rada PZD w Szczecinie. Program XVI  posiedzenia Okręgowej Rady był urozmaicony a dotyczył wielu dziedzin życia związkowego w skali ogólnokrajowej i okręgowej.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady

23 marca br. obradowała Okręgowa Rada PZD w Szczecinie na kolejnym XIV posiedzeniu, które odbyło się przy 76% frekwencji członków Okręgowej Rady z udziałem Przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej Pana Eugeniusza Rabuskiego.

Obradom przewodniczył Prezes Okręgu, który powitał uczestników. Po przyjęciu porządku obrad oraz wyborze komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji porządku dziennego.

Więcej…

13 czerwca br. obradowała Okręgowa Rada na XII posiedzeniu

Po przywitaniu członków Okręgowej Rady i przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej oraz po zatwierdzeniu porządku obrad i wyborze Komisji Uchwał i Wniosków prezes Okręgu omówił najważniejsze problemy, którymi żyje dzisiaj Związek w tym nasz Okręg szczeciński.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady w ROD Przyjaźń w Szczecinie w dniu 08.11.2021 r.

ROD Przyjaźń, położony na wyjątkowo urozmaiconym terenie, sięgający swoim początkiem roku 1901, zadbany i prowadzony w sposób należyty przez zarząd ROD, kierowany przez panią Kazimierę Wadowską – posiada 1050 działek. Wszystkie są zagospodarowane, a dom działkowca swoją estetyką i urządzeniem przyciąga uwagę każdego, kto się tutaj pojawi.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

16 - 17 września w Ogrodach Przelewice, Zachodniopomorskim Centrum Kultury Obszarów Wiejskich i Edukacji Ekologicznej, odbyły się uroczystości dożynkowe województwa Zachodniopomorskiego. Była to wspaniała okazja, aby spotkać się z mieszkańcami naszego regionu, delektować się smakiem regionalnych potraw i podziwiać bogactwo naszej ziemi.

Uroczystość rozpoczęła się nabożeństwem w Kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski. Po nabożeństwie barwny korowód dożynkowy przemieścił się na plac gdzie poszczególne delegacje gmin zaprezentowały okolicznościowe programy i wieńce dożynkowe, a starostowie dożynkowi przekazali Gospodarzowi chleb z tegorocznych zbiorów przy zachowaniu zwyczajowego ceremoniału. 

Po wręczeniu odznaczeń, nagród za udział w różnego rodzaju konkursach trwał nieprzerwanie festiwal prezentacji zespołów ludowych, pokazy taneczne i muzyka, występy Gwiazd Wieczoru, muzyka rozrywkowa, targi rękodzieła i lokalnych produktów 

Działkowców naszego okręgu szczecińskiego reprezentował Prezes i I - wszy Wiceprezes Okręgu ale można było spotkać działkowców z całego województwa, którzy skorzystali z zaproszenia.

Prezes Okręgu przekazał rolnikom gratulacje, pozdrowienia i życzenia podkreślając znaczenie uroczystości jako hołd za ich codzienny trud a dla Marszałka Województwa zachodniopomorskiego pana Olgierda Geblewicza, wręczył grawerton z podziękowaniami za pomoc udzielaną Rodzinnym Ogrodom Działkowym.

Piękna uroczystość w ogrodzie dendrologicznym, święcącym w tym roku jubileusz 90 - lecia istnienia. 

Prezes Okręgu PZD w Szczecinie

mgr Tadeusz Jarzębak

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 13

Wczoraj 215

W tygodniu 1243

W miesiącu 4576

Wszystkich 507999

Kubik-Rubik Joomla! Extensions