Polecamy:

Wieści z Okręgu

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie

W dniu 12.03.2018 roku w siedzibie Okręgu odbyło się posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie, przy frekwencji ponad 82%. Jak co roku w marcu myślą przewodnią było sprawozdanie merytoryczne i finansowe Okręgowej Rady PZD oraz przyjęcie sprawozdania finansowego Okręgu PZD za rok 2017 i preliminarzy finansowych na rok 2018.

Więcej…

Okręgowe Dni Działkowca w Świnoujściu

Jubileuszowe uroczystości 120 lecia ogrodnictwa działkowego w Polsce, w szczecińskim okręgu połączone zostały z Okręgowymi Dniami Działkowca. Obchody odbyły się w Świnoujściu, na placu Adama Mickiewicza, mieszczącym się przy Urzędzie Miasta.

Prognozy pogodowe na nadchodzący dzień  9 września były nieciekawe, nie wróżyły sprzyjającej pogody. Tak też się stało, cały wieczór i w noc poprzedzającą uroczystość padał deszcz. Dla organizatorów stworzyło to dodatkowe  kłopoty, tym bardziej, że uroczystość przewidziana została na wolnym powietrzu.

Więcej…

Reakcja na apel działkowców

Na apel o zagrożeniach ze strony nieodpowiedzialnych osób, byłych członków naszej organizacji, próbujących siać ferment i podważać walory ustawy o ROD – zareagowało kierownictwo PIS, przekazując posłowi rozpoznanie tematu.

Z przedstawicielami sygnatariuszy apelu spotkał się  22 sierpnia br. poseł Pan Artur Szałabawka.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

Na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych im. A. Zawadzkiego w Gryfinie odbyło się tradycyjne Święto Plonów działkowców. Wśród zaproszonych gości byli między innymi: zastępca burmistrza Tomasz Miler, wicestarosta Powiatu Gryfińskiego Jerzy Miler oraz przewodniczący Rady Powiatu w Gryfinie Roman Michalski. Po krótkim przemówieniu Prezesa ROD Ryszarda Potapińskiego minutą ciszy uczczono działkowców zmarłych w minionym roku, w tym i bardzo zasłużonego dla Ogrodów Stanisława Stachowa, który odszedł do innego Ogrodu dosłownie kilka dni przed obchodzonym świętem.

Starostami działkowych dożynek byli w tym roku Leokadia i Henryk Gorzkiewicz. Kosz z plonami - w tym roku warzywami przekazali gospodarzowi gminy - zastępcy burmistrza T. Milerowi. Z okolicznościowymi życzeniami dla działkowców z okazji ich święta wystąpili zastępca burmistrza T. Miler, Przewodniczący Rady R. Michalski oraz wiceprezes Okręgowego Zarządu PZD  w Szczecinie Czesław Skonecki, który przy okazji nawiązał do jubileuszu 70 - lecia ROD im. A. Zawadzkiego.

Wyróżnieni działkowcy za zaangażowanie w pracy na rzecz Ogrodów oraz najciekawsze działki 40 działkowców wyróżnionych zostało nagrodami w postaci bonów towarowych do zrealizowania w „Mrówce". Ponadto działkowcy pochwalili się swoimi rękodziełami, np. własnoręcznie wyhaftowanymi serwetkami, oklejonymi artystycznie butelkami, czy choćby prawie 50 kilogramową dynią. Oni również wyróżnieni zostali bonami towarowymi.

Po części oficjalnej jak co roku rozpoczęła się zabawa przy wspaniałej muzyce i potrawach, często przygotowanych z działkowych plonów. Pogoda i humory dopisały, więc bawiono się do późnych godzin nocnych i... znów będzie co wspominać w długie, jesienne i zimowe wieczory.

A. Szczepaniak

 

 

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 80

Wczoraj 52

W tygodniu 718

W miesiącu 1953

Wszystkich 174418

Kubik-Rubik Joomla! Extensions