Polecamy:

Wieści z Okręgu

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie

W dniu 12.03.2018 roku w siedzibie Okręgu odbyło się posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie, przy frekwencji ponad 82%. Jak co roku w marcu myślą przewodnią było sprawozdanie merytoryczne i finansowe Okręgowej Rady PZD oraz przyjęcie sprawozdania finansowego Okręgu PZD za rok 2017 i preliminarzy finansowych na rok 2018.

Więcej…

Okręgowe Dni Działkowca w Świnoujściu

Jubileuszowe uroczystości 120 lecia ogrodnictwa działkowego w Polsce, w szczecińskim okręgu połączone zostały z Okręgowymi Dniami Działkowca. Obchody odbyły się w Świnoujściu, na placu Adama Mickiewicza, mieszczącym się przy Urzędzie Miasta.

Prognozy pogodowe na nadchodzący dzień  9 września były nieciekawe, nie wróżyły sprzyjającej pogody. Tak też się stało, cały wieczór i w noc poprzedzającą uroczystość padał deszcz. Dla organizatorów stworzyło to dodatkowe  kłopoty, tym bardziej, że uroczystość przewidziana została na wolnym powietrzu.

Więcej…

Reakcja na apel działkowców

Na apel o zagrożeniach ze strony nieodpowiedzialnych osób, byłych członków naszej organizacji, próbujących siać ferment i podważać walory ustawy o ROD – zareagowało kierownictwo PIS, przekazując posłowi rozpoznanie tematu.

Z przedstawicielami sygnatariuszy apelu spotkał się  22 sierpnia br. poseł Pan Artur Szałabawka.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

Dożynki Gminne rozpoczęły się mszą w kościele pod Wezwaniem N.M.P. w Gryficach. Po mszy korowód dożynkowy prowadzony przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą działającą przy Gryfickim Domu Kultury „Red Swing Low Gryfice” /orkiestra będzie reprezentować Polskę i Europę, jako  jedną z 70 z całego świata na Światowych Mistrzostwach  Orkiestr Dętych w Palm Springs w amerykańskiej Kalifornii / udał się na osiedle „Słoneczne” w miejsce uroczystości dożynkowych.

W śród wielu stoisk wystawionych w miejscu uroczystości było i stoisko ROD „Cukrownik” w Gryficach. Zarząd ROD „Cukrownik” wystawił stoisko na którym zaprezentowano dorobek 58 letniej działalności naszego ogrodu na tle obchodów „120 lat Ogrodnictwa Działkowego w Polsce” przypadającym w tym roku. Dorobek naszego ogrodu prezentowali; Prezes p. Stanisław Ciach, I Wiceprezes p. Ryszard Staszak, Członek Zarządu p. Piotr Kresta oraz Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej p. Sylwia Maciak.

Stoisko nasze odwiedzili i do księgi pamiątkowej wpisali się; Burmistrz Gryfic p. Andrzej Szczygieł, I Zastępca Burmistrza p. Waldemar Wawrzyniak, II Zastępca Burmistrza p. Zbigniew Chabowski, Przewodniczący Rady Miejskiej Gryfic p. Krzysztof Tokarczyk, Delegacja z Gminy Gryfów Śląski w składzie p. Agata Skrzypek, p. Robert Skrzypek, p. Jerzy Guzy, p. Zbigniew Chodorski, Burmistrz Gustrow z Niemiec, Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego p. Jarosław  Rzepa oraz p. Romualda Leszczyńska i p. Maria Czarniecka z Lubania, p. Jerzy Dąbrowski z Gryfic, p. Teresa Szymańska z ROD „Pieniążka” z Gryfic, p. Lidia Drabik z Warszawy, p. Paweł Wieczorek z Gryfic.

Wszyscy odwiedzający nasze stoisko gratulowali nam dotychczasowych sukcesów  i życzyli  dalszych. Do tegorocznych najważniejszych osiągnięć należy zaliczyć zdobycie I miejsca w okręgowym konkursie „ ROD Okręgu Szczecińskiego Roku 2017” oraz trzech drugich miejsc w poszczególnych kategoriach „Wzorowa Działka Okręgu Szczecińskiego Roku 2017”.

Możemy śmiało powiedzieć, że udało się mam dobrze uczcić rocznice 120 lat Ogrodów Działkowych w Polsce.

I Wiceprezes ROD "Cukrownik" w Gryficach

R. Staszak

 

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 76

Wczoraj 52

W tygodniu 714

W miesiącu 1949

Wszystkich 174414

Kubik-Rubik Joomla! Extensions