Polecamy:

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

Szkolenia

Szkolenie dla nowych działkowców

Szkolenie dla nowych działkowców.

Zapraszamy na szkolenie dla osób ubiegających się o przydział działki i członkostwo w Polskim Związku Działkowców w 2019 r.:

SZCZECIN, godz. 16:00 – siedziba Okręgowego Zarządu PZD, ul. Uznamska 4, Dąbie:

·       25 września 2019 (środa)

·       17 października 2019 (czwartek)

·       21 października 2019 (poniedziałek)

·       20 listopada 2019 (środa)

·       12 grudnia 2019 (czwartek)

·       16 grudnia 2019 (poniedziałek)

 

STARGARD, godz. 16:00 – świetlica ROD „Nowy Sad”, ul. Gdańska 10, Stargard

·       24 października 2019 (czwartek)

GOLENIÓW, godz. 16:00 – świetlica ROD „Ina”, ul. J. Słowackiego 24, Goleniów

·       18 listopada 2019 (poniedziałek)

ŚWINOUJŚCIE, godz. 16:00 – świetlica ROD „Kotwica”, ul. Mazowiecka 77 B, Świnoujście

·       26 listopada 2019 (wtorek)

 

Szkolenie SSI okręgu szczecińskiego w Arboretum w Glinnej

W dniu 11 lipca br. obyło się szkolenie instruktorów krajowych, okręgowych i grupy prezesów będących instruktorami ogrodowymi w Arboretum w Glinnej w Nadleśnictwie Gryfino.

Pięknie położony Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej jest znany w Polsce z największych okazów drzew obcego pochodzenia. Ogród dendrologiczny otaczają morenowe wzgórza porośnięte wiekowym bukowym drzewostanem, które łagodzą wpływ zimnych wiatrów, stanowiąc otulinę dla bogatej kolekcji drzew i krzewów. Specyficzny mikroklimat stwarza warunki do wzrostu i rozwoju wielu wrażliwych na mróz gatunków roślin.

Czytaj więcej...

Szkolenie SSI

27 marca w ROD Santocka w Szczecinie odbyło się jednodniowe szkolenie SSI okręgu szczecińskiego, w którym uczestniczyło 52 instruktorów ogrodowych, okręgowych i krajowych.

Czytaj więcej...

Seminarium Ogrodnicze

Na zaproszenie dyrektor szkoły Centrum Edukacji Ogrodniczej w Szczecinie  - pani Lili Pławińskiej i kierownika Ośrodka Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego – pana Andrzeja Fidosa, grupa instruktorów krajowych i okręgowych uczestniczyła w seminarium ogrodniczym w dniu 2 lutego br. Uczestniczyli w nim również ogrodnicy i rolnicy ze Szczecina i województwa zachodniopomorskiego.

Czytaj więcej...

Szkolenie instruktorów SSI

W dniu 27 października br., okręg szczeciński zorganizował jednodniowe szkolenie dla instruktorów SSI. Odbyło się ono  w świetlicy ogrodu ROD „Przyjaźń” w Szczecinie - dzięki uprzejmości Pani Prezes zarządu Kazimierze Wadowskiej.

Piękna, wystrojona świetlica pomieściła ponad 60 instruktorów (krajowych, okręgowych i ogrodowych) z całego naszego okręgu. Prezes OZ w Szczecinie powitał zebranych instruktorów, przypomniał o ważnej roli, jaką pełnią instruktorzy w ogrodach i ich zdaniach, wspomniał o jubileuszu 120 lecia ogrodnictwa działkowego w Polsce.

Czytaj więcej...

Narada Komisji ds. Oświaty i Szkolenia oraz instruktorów SSI PZD

Jak co roku, w dniu 27 marca 2013 roku w siedzibie OZ PZD w Szczecinie, odbyła się narada Komisji ds. Oświaty i Szkolenia oraz instruktorów Społecznej Służby Instruktorskiej PZD (krajowych i okręgowych). Uczestniczyło w niej 19 osób.

Obrady otworzył dyrektor biura OZ PZD, przewodniczący Komisji ds. Oświaty i Szkolenia w Szczecinie - Pan Tomasz Olkuski. Przedstawił tematykę oraz podkreślił rolę społecznej służby instruktorskiej. Omówił bieżące cele Okręgowego Zarządu, poinformował o zgłoszeniu przez Platformę Obywatelską projektu ustawy o ogrodach działkowych do laski marszałkowskiej.

Czytaj więcej...

Nauka szczepienia i okulizacji

Instruktorzy społecznej służby instruktorskiej okręgu szczecińskiego w dniach 15-17 marca 2013 roku uczestniczyli w kursie „Nauki szczepienia i okulizacji”. Kurs odbył się w Centrum Edukacji Ogrodniczej Szczecin Zdroje. Wykłady prowadzili Pan Andrzej Wyka oraz Pan Jan Masny.

W pierwszym dniu kursanci zapoznali się z metodami okulizacji i szczepienia. W kolejnych dniach ćwiczyli swoje umiejętności praktyczne. Wykładowcy podchodzili do każdego i pokazywali na żywym materiale jak prawidłowo wykonać wszystkie metody okulizacji oraz szczepienia. Na koniec szkolenia, mimo nie sprzyjającej pogody, wykładowcy oprowadzili kursantów po sadzie.
Instruktorzy SSI z zainteresowaniem słuchali i zadawali pytania wykładowcom. Wymieniali się z prowadzącymi swoimi spostrzeżeniami.

Czytaj więcej...

Szkolenie instruktorów Spolecznej Służby Instruktorskiej

W dniach 18-19 grudnia br odbyły sie szkolenia instruktorów Spolecznej Służby Instruktorskiej okręgu szczecińskiego. W pierwszym dniu w spotkaniu udział wzieli instruktorzy z miasta Szczecina natomiast w drugim dniu w szkoleniu uczestniczyli instruktorzy z poza Szczecina.

Głównym celem narady było przedstawienie obywatelskiego projektu ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych.
Członek Komitetu Incjatywy Ustawodawczej pan Michał Tera bardzo obszernie omówił tezy zawarte w Obywatelskim Projekcie Ustawy o Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Nastepnie zapoznał instruktorów SSI z projektem Platformy Obywatelskiej.

Czytaj więcej...

Szkolenia Instruktorów Społecznej Służby Instruktorskiej

Okręgowy Zarząd PZD w Szczecinie zaprasza na spotkanie Instruktorów Społecznej Służby Instruktorskiej okręgu szczecińskiego podczas którego będzie omawiany projekt ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych oraz realizacja programu modernizacji działek przez rodzinne ogrody działkowe.

W czasie szkolenia będzie prowadzona aktualizacja instruktorów. Spotkania odbędą się w dniach:

- 18.12.2012 roku (wtorek) dla instruktorów ze Szczecina,
- 19.12.2012 roku (środa) dla instruktorów z terenu,

Szkolenia rozpoczynają się o godzinie 10.oo w domu działkowca ROD im. „Przyjaźń” ul. Bogumińska 16 w Szczecinie. Listy z zebranymi podpisami można przynieść na spotkanie.

Rejonowa konferencja szkoleniowa dla instruktorów SSI PZD

W Gdańsku – Lipcach w dniach 29-31 maja br. odbędzie się kolejna rejonowa konferencja szkoleniowa dla okręgowych i krajowych instruktorów Społecznej Służby Instruktorskiej PZD. Organizatorem jest Krajowa Rada PZD z udziałem okręgowego zarządu w Gdańsku.  W konferencji weźmie udział  łącznie 48  instruktorów SSI z okręgów: w Gdańsku, w Elblągu, w Koszalinie, w Słupsku, w Szczecinie. Celem konferencji będzie  szerokie omówienie tematu zagospodarowania i modernizacji działek, ponadto przekazanie instruktorom najnowszych trendów w dziedzinie ogrodnictwa  oraz  informacji dotyczących aktualnej sytuacji Związku.

Czytaj więcej...

Podkategorie

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 194

Wczoraj 175

W tygodniu 1096

W miesiącu 1211

Wszystkich 227093

Kubik-Rubik Joomla! Extensions