Polecamy:

Wieści z Okręgu

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie

W dniu 12.03.2018 roku w siedzibie Okręgu odbyło się posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie, przy frekwencji ponad 82%. Jak co roku w marcu myślą przewodnią było sprawozdanie merytoryczne i finansowe Okręgowej Rady PZD oraz przyjęcie sprawozdania finansowego Okręgu PZD za rok 2017 i preliminarzy finansowych na rok 2018.

Więcej…

Okręgowe Dni Działkowca w Świnoujściu

Jubileuszowe uroczystości 120 lecia ogrodnictwa działkowego w Polsce, w szczecińskim okręgu połączone zostały z Okręgowymi Dniami Działkowca. Obchody odbyły się w Świnoujściu, na placu Adama Mickiewicza, mieszczącym się przy Urzędzie Miasta.

Prognozy pogodowe na nadchodzący dzień  9 września były nieciekawe, nie wróżyły sprzyjającej pogody. Tak też się stało, cały wieczór i w noc poprzedzającą uroczystość padał deszcz. Dla organizatorów stworzyło to dodatkowe  kłopoty, tym bardziej, że uroczystość przewidziana została na wolnym powietrzu.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

Działkowcy - członkowie Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. „L. Waryńskiego" w Szczecinie uczestniczący w Walnym Zebraniu Sprawozdawczym w dniu 06.04.2013 roku 2013r. dyskusję nad projektami ustaw o ogrodach działkowych. Stwierdzamy zdecydowanie, że projekt ustawy o ogrodach działkowych przygotowany przez PO, doprowadzi do ruiny a może w dalszej przyszłości do likwidacji ogrodów działkowych. W naszej ocenie jest to próba nacjonalizacji infrastruktury ogrodów działkowych, które przez wiele lat tworzyliśmy naszą ciężką pracą i za nasze pieniądze. Stanowczo protestujemy przeciwko wszelkim zakusom dążącym do pozbawienia nas naszego wieloletniego a często kilkupokoleniowego dorobku - naszych działek, naszych Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

Nie zgadzamy się na likwidację naszej organizacji jaką jest PZD. Zorganizowaliśmy się w Polski Związek Działkowców i tak chcemy dalej funkcjonować. Z propozycji PO, wynika całkowite podporządkowanie Gminom.W związku z powyższym, opracowaliśmy projekt obywatelski, który spełnia nasze oczekiwania. Uwzględnia on także wyrok Trybunału Konstytucyjnego. Zwracamy się z prośbą o zaprzestanie prac nad projektem ustawy PO a o zdecydowane poparcie projektu ustawy obywatelskiej o ROD, która jest przyjazna Rodzinom. Apelujemy do najwyższych władz naszego państwa, wszystkich partii politycznych i klubów parlamentarnych aby wykazali poszanowanie do nabytych praw obywateli ich dobrą wolę do zrzeszania się w dowolnej organizacji, do społecznego zaangażowania oraz pracy obywateli. Takich postaw jako ich elektorat oczekujemy od politycznych elit.

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 89

Wczoraj 305

W tygodniu 394

W miesiącu 4846

Wszystkich 196102

Kubik-Rubik Joomla! Extensions