Po pięcioletniej, przedłużonej o rok, kadencji organów statutowych PZD, odbył się w dniu 3 września br. w sali konferencyjnej hotelu Vulcan w Szczecinie, X Okręgowy Zjazd Delegatów PZD. W obradach uczestniczyło 150 delegatów, wybranych na walnych zebraniach sprawozdawczo-wyborczych w Rodzinnych Ogrodach Działkowców, członkowie ustępującej Okręgowej Rady i Okręgowej Komisji Rewizyjnej oraz zaproszeni Goście.
Więcej…Okręgowa Rada PZD w Szczecinie odbyła swoje kolejne XII posiedzenie w dniu 11 marca 2024 roku, przy. 74,1 % frekwencji.
Więcej…11 grudnia 2023 r. obradowała Okręgowa Rada PZD w Szczecinie. Program XVI posiedzenia Okręgowej Rady był urozmaicony a dotyczył wielu dziedzin życia związkowego w skali ogólnokrajowej i okręgowej.
Więcej…23 marca br. obradowała Okręgowa Rada PZD w Szczecinie na kolejnym XIV posiedzeniu, które odbyło się przy 76% frekwencji członków Okręgowej Rady z udziałem Przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej Pana Eugeniusza Rabuskiego.
Obradom przewodniczył Prezes Okręgu, który powitał uczestników. Po przyjęciu porządku obrad oraz wyborze komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji porządku dziennego.
Więcej…Po przywitaniu członków Okręgowej Rady i przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej oraz po zatwierdzeniu porządku obrad i wyborze Komisji Uchwał i Wniosków prezes Okręgu omówił najważniejsze problemy, którymi żyje dzisiaj Związek w tym nasz Okręg szczeciński.
Więcej…Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej
Z doświadczeń już przeprowadzonych zebrań ustawowych działkowców ogrodu, które ma zadecydować czy pozostać w PZD czy wyodrębnić się z ogólnokrajowej struktury można wyciągnąć już pierwsze wnioski, że tam gdzie podejmowane są takie próby wyodrębnienia – wypływają one z inicjatywy zarządu ogrodu, a często samego prezesa, który robi wszystko by przekonać działkowców, iż pod jego panowaniem, będzie działkowcom lepiej.
Jeżeli tak miałoby być, to dlaczego dotąd nie wprowadził takich inicjatyw by pomniejszyć koszty zarządzania ogrodem, aby działkowcom było lepiej.
Na zebraniach często wręcz sugeruje się działkowcom, że będą mniej płacić i do czego im potrzebna ta "czapa".
Prawda jest jednak inna. Gdyby nie ta czapa wiele ogrodów dzisiaj by nie istniało. Nie byłoby silnej organizacji, dobrze postrzeganej społecznie. Nie byłoby jednolitego prawa ogrodowego. Nie byłoby wykształconych form samorządzenia. Przy różnych zakusach, na przestrzeni lat od zmian ustrojowych, dawno by już niektórych ogrodów nie było.
Tych aspektów jednak "działacze" nie dostrzegają. Tam decyduje myślenie przez pryzmat ich interesu.
Działkowcy w zdecydowanej większości są za pozostaniem w strukturach PZD. Wykazują to w sposób naturalny. Ale na zebraniach aż do przesady wyczuwa się w jaki sposób manipuluje się informacją, w postaci ograniczenia pozytywnych wystąpień działkowców, doborem składu komisji czy próbą manipulowania głosami.
Członkowie już istniejących stowarzyszeń są na zebraniach wręcz agresywni. Nie przyjmują żadnego argumentu i głosu rozsądku. Dla nich jedynym celem to wyjście z PZD. Po co? By nie mieć nad sobą kontroli i by nie płacić "haraczu". Jest to oczywiście absurdem. Każde Państwo jest tak zorganizowane, by do takiej "złotej wolności" nie dopuścić. Gmina jest nadal właścicielem gruntu, a właściciel może dużo . Włączenie z likwidacją ogrodu.
Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.
Dzisiaj 71
Wczoraj 147
W tygodniu 218
W miesiącu 3701
Wszystkich 570014