Polecamy:

Wieści z Okręgu

Relacja z ostatniego posiedzenia okręgowej rady w kadencji 2015-2019

12 sierpnia br., w siedzibie Okręgu odbyło się ostanie w kadencji posiedzenie Okręgowej Rady z udziałem wszystkich członków Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po zatwierdzeniu porządku obrad i powołaniu komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji przyjętego porządku posiedzenia.

Więcej…

Obradowała Okręgowa Rada w Szczecinie

Zgodnie z planem pracy 3.06.br., obradowała Okręgowa Rada PZD. W obradach wzięli udział jej członkowie oraz przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Po otwarciu obrad, zatwierdzeniu porządku i wyborze komisji uchwal i wniosków, prezes Okręgu przedstawił ogólną sytuację PZD, z uwzględnieniem szczecińskiego okręgu. Zwrócił uwagę na aktywność oraz na skuteczność Krajowej Jednostki, w tworzeniu nowego prawa w zakresie utrzymania czystości w gminach, o gospodarce nieruchomościami, planowaniu przestrzennym i prawie budowlanym.

Więcej…

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

Panie i Panowie Posłowie

Zbliża się termin kolejnego posiedzenia podkomisji sejmowej pracującej na ustawą działkową. Od Was Państwo zależy kształt przyszłej ustawy.Od Was zależy czy Polski Związek Działkowców pozostanie ze swoimi prawami, gwarantującymi jednocześnie prawa dla działkowców i przyszłych wyodrębnionych stowarzyszeń. Jeżeli nie dojdzie do zachowania Związku, będzie to oznaczało rozregulowanie systemu a co najważniejsze utratę praw do gruntu przez działkowców i stowarzyszenia.

Będzie to „historyczna zasługa" Posłów z uporem lansujących teorię, że likwidacja PZD wynika wprost z wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Jest to oczywista nadinterpretacja, skonstruowana na potrzebę osiągnięcia celu zasadniczego - otwarcia drogi do gruntów pod ogrodami.

Taki finał doprowadziłby do ruiny systemu polskiego ogrodnictwa działkowego z wielką krzywdą dla rodzin działkowców. To może być również miernikiem oceny każdego z Posłów, który będzie forsował myśl o nieuchronności likwidacji PZD.

Opowiedzieliśmy się wielokrotnie, za rozwiązaniem zaproponowanym przez Komitet Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej.

Inicjatywa zyskała poparcie społeczeństwa.

Rozwiązanie popiera sam Premier Rzeczypospolitej Polskiej.

Apelujemy do członków podkomisji - zróbcie dobry krok, pozostawcie Polski Związek Działkowców, jako stowarzyszenie. Na to pozwala Wam Konstytucja RP. Prawo stanowicie Wy - wybrani również głosami działkowców. Każde inne rozwiązanie godzi w interesy rodzin działkowców.

Z poważaniem działkowcy szczecińscy

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 212

Wczoraj 326

W tygodniu 909

W miesiącu 2347

Wszystkich 250848

Kubik-Rubik Joomla! Extensions