Polecamy:

Wieści z Okręgu

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie

W dniu 12.03.2018 roku w siedzibie Okręgu odbyło się posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie, przy frekwencji ponad 82%. Jak co roku w marcu myślą przewodnią było sprawozdanie merytoryczne i finansowe Okręgowej Rady PZD oraz przyjęcie sprawozdania finansowego Okręgu PZD za rok 2017 i preliminarzy finansowych na rok 2018.

Więcej…

Okręgowe Dni Działkowca w Świnoujściu

Jubileuszowe uroczystości 120 lecia ogrodnictwa działkowego w Polsce, w szczecińskim okręgu połączone zostały z Okręgowymi Dniami Działkowca. Obchody odbyły się w Świnoujściu, na placu Adama Mickiewicza, mieszczącym się przy Urzędzie Miasta.

Prognozy pogodowe na nadchodzący dzień  9 września były nieciekawe, nie wróżyły sprzyjającej pogody. Tak też się stało, cały wieczór i w noc poprzedzającą uroczystość padał deszcz. Dla organizatorów stworzyło to dodatkowe  kłopoty, tym bardziej, że uroczystość przewidziana została na wolnym powietrzu.

Więcej…

Reakcja na apel działkowców

Na apel o zagrożeniach ze strony nieodpowiedzialnych osób, byłych członków naszej organizacji, próbujących siać ferment i podważać walory ustawy o ROD – zareagowało kierownictwo PIS, przekazując posłowi rozpoznanie tematu.

Z przedstawicielami sygnatariuszy apelu spotkał się  22 sierpnia br. poseł Pan Artur Szałabawka.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

Uroczysty Dzień Działkowca w ROD ODNOWA w Szczecinie zapoczątkował hymn „Zielona Rzeczpospolita”. W tym wyjątkowym, jubileuszowym roku dla wszystkich działkowców , ogród świętuje swoją, okrągłą, 60 rocznicę powstania. Delegat Okręgu Szczecin krótko wspominała o jubileuszach towarzyszących tegorocznym uroczystościom działkowców: o inauguracyjnym spotkaniu w Koźminie Wlkp., w najstarszym ogrodzie w Polsce, rozpoczynającym obchody 120 - lecia ogrodnictwa działkowego w Polsce;

tegorocznych dniach działkowca w Bytomiu uhonorowanych listem Prezydenta Andrzeja Dudy skierowanym do działkowców oraz niezapomnianymi wrażeniami z występu zespołu Śląsk; okręgowymi dniami działkowca w Świnoujściu, które zaszczycił swoją obecnością Prezes związku Pan Eugeniusz Kondracki.

Świnoujskim ogrodom wręczono poświęcony sztandar oraz w imieniu Marszałka Województwa sztandarowi okręgowemu nadany został order Złotej Odznaki Gryfa Pomorskiego za zasługi dla rozwoju regionu.

Odczytała list Prezesa okręgu Tadeusza Jarzębaka skierowany do wszystkich działkowców oraz przekazała ufundowany przez Okręg puchar podkreślający wyjątkowość święta w ogrodzie. Wręczyła dyplom Prezesowi Panu Ryszardowi Wyszyńskiemu z monetą okolicznościową w podziękowaniu za wkład pracy włożony w rozwój ogrodu i związku oraz udekorowała odznaczeniami brązowej odznaki zasłużony działkowiec Pana: Ryszarda Wyszyńskiego- prezesa zarządu ogrodu i działkowców: Pana Mariana Karpiesiuk, Pana Antoniego Malec. Podziękowała wszystkim działkowcom za trud pracy na swoich małych, szczęśliwych miejscach na ziemi, przyczyniający się jednocześnie do rozwoju ogrodu i związku. Wasze małe działki, Wasz ogród, to nasz związek, to My działkowcy całej Polski.

Prezes ogrodu dyplomami, zasłużenie nagrodził wielu działkowców i ich działki. Dziękował za pracę, wspomniał zasługi i wyróżnił seniorów ogrodu prosząc o dalsze działania przyczyniające się do budowania rod dla dobra ogólnego. Zaprosił obecnych na uroczysty poczęstunek uświetniony szampanem, płonącym, rocznicowym tortem. Była grochówka pieczenie kiełbasek , rozmowy, miła atmosfera i piękna pogoda.

Szczecin 16.09.2017

Ewa Rogala

 

 

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 76

Wczoraj 52

W tygodniu 714

W miesiącu 1949

Wszystkich 174414

Kubik-Rubik Joomla! Extensions