Polecamy:

Wieści z Okręgu

Okręgowe Dni Działkowca w Świnoujściu

Jubileuszowe uroczystości 120 lecia ogrodnictwa działkowego w Polsce, w szczecińskim okręgu połączone zostały z Okręgowymi Dniami Działkowca. Obchody odbyły się w Świnoujściu, na placu Adama Mickiewicza, mieszczącym się przy Urzędzie Miasta.

Prognozy pogodowe na nadchodzący dzień  9 września były nieciekawe, nie wróżyły sprzyjającej pogody. Tak też się stało, cały wieczór i w noc poprzedzającą uroczystość padał deszcz. Dla organizatorów stworzyło to dodatkowe  kłopoty, tym bardziej, że uroczystość przewidziana została na wolnym powietrzu.

Więcej…

Reakcja na apel działkowców

Na apel o zagrożeniach ze strony nieodpowiedzialnych osób, byłych członków naszej organizacji, próbujących siać ferment i podważać walory ustawy o ROD – zareagowało kierownictwo PIS, przekazując posłowi rozpoznanie tematu.

Z przedstawicielami sygnatariuszy apelu spotkał się  22 sierpnia br. poseł Pan Artur Szałabawka.

Więcej…

Trzy w jednym

Sprawy bezpieczeństwa, zagrożeń powodowanych podtopieniem oraz bieżące problemy PZD były tematem trójczłonowej narady przedstawicieli ogrodów Miasta Szczecina w dniu 27 lipca br. Część pierwszą zorganizowano przy współudziale z Miejską Komendą Policji, której specjaliści ze wszystkich komend dzielnicowych miasta, przedstawiali działkowcom stan bezpieczeństwa w swoich rejonach odpowiedzialności, ze szczególnym uwzględnieniem stanu w ogrodach działkowych. Całość problemu przedstawił podinspektor Tomasz Gwiazdowski.

Więcej…

„Na półmetku”

Odbywające się posiedzenie Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców w dniu 26.05.2017 r. miało bogaty program obrad. Oceniona została sytuacja, wynikająca z zagrożenia dla żywotnych interesów działkowców i ogrodów działkowych zrzeszonych w PZD, przez nieodpowiedzialne wystąpienia do najważniejszych czynników państwa o rewizję ustawy o ROD, blokowanie działań w realizacji zadań PZD oraz nieuprawnione stawianie zarzutów przez grupę tzw. „Wolnych działkowców”, uzurpującej sobie prawo do podejmowania kroków, zmierzających do oceny funkcjonowania ogrodnictwa działkowego w państwie i funkcjonowania PZD.

Więcej…

Obrady VII Posiedzenia Zarządu Okręgowego

Dnia 13 marca  br., w siedzibie Okręgu odbyło się posiedzenie Zarządu Okręgowego, przy ponad 80% frekwencji. Myślą przewodnią było sprawozdanie merytoryczne i finansowe okręgowego zarządu oraz przyjęcie bilansu za rok 2016 i przyjęcie preliminarza na rok 2017.

W posiedzeniu uczestniczył wiceprzewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej, który odczytał protokół z badania sprawozdania finansowego i preliminarza oraz zgłosił wniosek o ich przyjęcie.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

Dożynki Gminne rozpoczęły się mszą w kościele pod Wezwaniem N.M.P. w Gryficach. Po mszy korowód dożynkowy prowadzony przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą działającą przy Gryfickim Domu Kultury „Red Swing Low Gryfice” /orkiestra będzie reprezentować Polskę i Europę, jako  jedną z 70 z całego świata na Światowych Mistrzostwach  Orkiestr Dętych w Palm Springs w amerykańskiej Kalifornii / udał się na osiedle „Słoneczne” w miejsce uroczystości dożynkowych.

W śród wielu stoisk wystawionych w miejscu uroczystości było i stoisko ROD „Cukrownik” w Gryficach. Zarząd ROD „Cukrownik” wystawił stoisko na którym zaprezentowano dorobek 58 letniej działalności naszego ogrodu na tle obchodów „120 lat Ogrodnictwa Działkowego w Polsce” przypadającym w tym roku. Dorobek naszego ogrodu prezentowali; Prezes p. Stanisław Ciach, I Wiceprezes p. Ryszard Staszak, Członek Zarządu p. Piotr Kresta oraz Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej p. Sylwia Maciak.

Stoisko nasze odwiedzili i do księgi pamiątkowej wpisali się; Burmistrz Gryfic p. Andrzej Szczygieł, I Zastępca Burmistrza p. Waldemar Wawrzyniak, II Zastępca Burmistrza p. Zbigniew Chabowski, Przewodniczący Rady Miejskiej Gryfic p. Krzysztof Tokarczyk, Delegacja z Gminy Gryfów Śląski w składzie p. Agata Skrzypek, p. Robert Skrzypek, p. Jerzy Guzy, p. Zbigniew Chodorski, Burmistrz Gustrow z Niemiec, Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego p. Jarosław  Rzepa oraz p. Romualda Leszczyńska i p. Maria Czarniecka z Lubania, p. Jerzy Dąbrowski z Gryfic, p. Teresa Szymańska z ROD „Pieniążka” z Gryfic, p. Lidia Drabik z Warszawy, p. Paweł Wieczorek z Gryfic.

Wszyscy odwiedzający nasze stoisko gratulowali nam dotychczasowych sukcesów  i życzyli  dalszych. Do tegorocznych najważniejszych osiągnięć należy zaliczyć zdobycie I miejsca w okręgowym konkursie „ ROD Okręgu Szczecińskiego Roku 2017” oraz trzech drugich miejsc w poszczególnych kategoriach „Wzorowa Działka Okręgu Szczecińskiego Roku 2017”.

Możemy śmiało powiedzieć, że udało się mam dobrze uczcić rocznice 120 lat Ogrodów Działkowych w Polsce.

I Wiceprezes ROD "Cukrownik" w Gryficach

R. Staszak

 

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 1

Wczoraj 103

W tygodniu 613

W miesiącu 2263

Wszystkich 118143

Kubik-Rubik Joomla! Extensions