Polecamy:

Wieści z Okręgu

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie

W dniu 12.03.2018 roku w siedzibie Okręgu odbyło się posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie, przy frekwencji ponad 82%. Jak co roku w marcu myślą przewodnią było sprawozdanie merytoryczne i finansowe Okręgowej Rady PZD oraz przyjęcie sprawozdania finansowego Okręgu PZD za rok 2017 i preliminarzy finansowych na rok 2018.

Więcej…

Okręgowe Dni Działkowca w Świnoujściu

Jubileuszowe uroczystości 120 lecia ogrodnictwa działkowego w Polsce, w szczecińskim okręgu połączone zostały z Okręgowymi Dniami Działkowca. Obchody odbyły się w Świnoujściu, na placu Adama Mickiewicza, mieszczącym się przy Urzędzie Miasta.

Prognozy pogodowe na nadchodzący dzień  9 września były nieciekawe, nie wróżyły sprzyjającej pogody. Tak też się stało, cały wieczór i w noc poprzedzającą uroczystość padał deszcz. Dla organizatorów stworzyło to dodatkowe  kłopoty, tym bardziej, że uroczystość przewidziana została na wolnym powietrzu.

Więcej…

Reakcja na apel działkowców

Na apel o zagrożeniach ze strony nieodpowiedzialnych osób, byłych członków naszej organizacji, próbujących siać ferment i podważać walory ustawy o ROD – zareagowało kierownictwo PIS, przekazując posłowi rozpoznanie tematu.

Z przedstawicielami sygnatariuszy apelu spotkał się  22 sierpnia br. poseł Pan Artur Szałabawka.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

120 lecie społecznego ruchu polskiego ogrodnictwa działkowego to wydarzenie o znaczeniu historycznym.

Polski Związek działkowców pieczołowicie pielęgnuje dorobek i bogate tradycje tego ruchu, którego jest kontynuatorem.

W bieżącym roku obchody rozpoczęły się inauguracją jubileuszu w najstarszym ogrodzie im. „Powstańców Wielkopolskich”  w Koźminie Wielkopolskim, ogrodzie z niemal 200 letnim dorobkiem.

Odpowiednio uroczystą oprawę miało XV posiedzenie Krajowej Rady PZD w Warszawie. Centralne uroczystości odbyły się w Bytomiu. Wiele okręgów oraz zarządów ogrodów lokalne uroczystości już zorganizowało. Wszędzie podkreśla się rangę Jubileuszu.

Nasz szczeciński okręg organizuje z pomocą władz miasta Świnoujścia okręgowe uroczystości w dniu 9 września br., na placu im. Adama Mickiewicza w Świnoujściu. Na uroczystość zapraszamy działkowców z rodzinami oraz miłych gości i przyjaciół.

Prezydium Okręgowego Zarządu zwraca się do wszystkich zarządów ogrodów okręgu o oflagowanie ogrodów flagami związkowymi oraz nadanie odświętnego charakteru naszym ogrodom.

Zgłoszenie udziału z ogrodów należy kierować pod numer telefonu: 914338059.

 

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 79

Wczoraj 52

W tygodniu 717

W miesiącu 1952

Wszystkich 174417

Kubik-Rubik Joomla! Extensions