Polecamy:

Wieści z Okręgu

Relacja z ostatniego posiedzenia okręgowej rady w kadencji 2015-2019

12 sierpnia br., w siedzibie Okręgu odbyło się ostanie w kadencji posiedzenie Okręgowej Rady z udziałem wszystkich członków Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po zatwierdzeniu porządku obrad i powołaniu komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji przyjętego porządku posiedzenia.

Więcej…

Obradowała Okręgowa Rada w Szczecinie

Zgodnie z planem pracy 3.06.br., obradowała Okręgowa Rada PZD. W obradach wzięli udział jej członkowie oraz przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po otwarciu obrad, zatwierdzeniu porządku i wyborze komisji uchwal i wniosków, prezes Okręgu przedstawił ogólną sytuację PZD, z uwzględnieniem szczecińskiego okręgu. Zwrócił uwagę na aktywność oraz na skuteczność Krajowej Jednostki, w tworzeniu nowego prawa w zakresie utrzymania czystości w gminach, o gospodarce nieruchomościami, planowaniu przestrzennym i prawie budowlanym.

Więcej…

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

W dniu 19.05.2013r od godz. 12.00 do godz. 13.30 w Auli Gimnazjum w Gryfinie odbyło się spotkanie Prezesa P i S Jarosława Kaczyńskiego z mieszkańcami Gryfina. W spotkaniu tym udział wzięli współpracownicy prezesa między innymi Poseł Lech Dobrzyński..., oraz ok. 300 osób mieszkańców Gryfina. Spotkanie to odbywało się zgodnie z przyjętym scenariuszem, gdzie Jarosław Kaczyński bardzo negatywnie oceniał prace obecnego Rządu RP, deklarując poprawę życia Polaków, gdy PiS dojdzie do władzy.

Prosił też o poparcie PiS w wyborach. Uczestnicy spotkania mogli zadać pytania Jarosławowi Kaczyńskiemu formułując je na piśmie. Pytania odczytywane były przez Posła L. Dobrzyńskiego, a J. Kaczyński udzielał na nie odpowiedzi. Pomimo złożenia karteczki z pytaniem, jaki projekt ustawy o ogrodach działkowych poprze PiS, z uwagi na brak czasu nie zostało ono oficjalnie przedstawione. Na temat ogrodów działkowych nie było żadnej wypowiedzi.

J. Kaczyński nie odpowiadając na wiele pytań przeprosił wszystkich zebranych usprawiedliwiając koniecznością zakończenia spotkania, gdyż o godz 14.00 musi być na podobnym spotkaniu w Pyrzycach.

Po zakończeniu spotkania korzystając z obecności Posła Lecha Dobrzyńskiego nawiązałem z nim rozmowę pytając o przyszłość ogrodów działkowych. On odpowiedział mi, że w dniu wczorajszym podobne pytanie padło w Policach, ale działkowcy mogą być pewni, że PiS będzie ich bronił. Pytałem też który z czterech projektów ustawy poparty zostanie przez PiS, lecz szczegółowej odpowiedzi nie mogłem uzyskać.

W związku z powyższym przekazałem Panu Posłowi przygotowane pismo z pytaniem o przyszłość ogrodów działkowych. Pan Poseł przyjmując to pismo zapewnił mnie, że przekaże je Prezesowi, oraz że udzielona mi zostanie odpowiedź. Na moją prośbę na drugim egzemplarzu podobnego pisma dokonał wpisu o treści; „Będziemy bronić ogródków działkowych Lech Dobrzyński"

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 10

Wczoraj 326

W tygodniu 707

W miesiącu 2145

Wszystkich 250646

Kubik-Rubik Joomla! Extensions