Polecamy:

Wieści z Okręgu

Relacja z ostatniego posiedzenia okręgowej rady w kadencji 2015-2019

12 sierpnia br., w siedzibie Okręgu odbyło się ostanie w kadencji posiedzenie Okręgowej Rady z udziałem wszystkich członków Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po zatwierdzeniu porządku obrad i powołaniu komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji przyjętego porządku posiedzenia.

Więcej…

Obradowała Okręgowa Rada w Szczecinie

Zgodnie z planem pracy 3.06.br., obradowała Okręgowa Rada PZD. W obradach wzięli udział jej członkowie oraz przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po otwarciu obrad, zatwierdzeniu porządku i wyborze komisji uchwal i wniosków, prezes Okręgu przedstawił ogólną sytuację PZD, z uwzględnieniem szczecińskiego okręgu. Zwrócił uwagę na aktywność oraz na skuteczność Krajowej Jednostki, w tworzeniu nowego prawa w zakresie utrzymania czystości w gminach, o gospodarce nieruchomościami, planowaniu przestrzennym i prawie budowlanym.

Więcej…

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

Ze zdumieniem przecieramy oczy. Nasi rodzimi dziennikarze po niekończących się seriach artykułów, w których aż roiło się od półprawd, przemilczeń i nadużyć względem ogrodów i Związku, w końcu dostrzegli to, o czym działkowcy wiedzą od samego początku. Walka o działki i ogrody, to jedynie bezpardonowa rozgrywka, której celem jest uzyskanie nieograniczonego niczym i nikim dostępu do jakże cennych dla deweloperów, a tym samym dla budżetów miast – ziem. I tak w czołowych polskich dziennikach krzyczą do czytelników jakże wymowne tytuły: "Działkowcy przerażeni! Zabierają nasze ogródki!" – w Super Expressie (wydanie z dnia 17.05.2013r.). "Czarna rozpacz ogarnęła działkowców.

Mimo, że nie przyjęto jeszcze żadnej z ustaw regulujących działalność rodzinnych ogrodów, oni już tracą swoje kawałki zieleni, I nie są to wcale pojedyncze przypadki!" – zapowiada swój artykuł gazeta. W kolejnym podtytule "Super Expressu" czytamy "Chcą przejąć działki". W podobnym tonie możemy znaleźć artykuły także w innych dziennikach ogólnopolskich. "Działkowcy tracą ogródki" - zanim Sejm uchwali nową ustawę, wiele ogrodów działkowych zniknie z polskich miast" – czytamy w dzienniku "Rzeczpospolita" (w wydaniu z dnia 16.05 br.) i to na czołówce. "Dla kogo zielone płuca" - tytułuje ten sam dziennik swój artykuł i dodaje tuz pod nim w zapowiedzi "Istnienie niektórych ogrodów działkowych może stanąć pod znakiem zapytania. Walczą o nie właściciele ziemi oraz miasta". "Żegnajcie, ogródki. Kapitał idzie" - tak swój artykuł zatytułował z kolei dziennik "Metro" (wydanie z dnia 24.04 br.), który jasno wskazał czytelnikom, jak gminy traktują działkowców, gdy nie podlegają oni ochronie prawnej zagwarantowanej ustawą. "PO chce zniszczyć działkowców. DZIAŁKOWCY nie poddadzą się BEZ WALKI!" - krzyczą nagłówki w Super Expresie (wydanie z dnia 22.04.2013). "Partia rządząca ma nowy projekt ustawy, który sprawi, że ogrody mogą być zlikwidowane" – ostrzega "SE" w zapowiedzi artykułu.

"Niezałatwiony Bierut" - tytułuje artykuł na temat niespełnionych obietnic posłów PO dotyczących uregulowania sytuacji Warszawy i roszczeń byłych właścicieli "Gazeta Wyborcza".

Zdumieni? A jakże. Dziennikarze przestali kamuflować zamiary Platformy Obywatelskiej i odkrywają prawdziwe zamiary polityków partii rządzącej. To nie dobro obywatela jest bowiem dla nich ważne i nie o użytkowników działek ani PZD tu chodzi, ale właśnie o te 44 tys. hektarów, które są w użytkowaniu działkowców. Nośnie i populistyczne hasła PO trafiają już w próżnię - nawet tę medialną. Jak długo bowiem można kamuflować zamiary polityków, by nie podpaść także własnym czytelnikom? Nie na próżno mawia się, że media to "IV władza", a ta władza nie zawsze chce służyć partii rządzącej. Dzięki temu społeczeństwo, a także my działkowcy możemy przeczytać to, o czym wiemy od dawna. Lepiej późno nić wcale.

AH

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 7

Wczoraj 326

W tygodniu 704

W miesiącu 2142

Wszystkich 250643

Kubik-Rubik Joomla! Extensions