Polecamy:

Wieści z Okręgu

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie

W dniu 12.03.2018 roku w siedzibie Okręgu odbyło się posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie, przy frekwencji ponad 82%. Jak co roku w marcu myślą przewodnią było sprawozdanie merytoryczne i finansowe Okręgowej Rady PZD oraz przyjęcie sprawozdania finansowego Okręgu PZD za rok 2017 i preliminarzy finansowych na rok 2018.

Więcej…

Okręgowe Dni Działkowca w Świnoujściu

Jubileuszowe uroczystości 120 lecia ogrodnictwa działkowego w Polsce, w szczecińskim okręgu połączone zostały z Okręgowymi Dniami Działkowca. Obchody odbyły się w Świnoujściu, na placu Adama Mickiewicza, mieszczącym się przy Urzędzie Miasta.

Prognozy pogodowe na nadchodzący dzień  9 września były nieciekawe, nie wróżyły sprzyjającej pogody. Tak też się stało, cały wieczór i w noc poprzedzającą uroczystość padał deszcz. Dla organizatorów stworzyło to dodatkowe  kłopoty, tym bardziej, że uroczystość przewidziana została na wolnym powietrzu.

Więcej…

Reakcja na apel działkowców

Na apel o zagrożeniach ze strony nieodpowiedzialnych osób, byłych członków naszej organizacji, próbujących siać ferment i podważać walory ustawy o ROD – zareagowało kierownictwo PIS, przekazując posłowi rozpoznanie tematu.

Z przedstawicielami sygnatariuszy apelu spotkał się  22 sierpnia br. poseł Pan Artur Szałabawka.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

Tegoroczne obchody Dnia Działkowca w ROD im. "Port Centralny"  w Szczecinie miały bardzo uroczysty charakter, były bowiem powiązane z jubileuszem 70-lecia powstania Ogrodu oraz 120 – lecia ogrodnictwa działkowego w Polsce.

Część oficjalna odbyła się w pięknie udekorowanej sali w ROD „Stoczniowiec”. Najbardziej przykuwał uwagę, jubileuszowy, piętrowy tort arbuzowy, ozdobiony owocami i jadalnymi kwiatami - dzieło pani Prezes Barbary Surdy-Sapieha.

Przybyło wielu prominentnych gości (m.in. z: Urzędu Marszałkowskiego, Straży Miejskiej, Policji, Służby Zdrowia, Straży Pożarnej i zaprzyjaźnionych przedsiębiorstw). Uroczystość uświetnił również Prezes Okręgowego Zarządu PZD w Szczecinie, Pan Tadeusz Jarzębak oraz przedstawiciele sąsiednich ogrodów działkowych.

Prezes Zarządu ROD Barbara Surdy- Sapieha przywitała serdecznie gości i działkowców oraz krótko przedstawiła historię ogrodu.

 

 

Podczas uroczystości zasłużeni działkowcy, działacze oraz seniorzy zostali odznaczeni srebrnymi i brązowymi odznakami oraz dyplomami. Otrzymali również drobne upominki. Prezes Okręgowego Zarządu Pan Tadeusz Jarzębak z okazji 70-lecia Ogrodu przekazał piękny puchar (pierwszy w naszym Ogrodzie), który w imieniu ROD "Port Centralny” odebrała Prezes Zarządu Barbara Surdy-Sapieha.

 

 

 

 

 

 

Po odśpiewaniu "sto lat" głos zabrali goście składając życzenia, a także obietnice. Wszyscy mogli wpisać się do Księgi Pamiątkowej, co oczywiście uczynili. Po części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna oraz poczęstunek.

 

 

Do tańca przygrywał zaprzyjaźniony zespół muzyczny „Wyspiarze”. Były liczne konkursy przy gorącym dopingu zebranych, a zwycięzców nagradzano gromkimi brawami i nagrodami. Mimo chłodu, zabawa była przednia i trwała do późnych godzin wieczornych. Wszystko uwieczniła ku potomnym - nadworny fotograf - Pani Kamelia.

  

I ja tam byłam, pysznego sernika domowej produkcji (upieczonego przez p. Prezes) jadłam, herbatę piłam, a co widziałam do wiadomości wszem przekazałam.    

Prezes Zarządu ROD "Port Centralny" 

Barbara Surdy- Sapieha 

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 80

Wczoraj 52

W tygodniu 718

W miesiącu 1953

Wszystkich 174418

Kubik-Rubik Joomla! Extensions