Polecamy:

Wieści z Okręgu

Relacja z ostatniego posiedzenia okręgowej rady w kadencji 2015-2019

12 sierpnia br., w siedzibie Okręgu odbyło się ostanie w kadencji posiedzenie Okręgowej Rady z udziałem wszystkich członków Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po zatwierdzeniu porządku obrad i powołaniu komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji przyjętego porządku posiedzenia.

Więcej…

Obradowała Okręgowa Rada w Szczecinie

Zgodnie z planem pracy 3.06.br., obradowała Okręgowa Rada PZD. W obradach wzięli udział jej członkowie oraz przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po otwarciu obrad, zatwierdzeniu porządku i wyborze komisji uchwal i wniosków, prezes Okręgu przedstawił ogólną sytuację PZD, z uwzględnieniem szczecińskiego okręgu. Zwrócił uwagę na aktywność oraz na skuteczność Krajowej Jednostki, w tworzeniu nowego prawa w zakresie utrzymania czystości w gminach, o gospodarce nieruchomościami, planowaniu przestrzennym i prawie budowlanym.

Więcej…

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

Działkowcy - członkowie Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. „L. Waryńskiego" w Szczecinie uczestniczący w Walnym Zebraniu Sprawozdawczym w dniu 06.04.2013 roku 2013r. dyskusję nad projektami ustaw o ogrodach działkowych. Stwierdzamy zdecydowanie, że projekt ustawy o ogrodach działkowych przygotowany przez PO, doprowadzi do ruiny a może w dalszej przyszłości do likwidacji ogrodów działkowych. W naszej ocenie jest to próba nacjonalizacji infrastruktury ogrodów działkowych, które przez wiele lat tworzyliśmy naszą ciężką pracą i za nasze pieniądze. Stanowczo protestujemy przeciwko wszelkim zakusom dążącym do pozbawienia nas naszego wieloletniego a często kilkupokoleniowego dorobku - naszych działek, naszych Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

Nie zgadzamy się na likwidację naszej organizacji jaką jest PZD. Zorganizowaliśmy się w Polski Związek Działkowców i tak chcemy dalej funkcjonować. Z propozycji PO, wynika całkowite podporządkowanie Gminom.W związku z powyższym, opracowaliśmy projekt obywatelski, który spełnia nasze oczekiwania. Uwzględnia on także wyrok Trybunału Konstytucyjnego. Zwracamy się z prośbą o zaprzestanie prac nad projektem ustawy PO a o zdecydowane poparcie projektu ustawy obywatelskiej o ROD, która jest przyjazna Rodzinom. Apelujemy do najwyższych władz naszego państwa, wszystkich partii politycznych i klubów parlamentarnych aby wykazali poszanowanie do nabytych praw obywateli ich dobrą wolę do zrzeszania się w dowolnej organizacji, do społecznego zaangażowania oraz pracy obywateli. Takich postaw jako ich elektorat oczekujemy od politycznych elit.

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 3

Wczoraj 303

W tygodniu 999

W miesiącu 6041

Wszystkich 265059

Kubik-Rubik Joomla! Extensions