Polecamy:

Wieści z Okręgu

Posiedzenie Okręgowej Rady

11 grudnia 2023 r. obradowała Okręgowa Rada PZD w Szczecinie. Program XVI  posiedzenia Okręgowej Rady był urozmaicony a dotyczył wielu dziedzin życia związkowego w skali ogólnokrajowej i okręgowej.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady

23 marca br. obradowała Okręgowa Rada PZD w Szczecinie na kolejnym XIV posiedzeniu, które odbyło się przy 76% frekwencji członków Okręgowej Rady z udziałem Przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej Pana Eugeniusza Rabuskiego.

Obradom przewodniczył Prezes Okręgu, który powitał uczestników. Po przyjęciu porządku obrad oraz wyborze komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji porządku dziennego.

Więcej…

13 czerwca br. obradowała Okręgowa Rada na XII posiedzeniu

Po przywitaniu członków Okręgowej Rady i przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej oraz po zatwierdzeniu porządku obrad i wyborze Komisji Uchwał i Wniosków prezes Okręgu omówił najważniejsze problemy, którymi żyje dzisiaj Związek w tym nasz Okręg szczeciński.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady w ROD Przyjaźń w Szczecinie w dniu 08.11.2021 r.

ROD Przyjaźń, położony na wyjątkowo urozmaiconym terenie, sięgający swoim początkiem roku 1901, zadbany i prowadzony w sposób należyty przez zarząd ROD, kierowany przez panią Kazimierę Wadowską – posiada 1050 działek. Wszystkie są zagospodarowane, a dom działkowca swoją estetyką i urządzeniem przyciąga uwagę każdego, kto się tutaj pojawi.

Więcej…

Relacja z ostatniego posiedzenia okręgowej rady w kadencji 2015-2019

12 sierpnia br., w siedzibie Okręgu odbyło się ostanie w kadencji posiedzenie Okręgowej Rady z udziałem wszystkich członków Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po zatwierdzeniu porządku obrad i powołaniu komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji przyjętego porządku posiedzenia.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

W dniu 16 września 2023 r.  odbyły się „Dożynki” na terenie ogrodów działkowych ROD „Kotwiczna”.

Na uroczystość przybyli zaproszeni przez zarząd ROD „Kotwiczna” goście :

 

Prezes Okręgu PZD w Szczecinie Pan Tadeusz Jarzębak oraz I wiceprezes Okręgu Pan Józef Romanowski,

 

 

Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Pan Dariusz Wieczorek,
Prezes Remondis Szczecin Sp. z o.o  - Pan Ronald Laska,
Kierownik przetwarzania odpadów  firmy Remondis Szczecin Sp. z o.o - Pan Dariusz Dzięgielewski ,
Prezesi ogrodów działkowych:
Prezes ROD „Bema” w asyście wice prezesa i skarbnika
Prezes ROD „Nowe Osiedle” - Pan Gracjan Falkowski
Prezes ROD „ Nad Jeziorem” i członek Rady Okręgowej PZD w  Szczecinie - Pan Michał Borysiak,Prezes ROD im. Gen. H. Dąbrowskiego - Pan Michał Śniegowski,
oraz działkowcy ROD „Kotwiczna”.

 

 

Goście zostali przywitani przez Prezesa Zarządu ROD „Kotwiczna” Pana Zbigniewa Hajdusia. 

Do zgromadzonych, dziękując za zaproszenie i witając działkowców przemawiali również Prezes Okręgu Pan Tadeusz Jarzębak, a także poseł Dariusz Wieczorek.
Działkowcy mogli się dowiedzieć od Prezesa Remondis Szczecin Sp. z o.o  Pana Ronalda Laska o planowanej budowie Bio oczyszczalni, która będzie w przyszłości sąsiadować z naszymi ogrodami. 

 

 

W trakcie uroczystości zgromadzeni mogli poczęstować się gorącą grochówką, karkówką i kiełbasą z grilla czy pajdą ze smalcem. Stanowiska te obsługiwane były przez wolontariuszy (naszych działkowców).

 

 

 

Członkowie Koła Pszczelarskiego „Gucio” częstowali gości miodem wytwarzanym na naszych ogrodach.

 

 

W trakcie zabawy „Dożynkowej”, którą muzycznie uprzyjemniał DJ Tomek,  Prezes Zbigniew Hajduś i Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej ROD „Kotwiczna” wręczali dyplomy i wyróżnienia. Nagrodziliśmy najładniejsze działki, podziękowaliśmy za pomoc przy wykonywanych na rzecz ogrodów pracach, odznaczyliśmy Zasłużonych Działkowców. Podziękowania od Zarządu ROD „Kotwiczna” otrzymali wieloletni sponsorzy wszystkich imprez organizowanych na naszych ogrodach – Firma EUROKINDERLAND. 

 

 

Specjalne podziękowania i życzenia otrzymali nasi działkowcy, którzy w 2023 r. obchodzili Jubileusz 90–lecia swoich urodzin. 

 

 

Koło Pszczelarskie „Gucio” podziękowało użytkownikom działki sąsiadującej z pasieką, którzy dla dobra pszczół wysiali na swojej działce nasiona miododajnych gatunków kwiatów tworząc tzw. „łąkę kwiatową dla pszczół”.

Został zorganizowany po raz pierwszy konkurs - na najładniejszy Wieniec Dożynkowy.

 

Przygotowane prace okazały się być tak piękne, że Jury jednomyślnie przyznało Ex aequo trzypierwsze miejsce.

 

 

Zabawa Dożynkowa trwała do późnych godzin wieczornych.

 

Zarząd i członkowie Komisji Rewizyjnej ROD „Kotwicznej” bardzo dziękują wszystkim działkowcom i gościom za uczestnictwo w obchodach "Dnia Działkowca 2023" 

 

PREZES ZARZĄDU

ZBIGNIEW HAJDUŚ

 

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 168

Wczoraj 174

W tygodniu 168

W miesiącu 3323

Wszystkich 485005

Kubik-Rubik Joomla! Extensions