Polecamy:

Wieści z Okręgu

Posiedzenie Okręgowej Rady

11 grudnia 2023 r. obradowała Okręgowa Rada PZD w Szczecinie. Program XVI  posiedzenia Okręgowej Rady był urozmaicony a dotyczył wielu dziedzin życia związkowego w skali ogólnokrajowej i okręgowej.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady

23 marca br. obradowała Okręgowa Rada PZD w Szczecinie na kolejnym XIV posiedzeniu, które odbyło się przy 76% frekwencji członków Okręgowej Rady z udziałem Przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej Pana Eugeniusza Rabuskiego.

Obradom przewodniczył Prezes Okręgu, który powitał uczestników. Po przyjęciu porządku obrad oraz wyborze komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji porządku dziennego.

Więcej…

13 czerwca br. obradowała Okręgowa Rada na XII posiedzeniu

Po przywitaniu członków Okręgowej Rady i przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej oraz po zatwierdzeniu porządku obrad i wyborze Komisji Uchwał i Wniosków prezes Okręgu omówił najważniejsze problemy, którymi żyje dzisiaj Związek w tym nasz Okręg szczeciński.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady w ROD Przyjaźń w Szczecinie w dniu 08.11.2021 r.

ROD Przyjaźń, położony na wyjątkowo urozmaiconym terenie, sięgający swoim początkiem roku 1901, zadbany i prowadzony w sposób należyty przez zarząd ROD, kierowany przez panią Kazimierę Wadowską – posiada 1050 działek. Wszystkie są zagospodarowane, a dom działkowca swoją estetyką i urządzeniem przyciąga uwagę każdego, kto się tutaj pojawi.

Więcej…

Relacja z ostatniego posiedzenia okręgowej rady w kadencji 2015-2019

12 sierpnia br., w siedzibie Okręgu odbyło się ostanie w kadencji posiedzenie Okręgowej Rady z udziałem wszystkich członków Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po zatwierdzeniu porządku obrad i powołaniu komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji przyjętego porządku posiedzenia.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

W ostatni dzień września 2023 roku o godzinie 16:00 rozpoczęły się coroczne Dni Działkowca w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym im. Pokoju.

Prezes Zarządu ROD Przemysław Hilarczyński wraz z wiceprezesem Jakubem Zduńskim serdecznie powitali działkowców z rodzinami, przedstawiciela Okręgowego Zarządu PZD Panią Kazimierę Wadowską oraz innych zaproszonych gości.

Pani Kazimiera Wadowska na ręce prezesa Przemysława Hilarczyńskiego odczytała   i złożyła podziękowania i życzenia skierowane do wszystkich działkowców od Okręgowego Zarządu PZD podpisane przez prezesa Okręgu mgr Tadeusza Jarzębaka.

 

Życzenia również złożyła od siebie dla wszystkich uczestników dożynek, mówiła, że Dzień Działkowca to wyjątkowe wydarzenie, które przyciągnęło licznych działkowców z rodzinami, była to okazja do wspólnego świętowania. Wspomniała również, że nadszedł właściwy czas aby zadbać o nasze działki i rośliny przed nadchodzącymi chłodniejszymi dniami.

 

Po oficjalny przywitaniu i przedstawieniu gości wiceprezes Zarządu Jakub Zduński rozpoczął konkursy dla dzieci i nie tylko. Na placu bawiły się dzieci uczestniczące w dożynkach. Były różnego rodzaju konkursy min. zabawa z balonami, malowanie buzi, strzały piłką na bramkę, przeciąganie liny i wiele innych zabaw. Każdy uczestnik konkursu otrzymał podarunek.

W dalszej części uroczystości wiceprezes wręczył drobne upominki wraz z podziękowaniami osobom, które brały udział w przygotowaniu imprezy. Szczególne uznanie i wdzięczność otrzymała Pani Wanda, która przez lata była zaangażowana w rozwijanie naszego ogrodu. Pożegnana została z wielkim szacunkiem.

 

Podziękowania również otrzymali sponsorzy min. Wody Polskie, MKS Pogoń, osoby prywatne za sponsorowanie nagród dla dzieci, które brały udział w konkursach.

 

W trakcie uroczystości można było skonsumować przepyszną karkówkę, kiełbaskę pieczone nad ogniskiem, kromkę chleba ze smalcem i ogórkiem małosolnym. Była herbata, kawa, soki owocowe, każdy uczestnik mógł skorzystać z tego.

Podziwiać należy młodych ludzi, którzy byli bardzo zaangażowani w przygotowanie ciepłych posiłków. 

 

Po oficjalnej części, rozpoczęła się zabawa przy dźwiękach muzyki DJ-a, która trwała do późnych godzin nocnych.  

To był dzień pełen radości, śmiechu i wspólnego świętowania, który na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci. 

 

Działkowcy przynieśli soje wyhodowane dynie, kabaczki patisony, które malowali sami w trakcie dożynek. Twierdzili, że na koniec września to już są mniejsze zbiory na działkach.

 

 

K. Wadowska

 

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 167

Wczoraj 174

W tygodniu 167

W miesiącu 3322

Wszystkich 485004

Kubik-Rubik Joomla! Extensions