Po pięcioletniej, przedłużonej o rok, kadencji organów statutowych PZD, odbył się w dniu 3 września br. w sali konferencyjnej hotelu Vulcan w Szczecinie, X Okręgowy Zjazd Delegatów PZD. W obradach uczestniczyło 150 delegatów, wybranych na walnych zebraniach sprawozdawczo-wyborczych w Rodzinnych Ogrodach Działkowców, członkowie ustępującej Okręgowej Rady i Okręgowej Komisji Rewizyjnej oraz zaproszeni Goście.
Więcej…Okręgowa Rada PZD w Szczecinie odbyła swoje kolejne XII posiedzenie w dniu 11 marca 2024 roku, przy. 74,1 % frekwencji.
Więcej…11 grudnia 2023 r. obradowała Okręgowa Rada PZD w Szczecinie. Program XVI posiedzenia Okręgowej Rady był urozmaicony a dotyczył wielu dziedzin życia związkowego w skali ogólnokrajowej i okręgowej.
Więcej…23 marca br. obradowała Okręgowa Rada PZD w Szczecinie na kolejnym XIV posiedzeniu, które odbyło się przy 76% frekwencji członków Okręgowej Rady z udziałem Przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej Pana Eugeniusza Rabuskiego.
Obradom przewodniczył Prezes Okręgu, który powitał uczestników. Po przyjęciu porządku obrad oraz wyborze komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji porządku dziennego.
Więcej…Po przywitaniu członków Okręgowej Rady i przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej oraz po zatwierdzeniu porządku obrad i wyborze Komisji Uchwał i Wniosków prezes Okręgu omówił najważniejsze problemy, którymi żyje dzisiaj Związek w tym nasz Okręg szczeciński.
Więcej…Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej
Polscy działkowcy rozpoczęli rok 2014 z ulgą, że po ponad rocznej batalii o nową ustawę o rodzinnych ogrodach działkowych weszła ona w życie 19 stycznia br. Stało się to możliwe dzięki determinacji działkowców w obronie swoich praw, obronie ogrodów działkowych oraz obronie swojego Związku.
Uchwalenie ustawy przez Sejm RP, a następnie przez Senat RP oraz złożenie podpisu pod ustawą przez Prezydenta RP, stworzyły polskim działkowcom podstawy, by wierzyć, że ogrody działkowe w naszym kraju oprą się presji środowisk dążących do przejęcia ich terenów w celu realizacji swoich partykularnych i opłacalnych ekonomicznie interesów. Niemal jednomyślne głosowanie posłów na Sejm RP za przyjęciem ustawy, ogromne poparcie ustawy przez senatorów i wreszcie podpis Prezydenta RP złożony ledwie po 3 dniach od otrzymania ustawy zaświadczają, że organy ustawodawcze naszego państwa są gwarantem istnienia polskiego ogrodnictwa działkowego ku radości blisko miliona polskich rodzin i nadzieją dla przyszłych pokoleń. Tej radości nie powinien mącić fakt, że batalia o ustawę miała swoją dramaturgię, a jej losy ważyły się niemal do końca okresu jej procedowania. W tej batalii polscy działkowcy mieli od samego początku swoich sojuszników w klubach parlamentarnych i kołach poselskich, którzy jednoznacznie opowiedzieli się za przyjęciem rozwiązań zaproponowanych przez obywateli popierających własny projekt ustawy. Przeciwstawiali się oni też zdecydowanie tym posłom, którzy mieli inne zdanie, by w końcu z pomocą i naciskiem działkowców przekonać także oponentów do przyjęcia ustawy satysfakcjonującej nasze środowisko. Wielokrotnie też na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci polscy działkowcy otrzymywali wsparcie od środowisk politycznych, co pozwalało każdorazowo wychodzić zwycięsko z batalii o ogrody. Zawsze wielce sobie ceniliśmy takie wsparcie i zachowywaliśmy wdzięczność za okazywaną pomoc.
Zbliżają się wybory do Parlamentu Europejskiego. Cała zjednoczona Europa wybierać będzie w maju swoich reprezentantów, którzy zasiądą w ławach Europarlamentu. Głos Polski na arenie międzynarodowej staje się coraz mocniejszy. Widoczne to jest zwłaszcza w ostatnim okresie, kiedy rozgrywa się walka o prawa Ukrainy do zachowania integralności swojego terytorium. W interesie Polski jest, by w ławach Parlamentu Europejskiego zasiedli najlepsi. Czy tak się stanie, zadecydują o tym polscy obywatele oddający swoje głosy do urn wyborczych. Polscy działkowcy stanowią liczącą się grupę społeczną, która nie raz dawała dowody swojego zaangażowania w życie polityczne kraju. Jesteśmy przekonani, że tak będzie i tym razem. Polski Związek Działkowców nie jest partią polityczną. Jako stowarzyszenie ogrodowe mamy w swoich szeregach ludzi o różnej orientacji politycznej, którzy w zgodzie ze swoim sumieniem będą głosować w wyborach. Jest jednak naszym obowiązkiem przypomnieć, że we wspólnym interesie jest, by mandaty europosłów otrzymali kandydaci, którzy dali się poznać jako wypróbowani sojusznicy polskich działkowców i którzy nie tylko składali obietnice przedwyborcze, ale którzy aktywnie działali na rzecz działkowców. Jest to o tyle istotne, że także w Parlamencie będą oni mogli zabiegać o nasze interesy, tworząc warunki do rozwoju europejskiego ruchu ogrodnictwa działkowego.
Krajowa Rada Polskiego Związku Działkowców apeluje do polskich działkowców o liczny udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego i oddanie swoich głosów na tych kandydatów z Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Polskiego Stronnictwa Ludowego, Twojego Ruchu, czy też z największych partii politycznych: Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej, których poznaliśmy jako prawdziwych sojuszników ogrodnictwa działkowego.
Krajowa Rada
Polskiego Związku Działkowców
Warszawa, dnia 27 marca 2014 r
Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.
Dzisiaj 103
Wczoraj 208
W tygodniu 660
W miesiącu 2284
Wszystkich 562648