Polecamy:

Wieści z Okręgu

III Posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie

W dniu 18 marca 2025 roku w siedzibie Okręgu Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie odbyło się trzecie posiedzenie Okręgowej Rady. 

Więcej…

X Okręgowy Zjazd Delegatów PZD w Szczecinie

Po pięcioletniej, przedłużonej o rok, kadencji organów statutowych PZD, odbył się w dniu 3 września br. w sali konferencyjnej hotelu Vulcan w Szczecinie, X Okręgowy Zjazd Delegatów PZD. W obradach uczestniczyło 150 delegatów, wybranych na walnych zebraniach sprawozdawczo-wyborczych w Rodzinnych Ogrodach Działkowców, członkowie ustępującej Okręgowej Rady i Okręgowej Komisji Rewizyjnej oraz zaproszeni Goście.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie

Okręgowa Rada PZD w Szczecinie odbyła swoje kolejne XII posiedzenie w dniu 11 marca 2024 roku, przy. 74,1 % frekwencji.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady

11 grudnia 2023 r. obradowała Okręgowa Rada PZD w Szczecinie. Program XVI  posiedzenia Okręgowej Rady był urozmaicony a dotyczył wielu dziedzin życia związkowego w skali ogólnokrajowej i okręgowej.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady

23 marca br. obradowała Okręgowa Rada PZD w Szczecinie na kolejnym XIV posiedzeniu, które odbyło się przy 76% frekwencji członków Okręgowej Rady z udziałem Przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej Pana Eugeniusza Rabuskiego.

Obradom przewodniczył Prezes Okręgu, który powitał uczestników. Po przyjęciu porządku obrad oraz wyborze komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji porządku dziennego.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

Platforma ROD ozdobą jubileuszowej parady. Trwają wielkie obchody jubileuszu 260 rocznicy nadania praw miejskich dla grodu nad Świną. Wśród organizacji zaproszonych przez prezydent Joannę Agatowską do prezentacji i uświetnienia tego wydarzenia jest również Polski Związek Działkowców gospodarujący na terenie miasta.

 

Decyzją kolegium prezesów ROD Świnoujście postanowiono o wystawieniu wspólnej dla wszystkich reprezentacji. Zaakceptowano też pomysł przygotowania specjalnej platformy. Dekorowanie pojazdu odbyło się na terenie świetlicy ROD „Kotwica”. Pracami kierowała profesjonalna dekoratorka.

Na platformie umieszczono symboliczne grządki, a pomiędzy nimi prawdziwy ul pszczeli, przy którym siedział mężczyzna w stroju pszczelarza. Nie zabrakło też akcentu sadowniczo-humorystycznego. Na platformie wyrosła bowiem okazała wierzba oblepiona … gruszkami. „Gruszki na wierzbie” - każdy mógł po swojemu zinterpretować ten symbol.

Parada wyruszyła na ulice miasta z Placu Mickiewicza przed Urzędem Miasta wczesnym popołudniem w sobotę. Za prezydentką i gronem jej współpracowników podążały reprezentacje szkół, przedszkoli, zakładów pracy, organizacji i stowarzyszeń działających w mieście. Platformę PZD otaczali działkowcy w organizacyjnych strojach, z czapeczkami i flagami PZD. Dodatkową atrakcją ich platformy było wyposażenie jej w nagłośnienie. Dzięki temu w drodze przez miasto rozbrzmiewały dźwięki Hymnu PZD „Zielona Rzeczpospolita” oraz piosenki Jonasza Kofty „Pamiętajcie o ogrodach!”

 

Działkowa delegacja była owacyjnie witana. Co krok dało się słyszeć głośne oklaski i okrzyki „Wiwat działkowcy”.

Parada miejska była centralnym, lecz nie ostatnim, akcentem obchodów jubileuszu miasta oraz stacjonującej w Świnoujściu 8 Flotylli Obrony Wybrzeża. Jednostka Marynarki Wojennej świętować bowiem będzie już za kilka dni swoje 60-lecie.

Zanim jednak port wojenny zaprosi mieszkańców, już w najbliższy wtorek 24 czerwca o godzinie 20.30 w miejskim amfiteatrze arcybiskup szczecińsko-kamieński Wiesław Śmigiel odprawi uroczystą mszę świętą w intencji miasta. Działkowcy przygotowują na tę uroczystość tradycyjny kosz z darami, który trafi na ręce głównego celebranta. 

T. Napiórkowska

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 200

Wczoraj 615

W tygodniu 1447

W miesiącu 1099

Wszystkich 621244

Kubik-Rubik Joomla! Extensions