Polecamy:

Wieści z Okręgu

Okręgowe Dni Działkowca w Świnoujściu

Jubileuszowe uroczystości 120 lecia ogrodnictwa działkowego w Polsce, w szczecińskim okręgu połączone zostały z Okręgowymi Dniami Działkowca. Obchody odbyły się w Świnoujściu, na placu Adama Mickiewicza, mieszczącym się przy Urzędzie Miasta.

Prognozy pogodowe na nadchodzący dzień  9 września były nieciekawe, nie wróżyły sprzyjającej pogody. Tak też się stało, cały wieczór i w noc poprzedzającą uroczystość padał deszcz. Dla organizatorów stworzyło to dodatkowe  kłopoty, tym bardziej, że uroczystość przewidziana została na wolnym powietrzu.

Więcej…

Reakcja na apel działkowców

Na apel o zagrożeniach ze strony nieodpowiedzialnych osób, byłych członków naszej organizacji, próbujących siać ferment i podważać walory ustawy o ROD – zareagowało kierownictwo PIS, przekazując posłowi rozpoznanie tematu.

Z przedstawicielami sygnatariuszy apelu spotkał się  22 sierpnia br. poseł Pan Artur Szałabawka.

Więcej…

Trzy w jednym

Sprawy bezpieczeństwa, zagrożeń powodowanych podtopieniem oraz bieżące problemy PZD były tematem trójczłonowej narady przedstawicieli ogrodów Miasta Szczecina w dniu 27 lipca br. Część pierwszą zorganizowano przy współudziale z Miejską Komendą Policji, której specjaliści ze wszystkich komend dzielnicowych miasta, przedstawiali działkowcom stan bezpieczeństwa w swoich rejonach odpowiedzialności, ze szczególnym uwzględnieniem stanu w ogrodach działkowych. Całość problemu przedstawił podinspektor Tomasz Gwiazdowski.

Więcej…

„Na półmetku”

Odbywające się posiedzenie Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców w dniu 26.05.2017 r. miało bogaty program obrad. Oceniona została sytuacja, wynikająca z zagrożenia dla żywotnych interesów działkowców i ogrodów działkowych zrzeszonych w PZD, przez nieodpowiedzialne wystąpienia do najważniejszych czynników państwa o rewizję ustawy o ROD, blokowanie działań w realizacji zadań PZD oraz nieuprawnione stawianie zarzutów przez grupę tzw. „Wolnych działkowców”, uzurpującej sobie prawo do podejmowania kroków, zmierzających do oceny funkcjonowania ogrodnictwa działkowego w państwie i funkcjonowania PZD.

Więcej…

Obrady VII Posiedzenia Zarządu Okręgowego

Dnia 13 marca  br., w siedzibie Okręgu odbyło się posiedzenie Zarządu Okręgowego, przy ponad 80% frekwencji. Myślą przewodnią było sprawozdanie merytoryczne i finansowe okręgowego zarządu oraz przyjęcie bilansu za rok 2016 i przyjęcie preliminarza na rok 2017.

W posiedzeniu uczestniczył wiceprzewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej, który odczytał protokół z badania sprawozdania finansowego i preliminarza oraz zgłosił wniosek o ich przyjęcie.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

Uroczysty Dzień Działkowca w ROD ODNOWA w Szczecinie zapoczątkował hymn „Zielona Rzeczpospolita”. W tym wyjątkowym, jubileuszowym roku dla wszystkich działkowców , ogród świętuje swoją, okrągłą, 60 rocznicę powstania. Delegat Okręgu Szczecin krótko wspominała o jubileuszach towarzyszących tegorocznym uroczystościom działkowców: o inauguracyjnym spotkaniu w Koźminie Wlkp., w najstarszym ogrodzie w Polsce, rozpoczynającym obchody 120 - lecia ogrodnictwa działkowego w Polsce;

tegorocznych dniach działkowca w Bytomiu uhonorowanych listem Prezydenta Andrzeja Dudy skierowanym do działkowców oraz niezapomnianymi wrażeniami z występu zespołu Śląsk; okręgowymi dniami działkowca w Świnoujściu, które zaszczycił swoją obecnością Prezes związku Pan Eugeniusz Kondracki.

Świnoujskim ogrodom wręczono poświęcony sztandar oraz w imieniu Marszałka Województwa sztandarowi okręgowemu nadany został order Złotej Odznaki Gryfa Pomorskiego za zasługi dla rozwoju regionu.

Odczytała list Prezesa okręgu Tadeusza Jarzębaka skierowany do wszystkich działkowców oraz przekazała ufundowany przez Okręg puchar podkreślający wyjątkowość święta w ogrodzie. Wręczyła dyplom Prezesowi Panu Ryszardowi Wyszyńskiemu z monetą okolicznościową w podziękowaniu za wkład pracy włożony w rozwój ogrodu i związku oraz udekorowała odznaczeniami brązowej odznaki zasłużony działkowiec Pana: Ryszarda Wyszyńskiego- prezesa zarządu ogrodu i działkowców: Pana Mariana Karpiesiuk, Pana Antoniego Malec. Podziękowała wszystkim działkowcom za trud pracy na swoich małych, szczęśliwych miejscach na ziemi, przyczyniający się jednocześnie do rozwoju ogrodu i związku. Wasze małe działki, Wasz ogród, to nasz związek, to My działkowcy całej Polski.

Prezes ogrodu dyplomami, zasłużenie nagrodził wielu działkowców i ich działki. Dziękował za pracę, wspomniał zasługi i wyróżnił seniorów ogrodu prosząc o dalsze działania przyczyniające się do budowania rod dla dobra ogólnego. Zaprosił obecnych na uroczysty poczęstunek uświetniony szampanem, płonącym, rocznicowym tortem. Była grochówka pieczenie kiełbasek , rozmowy, miła atmosfera i piękna pogoda.

Szczecin 16.09.2017

Ewa Rogala

 

 

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 1

Wczoraj 103

W tygodniu 613

W miesiącu 2263

Wszystkich 118143

Kubik-Rubik Joomla! Extensions