Polecamy:

Wieści z Okręgu

Relacja z ostatniego posiedzenia okręgowej rady w kadencji 2015-2019

12 sierpnia br., w siedzibie Okręgu odbyło się ostanie w kadencji posiedzenie Okręgowej Rady z udziałem wszystkich członków Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po zatwierdzeniu porządku obrad i powołaniu komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji przyjętego porządku posiedzenia.

Więcej…

Obradowała Okręgowa Rada w Szczecinie

Zgodnie z planem pracy 3.06.br., obradowała Okręgowa Rada PZD. W obradach wzięli udział jej członkowie oraz przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po otwarciu obrad, zatwierdzeniu porządku i wyborze komisji uchwal i wniosków, prezes Okręgu przedstawił ogólną sytuację PZD, z uwzględnieniem szczecińskiego okręgu. Zwrócił uwagę na aktywność oraz na skuteczność Krajowej Jednostki, w tworzeniu nowego prawa w zakresie utrzymania czystości w gminach, o gospodarce nieruchomościami, planowaniu przestrzennym i prawie budowlanym.

Więcej…

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

"NIE niszczcie dorobku PZD", "Poprawiać tak, ale nie niszczyć", "Pomysły PO nie do przyjęcia" – takich - transparentów można spodziewać się dzisiaj na ulicach Szczecina. Działkowcy będą protestować przeciwko projektowi ustawy przygotowanemu przez Platformę Obywatelską.

- To ma być pokojowa manifestacja, nie mamy żadnych złych zamiarów, chcemy tylko zasygnalizować, że jest problem. Spodziewamy się około 500-600 uczestników, przede wszystkim ze Szczecina, ale będą również delegacje z Choszczna, Świnoujścia, Stargardu.

Platforma swoją ustawą chce wprowadzić rewolucję, zakwestionować obowiązujący dotąd porządek.

Nasz obywatelski projekt respektuje natomiast wszystkie zastrzeżenia, jakie miał Trybunał Konstytucyjny, ale nie zakłada rewolucji - wyjaśnia Tadeusz Jarzębak, prezes Okręgowego Zarządu PZD w Szczecinie. Pod koniec maja odbyła się narada prezesów szczecińskich ogrodów. Przygotowano list otwarty do premiera, w którym czytamy m.in.: - Już można stwierdzić, że wydarzyło się niepotrzebne polityczne samobójstwo Pana Posła Stanisława Huskowskiego. Bezrefleksyjne zaangażowanie w obronę linii i polityki partii, co potwierdził swoim działaniem przy pracy o nowej ustawie o ogrodach działkowych, niszcząc propozycjami nasz wiekowy działkowców dorobek. Praktycznie to zniszczył siebie i swoją partię (...). Dajemy jeszcze szanse na poprawę zachowania politycznego i poparcie projektu obywatelskiego. W przypadku braku poprawnego politycznego działania w stosunku do działkowców - to my wystawimy rachunek za działania polityczne niszczące dorobek kilku pokoleń polskich działkowców (pisownia oryginalna – red.).

Przypomnijmy w Sejmie trwają właśnie prace nad nową ustawą, która musi być uchwalona do stycznia 2014 r. To pokłosie wyroku Trybunału Konstytucyjnego z lipca 2012 r., który zakwestionował dotychczasowe prawo.

- Projekt PO obciąża działkowca wszystkimi kosztami funkcjonowania ogrodu, m.in. udziałem w opłacie rocznej za grunt ogrodu, opłatą dodatkową (20 proc. opłaty rocznej) oraz kosztami kredytów na inwestycje. Ponadto projektodawcy nie chronią działkowca przed arbitralnymi decyzjami o rozwiązaniu z nim umowy o korzystanie z działki, a zwłaszcza nie przewidziano w tym zakresie odrębnego trybu sądowego - pisała Krajowa Rada Polskiego Związku Działkowców.

Działkowcy dzisiaj przyjdą na plac przed zamkiem o godz. 10:30. Planują spotkać się z marszałkiem, a następnie przejść pod Urząd Wojewódzki i rozmawiać z wojewodą. E. KOLANOWSKA

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 14

Wczoraj 131

W tygodniu 882

W miesiącu 3190

Wszystkich 212504

Kubik-Rubik Joomla! Extensions