Po pięcioletniej, przedłużonej o rok, kadencji organów statutowych PZD, odbył się w dniu 3 września br. w sali konferencyjnej hotelu Vulcan w Szczecinie, X Okręgowy Zjazd Delegatów PZD. W obradach uczestniczyło 150 delegatów, wybranych na walnych zebraniach sprawozdawczo-wyborczych w Rodzinnych Ogrodach Działkowców, członkowie ustępującej Okręgowej Rady i Okręgowej Komisji Rewizyjnej oraz zaproszeni Goście.
Więcej…Okręgowa Rada PZD w Szczecinie odbyła swoje kolejne XII posiedzenie w dniu 11 marca 2024 roku, przy. 74,1 % frekwencji.
Więcej…11 grudnia 2023 r. obradowała Okręgowa Rada PZD w Szczecinie. Program XVI posiedzenia Okręgowej Rady był urozmaicony a dotyczył wielu dziedzin życia związkowego w skali ogólnokrajowej i okręgowej.
Więcej…23 marca br. obradowała Okręgowa Rada PZD w Szczecinie na kolejnym XIV posiedzeniu, które odbyło się przy 76% frekwencji członków Okręgowej Rady z udziałem Przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej Pana Eugeniusza Rabuskiego.
Obradom przewodniczył Prezes Okręgu, który powitał uczestników. Po przyjęciu porządku obrad oraz wyborze komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji porządku dziennego.
Więcej…Po przywitaniu członków Okręgowej Rady i przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej oraz po zatwierdzeniu porządku obrad i wyborze Komisji Uchwał i Wniosków prezes Okręgu omówił najważniejsze problemy, którymi żyje dzisiaj Związek w tym nasz Okręg szczeciński.
Więcej…Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej
Mieszkać na działkach - zgodnie z przepisami - nie wolno. Ale jak to bywa, prawo i rzeczywistość to często różne sprawy. Szczecińscy działkowcy od niedawna ślą listy do polityków, przedstawicieli rządu, do rzecznika praw obywatelskich - w sprawie propozycji z lutego, by usankcjonować zamieszkiwanie w altanach. Działkowcy są w tej trudnej kwestii podzieleni. Część uważa, że skoro ktoś nie ma innego wyjścia, niech mieszka na działkach, inni, że są to miejsca do jedynie rekreacji i wypoczynku.
Problem dotyczy przede wszystkim dużych miast, ale nie tylko ubogich. Bo zdarza się, że ludzie wynajmują swoje mieszkania, by przenosić się do Rodzinnych Ogrodów Działkowych.
- Nie wolno atakować osób, które nie mają pieniędzy i robią wszystko, by mieć jakąś namiastkę normalnej egzystencji - mówił nam podczas dyżuru telefonicznego Czytelnik „Kuriera".
Przypomnijmy, że dwa miesiące temu rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar wystosował pismo do Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa oraz Ministra Rodziny Pracy i Polityki Społecznej. W nim czytamy m.in.: „Wątpliwe jest czy gminy - przy stale występującym deficycie mieszkań komunalnych - będą w stanie udzielić pomocy mieszkaniowej wszystkim osobom, które z uwagi na ich usunięcie z ogrodu działkowego, takiej pomocy będą potrzebować."
Przeciwnicy zamieszkiwania na działkach podkreślają, że to nie tylko łamanie prawa. To również kłopot z mediami, chociażby wodą, która w wielu ROD-ach jest na zimę wyłączana, jak też dojazdem służb, gdy dzieje się coś złego. Tak było chociażby kilka tygodni temu w Kołobrzegu, gdzie karetka nie mogła wjechać na działki, gdyż była tam zamknięta brama . Zatem do noworodka i matki ratownicy medyczni biegli z pomocą, ale maluszka nie udało się ocalić.
E. KOLANOWSKA
Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.
Dzisiaj 131
Wczoraj 182
W tygodniu 791
W miesiącu 1515
Wszystkich 572467