Polecamy:

Wieści z Okręgu

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie

W dniu 12.03.2018 roku w siedzibie Okręgu odbyło się posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie, przy frekwencji ponad 82%. Jak co roku w marcu myślą przewodnią było sprawozdanie merytoryczne i finansowe Okręgowej Rady PZD oraz przyjęcie sprawozdania finansowego Okręgu PZD za rok 2017 i preliminarzy finansowych na rok 2018.

Więcej…

Okręgowe Dni Działkowca w Świnoujściu

Jubileuszowe uroczystości 120 lecia ogrodnictwa działkowego w Polsce, w szczecińskim okręgu połączone zostały z Okręgowymi Dniami Działkowca. Obchody odbyły się w Świnoujściu, na placu Adama Mickiewicza, mieszczącym się przy Urzędzie Miasta.

Prognozy pogodowe na nadchodzący dzień  9 września były nieciekawe, nie wróżyły sprzyjającej pogody. Tak też się stało, cały wieczór i w noc poprzedzającą uroczystość padał deszcz. Dla organizatorów stworzyło to dodatkowe  kłopoty, tym bardziej, że uroczystość przewidziana została na wolnym powietrzu.

Więcej…

Reakcja na apel działkowców

Na apel o zagrożeniach ze strony nieodpowiedzialnych osób, byłych członków naszej organizacji, próbujących siać ferment i podważać walory ustawy o ROD – zareagowało kierownictwo PIS, przekazując posłowi rozpoznanie tematu.

Z przedstawicielami sygnatariuszy apelu spotkał się  22 sierpnia br. poseł Pan Artur Szałabawka.

Więcej…

Trzy w jednym

Sprawy bezpieczeństwa, zagrożeń powodowanych podtopieniem oraz bieżące problemy PZD były tematem trójczłonowej narady przedstawicieli ogrodów Miasta Szczecina w dniu 27 lipca br. Część pierwszą zorganizowano przy współudziale z Miejską Komendą Policji, której specjaliści ze wszystkich komend dzielnicowych miasta, przedstawiali działkowcom stan bezpieczeństwa w swoich rejonach odpowiedzialności, ze szczególnym uwzględnieniem stanu w ogrodach działkowych. Całość problemu przedstawił podinspektor Tomasz Gwiazdowski.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

W dniach 26-28.04.2013r. trzynastu wolontariuszy z Publicznego Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Kamieniu Pomorskim: Kamil Gralak, Agnieszka Krzysztoń, Jakub Smerdziński, Natalia Martuś, Jola Wiśniewska, Angelika Gorzkowska, Klaudia Wiśniewska, Kasia Stogowska, Natalia Sobczyk, Aleksandra Pieróg, Weronika Zielińska, Weronika Krupska, Julia Mancewicz pod opieką p. Kingi Machowskiej dołączyło do Ogólnopolskiej Akcji Pomocy Hospicjum "Pola nadziei". Uczniowie wspierali swoją działalnością Hospicjum św. Jana Ewangelisty w Szczecinie. Wolontariusze w zamian za datki rozdawali żonkile, które są symbolem nadziei. Uczniowie kwestowali na terenie Kamienia Pomorskiego oraz w miejscowościach, w których mieszkają. Puszki z pieniędzmi odebrała od nas p. Kamila Zglinicka, która zajmuje się wolontariatem w hospicjum. Wolontariusze bardzo dziękują za pomoc wszystkim, którzy wsparli akcję. Dziękujemy za pomoc wolontariuszom Klubów Ośmiu z gminy Kamień Pomorski. W szczególności dziękujemy Rodzinnym Ogrodom Działkowym w Kamieniu Pomorskim oraz p. Jerzemu Mańczakowi, który zaopatrzył nas w żonkile. Dziękujemy wolontariusze.

źródło http://www.gimnazjumkamien.pl

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 10

Wczoraj 94

W tygodniu 10

W miesiącu 864

Wszystkich 170741

Kubik-Rubik Joomla! Extensions