Po pięcioletniej, przedłużonej o rok, kadencji organów statutowych PZD, odbył się w dniu 3 września br. w sali konferencyjnej hotelu Vulcan w Szczecinie, X Okręgowy Zjazd Delegatów PZD. W obradach uczestniczyło 150 delegatów, wybranych na walnych zebraniach sprawozdawczo-wyborczych w Rodzinnych Ogrodach Działkowców, członkowie ustępującej Okręgowej Rady i Okręgowej Komisji Rewizyjnej oraz zaproszeni Goście.
Więcej…Okręgowa Rada PZD w Szczecinie odbyła swoje kolejne XII posiedzenie w dniu 11 marca 2024 roku, przy. 74,1 % frekwencji.
Więcej…11 grudnia 2023 r. obradowała Okręgowa Rada PZD w Szczecinie. Program XVI posiedzenia Okręgowej Rady był urozmaicony a dotyczył wielu dziedzin życia związkowego w skali ogólnokrajowej i okręgowej.
Więcej…23 marca br. obradowała Okręgowa Rada PZD w Szczecinie na kolejnym XIV posiedzeniu, które odbyło się przy 76% frekwencji członków Okręgowej Rady z udziałem Przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej Pana Eugeniusza Rabuskiego.
Obradom przewodniczył Prezes Okręgu, który powitał uczestników. Po przyjęciu porządku obrad oraz wyborze komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji porządku dziennego.
Więcej…Po przywitaniu członków Okręgowej Rady i przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej oraz po zatwierdzeniu porządku obrad i wyborze Komisji Uchwał i Wniosków prezes Okręgu omówił najważniejsze problemy, którymi żyje dzisiaj Związek w tym nasz Okręg szczeciński.
Więcej…Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej
Zaczynem do odmowy rejestracji statutu przez referendarza sądowego stało się wystąpienie Dyrektora Urzędu ds. Obywatelskich Stołecznego Miasta Warszawy, podważające tryb jego uchwalenia.
Uchwalony statut przez Nadzwyczajny Zjazd Delegatów, poprzedzony konsultacjami społecznym w środowisku działkowców, zyskał szerokie poparcie delegatów, którzy mieli prawo do reprezentacji ogrodów działkowych.
Gdzie więc leży źródło takiej inicjatywy?
Jednym ze źródeł to skargi otwartych wrogów PZD - ludzi, którzy powinni ponieść konsekwencje za naruszanie prawa, będąc w organizacji PZD, a nie korzystać z zaszczytu, że ich oskarżenia są skrzętnie wykorzystywane przeciwko PZD przez wysokie urzędy.
PZD broni ogrody przed likwidacją, zwłaszcza w Warszawie, gdzie problem najbardziej nabrzmiały, ale również i w innych dużych aglomeracjach. Z tego tytułu wypływa drugie źródło inicjatywy utrudnienia funkcjonowania PZD.
Trzecim źródłem, to niezmienne dążenie do osłabienia PZD przez siły i układy, które widzą potencjał bogacenia się na gruntach pod ogrodami.
Jeżeli rozważy się wspomniane przyczyny, staje się zrozumiała taktyka osaczania PZD i próby neutralizacji.
Temu wszystkiemu dopomagają niektóre media, obce polskiej idei ogrodnictwa, które zręcznie podsycają atmosferę przy byle okazji.
Ostateczny cel wszystkich działań, to głęboko zawoalowana tendencja do przejęcia gruntów, zwłaszcza w dużych miastach.
Takie to teraz czasy, więc obrona jest konieczna siłą całej organizacji PZD.
(podpisy 14 działkowców)
Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.