Polecamy:

Wieści z Okręgu

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie

W dniu 12.03.2018 roku w siedzibie Okręgu odbyło się posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie, przy frekwencji ponad 82%. Jak co roku w marcu myślą przewodnią było sprawozdanie merytoryczne i finansowe Okręgowej Rady PZD oraz przyjęcie sprawozdania finansowego Okręgu PZD za rok 2017 i preliminarzy finansowych na rok 2018.

Więcej…

Okręgowe Dni Działkowca w Świnoujściu

Jubileuszowe uroczystości 120 lecia ogrodnictwa działkowego w Polsce, w szczecińskim okręgu połączone zostały z Okręgowymi Dniami Działkowca. Obchody odbyły się w Świnoujściu, na placu Adama Mickiewicza, mieszczącym się przy Urzędzie Miasta.

Prognozy pogodowe na nadchodzący dzień  9 września były nieciekawe, nie wróżyły sprzyjającej pogody. Tak też się stało, cały wieczór i w noc poprzedzającą uroczystość padał deszcz. Dla organizatorów stworzyło to dodatkowe  kłopoty, tym bardziej, że uroczystość przewidziana została na wolnym powietrzu.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

W dniach 26-28.04.2013r. trzynastu wolontariuszy z Publicznego Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Kamieniu Pomorskim: Kamil Gralak, Agnieszka Krzysztoń, Jakub Smerdziński, Natalia Martuś, Jola Wiśniewska, Angelika Gorzkowska, Klaudia Wiśniewska, Kasia Stogowska, Natalia Sobczyk, Aleksandra Pieróg, Weronika Zielińska, Weronika Krupska, Julia Mancewicz pod opieką p. Kingi Machowskiej dołączyło do Ogólnopolskiej Akcji Pomocy Hospicjum "Pola nadziei". Uczniowie wspierali swoją działalnością Hospicjum św. Jana Ewangelisty w Szczecinie. Wolontariusze w zamian za datki rozdawali żonkile, które są symbolem nadziei. Uczniowie kwestowali na terenie Kamienia Pomorskiego oraz w miejscowościach, w których mieszkają. Puszki z pieniędzmi odebrała od nas p. Kamila Zglinicka, która zajmuje się wolontariatem w hospicjum. Wolontariusze bardzo dziękują za pomoc wszystkim, którzy wsparli akcję. Dziękujemy za pomoc wolontariuszom Klubów Ośmiu z gminy Kamień Pomorski. W szczególności dziękujemy Rodzinnym Ogrodom Działkowym w Kamieniu Pomorskim oraz p. Jerzemu Mańczakowi, który zaopatrzył nas w żonkile. Dziękujemy wolontariusze.

źródło http://www.gimnazjumkamien.pl

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 62

Wczoraj 210

W tygodniu 273

W miesiącu 4131

Wszystkich 182899

Kubik-Rubik Joomla! Extensions