Polecamy:

Wieści z Okręgu

Okręgowe Dni Działkowca w Świnoujściu

Jubileuszowe uroczystości 120 lecia ogrodnictwa działkowego w Polsce, w szczecińskim okręgu połączone zostały z Okręgowymi Dniami Działkowca. Obchody odbyły się w Świnoujściu, na placu Adama Mickiewicza, mieszczącym się przy Urzędzie Miasta.

Prognozy pogodowe na nadchodzący dzień  9 września były nieciekawe, nie wróżyły sprzyjającej pogody. Tak też się stało, cały wieczór i w noc poprzedzającą uroczystość padał deszcz. Dla organizatorów stworzyło to dodatkowe  kłopoty, tym bardziej, że uroczystość przewidziana została na wolnym powietrzu.

Więcej…

Reakcja na apel działkowców

Na apel o zagrożeniach ze strony nieodpowiedzialnych osób, byłych członków naszej organizacji, próbujących siać ferment i podważać walory ustawy o ROD – zareagowało kierownictwo PIS, przekazując posłowi rozpoznanie tematu.

Z przedstawicielami sygnatariuszy apelu spotkał się  22 sierpnia br. poseł Pan Artur Szałabawka.

Więcej…

Trzy w jednym

Sprawy bezpieczeństwa, zagrożeń powodowanych podtopieniem oraz bieżące problemy PZD były tematem trójczłonowej narady przedstawicieli ogrodów Miasta Szczecina w dniu 27 lipca br. Część pierwszą zorganizowano przy współudziale z Miejską Komendą Policji, której specjaliści ze wszystkich komend dzielnicowych miasta, przedstawiali działkowcom stan bezpieczeństwa w swoich rejonach odpowiedzialności, ze szczególnym uwzględnieniem stanu w ogrodach działkowych. Całość problemu przedstawił podinspektor Tomasz Gwiazdowski.

Więcej…

„Na półmetku”

Odbywające się posiedzenie Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców w dniu 26.05.2017 r. miało bogaty program obrad. Oceniona została sytuacja, wynikająca z zagrożenia dla żywotnych interesów działkowców i ogrodów działkowych zrzeszonych w PZD, przez nieodpowiedzialne wystąpienia do najważniejszych czynników państwa o rewizję ustawy o ROD, blokowanie działań w realizacji zadań PZD oraz nieuprawnione stawianie zarzutów przez grupę tzw. „Wolnych działkowców”, uzurpującej sobie prawo do podejmowania kroków, zmierzających do oceny funkcjonowania ogrodnictwa działkowego w państwie i funkcjonowania PZD.

Więcej…

Obrady VII Posiedzenia Zarządu Okręgowego

Dnia 13 marca  br., w siedzibie Okręgu odbyło się posiedzenie Zarządu Okręgowego, przy ponad 80% frekwencji. Myślą przewodnią było sprawozdanie merytoryczne i finansowe okręgowego zarządu oraz przyjęcie bilansu za rok 2016 i przyjęcie preliminarza na rok 2017.

W posiedzeniu uczestniczył wiceprzewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej, który odczytał protokół z badania sprawozdania finansowego i preliminarza oraz zgłosił wniosek o ich przyjęcie.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

W dniach 8-9 września br., gościł z wizytą w szczecińskim okręgu  Prezes Polskiego Związku Działkowców pan mgr  inż. Eugeniusz Kondracki.

Prezes Związku, przebył na zaproszenie szczecińskiego okręgu PZD dla uświetnienia obchodów jubileuszu 120 lecia ogrodnictwa działkowego w Polsce oraz Okręgowych Dni Działkowca 2017.

W przeddzień głównych uroczystości, Gość nasz skorzystał z zaproszenia do Rodzinnego Ogrodu Działowego im . XX lecia w Szczecinie, ogrodu jubilata obchodzącego 70 lecie swojego istnienia. 

Dla upamiętnienia pobytu w tym ogrodzie Prezes PZD posadził pamiątkowe drzewko.

Po posadzeniu drzewka odbyło się spotkanie w domu działkowca z zarządem ogrodu oraz zaproszonymi gośćmi. Prezes Eugeniusz Kondracki wręczył pani Danucie Latkowskiej okolicznościowy dyplom oraz puchar z okazji jubileuszu 70 lecia ogrodu przywieziony z Warszawy.

Do życzeń Prezesa Związku, Prezes Okręgowego Zarządu przekazał na ręce pani Prezes przesłanie, skierowane do działkowców z okazji jubileuszu i puchar od Zarządu Okręgu.

Korzystając z pobytu Prezesa Związku w ogrodzie „XX-lecia”, zostali zaproszeni na to spotkanie członkowie zarządu ROD „Miodowa” w Szczecinie. Ogród ten również obchodzi jubileusz - 40 lecia. Z tej też okazji wręczony zostały dyplom okolicznościowy oraz pamiątkowy puchar jubileuszowy od Prezesa Związku i puchar od Zarządu Okręgu.

Zostali udekorowani „Złotą odznaką zasłużonego działkowca” wyróżnieni działkowcy z ROD Miodowa: Anna Sadowska, Maria Stachurska, Franciszek Nowak i Ludwik Wenski.

Obydwa ogrody w dniu następnym zorganizowały jubileuszowe spotkania z działkowcami i nie będą mogły uczestniczyć w Okręgowych Dniach Działkowca.

Zarząd ogrodu przygotował w świetlicy poczęstunek, na który zaproszono wszystkich obecnych. W czasie którego rozpoczęły się wspomnienia minionego czasu oraz wymiana swoich doświadczeń. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze. 

Ogrodom tym życzymy dalszych wspaniałych sukcesów i długich lat służenia rodzinom działkowców.

Prezes OZ w Szczecinie

mgr Tadeusz Jarzębak

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 9

Wczoraj 141

W tygodniu 150

W miesiącu 2595

Wszystkich 122191

Kubik-Rubik Joomla! Extensions