Po pięcioletniej, przedłużonej o rok, kadencji organów statutowych PZD, odbył się w dniu 3 września br. w sali konferencyjnej hotelu Vulcan w Szczecinie, X Okręgowy Zjazd Delegatów PZD. W obradach uczestniczyło 150 delegatów, wybranych na walnych zebraniach sprawozdawczo-wyborczych w Rodzinnych Ogrodach Działkowców, członkowie ustępującej Okręgowej Rady i Okręgowej Komisji Rewizyjnej oraz zaproszeni Goście.
Więcej…Okręgowa Rada PZD w Szczecinie odbyła swoje kolejne XII posiedzenie w dniu 11 marca 2024 roku, przy. 74,1 % frekwencji.
Więcej…11 grudnia 2023 r. obradowała Okręgowa Rada PZD w Szczecinie. Program XVI posiedzenia Okręgowej Rady był urozmaicony a dotyczył wielu dziedzin życia związkowego w skali ogólnokrajowej i okręgowej.
Więcej…23 marca br. obradowała Okręgowa Rada PZD w Szczecinie na kolejnym XIV posiedzeniu, które odbyło się przy 76% frekwencji członków Okręgowej Rady z udziałem Przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej Pana Eugeniusza Rabuskiego.
Obradom przewodniczył Prezes Okręgu, który powitał uczestników. Po przyjęciu porządku obrad oraz wyborze komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji porządku dziennego.
Więcej…Po przywitaniu członków Okręgowej Rady i przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej oraz po zatwierdzeniu porządku obrad i wyborze Komisji Uchwał i Wniosków prezes Okręgu omówił najważniejsze problemy, którymi żyje dzisiaj Związek w tym nasz Okręg szczeciński.
Więcej…Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej
Ważne jest aby rozumieć służbę publiczną szeroko, nie zawężać tego pojęcia do służby cywilnej czy też aparatu państwowego. Odejście od bardziej normatywnego sposobu widzenia tego terminu ma nas doprowadzić do szerokiego ujęcia odwołującego się do troski o własne państwo, etosu służby. O służbie publicznej można już mówić tak naprawdę na poziomie codzienności. My chcemy ją tak rozmieć. W sposób może nad wyraz wyidealizowany i trudny do pełnej realizacji, ale sama idee jest godna uwagi. Przyjęcie naszego punktu widzenia służby publicznej wymaga rozważenia:
Pierwszym elementem jest koncepcja dualizmu życia człowieka w swej codzienności. Egzystencja dnia codziennego powinna być widziana nie tylko prywatnie, ograniczać się do wąskiego horyzontu własnego „ja". W tych osobistych zmaganiach należy dojrzeć szerszy horyzont. Mianowicie to, że każdy z nas jest częścią zbiorowości, a codzienny trud, to co robimy jest wkładem jednostki w tworzoną przez te indywidualne podmioty całość. Należyte wywiązywanie się z obowiązków osobistych jest korzystne dla ogółu PZD, którego częścią jesteśmy. Musimy spojrzeć na własne „ja" i na to co robimy nie tylko z perspektywy osobistej ale też zbiorowości. Żeby naprawdę dojrzeć nawet po części trzeba odrzucić widok z jednej bądź drugiej perspektywy i oglądać z góry, niejako z lotu ptaka by wzrokiem dojrzeć całość.
Drugim czynnikiem jest samo ustosunkowanie się do tego czym jest jednostka i jej relacja do społeczeństwa. Wspólnota działkowa i tutaj nie będziemy nowatorscy to dla nas całość składająca się z osób indywidualnych. Więziami łączącymi jednostki są wspólne interesy obecne, ale także własna historia, kultura, język. Dużą rolę należy przywiązać w szczególności do trzech ostatnich elementów łączących społeczeństwo. Zrozumienie w szczególności swego miejsca historycznego jest niezwykle ważne, bo pozwala nam dobrze zrozumieć siebie, tym czym jesteśmy.
Służba publiczna reasumując nie jest w naszym rozumieniu abstrakcyjnym pojęciem, ona materializuje się tu i teraz. Ważne jest to aby sobie uzmysłowić, że każdy z nas jednostkowo składa się na słowo „publiczny". Szeroko rozumiana służba publiczna to jest praca na rzecz państwa, dobra wspólnego, dobra społeczności lokalnej, służba drugiemu człowiekowi. Jesteśmy tyle warci ile pomagamy drugiemu człowiekowi.
Jest to zjawisko społeczno-gospodarcze, konflikt interesów, włączanie się w zakres procedur postępowania administracyjnego, oraz społecznej odpowiedzialności funkcjonowania instytucji publicznych jakim jest Polski Związek Działkowców.
Praca na rzecz społeczności jest traktowana jako służba publiczna. Partnerstwo społeczne - jest to współpraca organów publicznych z trzecim sektorem. Wierzymy, że zaangażowanie na rzecz społeczności, w których działamy, jest nie tylko moralnie słuszne, ale także dobrze służy dla Polskiego Związku Działkowców.
Możemy być dumni z zadziwiającej skuteczności wspólnych działań na rzecz poprawy jakości funkcjonowania w Polsce ogrodów działkowych . Wszystkim działającym w PZD organom od najwyższych tj. Prezydium KR PZD do pracujących organów w ROD należą się słowa super podziękowania za wiarę i wytrwałość w działaniu i osiągnięcie wytyczonego celu- nowej dobrej ustawy o ogrodach.
SZANOWNI PREZESI I DZIAŁKOWCY OZ Szczecin
Na Wasze ręce składamy podziękowanie i prosimy o przekazanie wyrazów podziękowania wszystkim naszym Działkowcom członkom naszej organizacji PZD, za wspólny wysiłek który doprowadził do powstania nowej ustawy o ogrodach działkowych.
Z wyrazami poważania pozostają
Prezes Okręgowego Zarządu PZD w Szczecinie
mgr Tadeusz Jarzębak
V-ce Prezes Okręgowego Zarządu PZD w Szczecinie
inż. Józef Romanowski
otrzymują:
Prezes PZD
a/a
Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.
Dzisiaj 19
Wczoraj 156
W tygodniu 19
W miesiącu 3502
Wszystkich 569815