Polecamy:

Wieści z Okręgu

Okręgowe Dni Działkowca w Świnoujściu

Jubileuszowe uroczystości 120 lecia ogrodnictwa działkowego w Polsce, w szczecińskim okręgu połączone zostały z Okręgowymi Dniami Działkowca. Obchody odbyły się w Świnoujściu, na placu Adama Mickiewicza, mieszczącym się przy Urzędzie Miasta.

Prognozy pogodowe na nadchodzący dzień  9 września były nieciekawe, nie wróżyły sprzyjającej pogody. Tak też się stało, cały wieczór i w noc poprzedzającą uroczystość padał deszcz. Dla organizatorów stworzyło to dodatkowe  kłopoty, tym bardziej, że uroczystość przewidziana została na wolnym powietrzu.

Więcej…

Reakcja na apel działkowców

Na apel o zagrożeniach ze strony nieodpowiedzialnych osób, byłych członków naszej organizacji, próbujących siać ferment i podważać walory ustawy o ROD – zareagowało kierownictwo PIS, przekazując posłowi rozpoznanie tematu.

Z przedstawicielami sygnatariuszy apelu spotkał się  22 sierpnia br. poseł Pan Artur Szałabawka.

Więcej…

Trzy w jednym

Sprawy bezpieczeństwa, zagrożeń powodowanych podtopieniem oraz bieżące problemy PZD były tematem trójczłonowej narady przedstawicieli ogrodów Miasta Szczecina w dniu 27 lipca br. Część pierwszą zorganizowano przy współudziale z Miejską Komendą Policji, której specjaliści ze wszystkich komend dzielnicowych miasta, przedstawiali działkowcom stan bezpieczeństwa w swoich rejonach odpowiedzialności, ze szczególnym uwzględnieniem stanu w ogrodach działkowych. Całość problemu przedstawił podinspektor Tomasz Gwiazdowski.

Więcej…

„Na półmetku”

Odbywające się posiedzenie Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców w dniu 26.05.2017 r. miało bogaty program obrad. Oceniona została sytuacja, wynikająca z zagrożenia dla żywotnych interesów działkowców i ogrodów działkowych zrzeszonych w PZD, przez nieodpowiedzialne wystąpienia do najważniejszych czynników państwa o rewizję ustawy o ROD, blokowanie działań w realizacji zadań PZD oraz nieuprawnione stawianie zarzutów przez grupę tzw. „Wolnych działkowców”, uzurpującej sobie prawo do podejmowania kroków, zmierzających do oceny funkcjonowania ogrodnictwa działkowego w państwie i funkcjonowania PZD.

Więcej…

Obrady VII Posiedzenia Zarządu Okręgowego

Dnia 13 marca  br., w siedzibie Okręgu odbyło się posiedzenie Zarządu Okręgowego, przy ponad 80% frekwencji. Myślą przewodnią było sprawozdanie merytoryczne i finansowe okręgowego zarządu oraz przyjęcie bilansu za rok 2016 i przyjęcie preliminarza na rok 2017.

W posiedzeniu uczestniczył wiceprzewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej, który odczytał protokół z badania sprawozdania finansowego i preliminarza oraz zgłosił wniosek o ich przyjęcie.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

Tegoroczne obchody Dnia Działkowca w ROD im. "Port Centralny"  w Szczecinie miały bardzo uroczysty charakter, były bowiem powiązane z jubileuszem 70-lecia powstania Ogrodu oraz 120 – lecia ogrodnictwa działkowego w Polsce.

Część oficjalna odbyła się w pięknie udekorowanej sali w ROD „Stoczniowiec”. Najbardziej przykuwał uwagę, jubileuszowy, piętrowy tort arbuzowy, ozdobiony owocami i jadalnymi kwiatami - dzieło pani Prezes Barbary Surdy-Sapieha.

Przybyło wielu prominentnych gości (m.in. z: Urzędu Marszałkowskiego, Straży Miejskiej, Policji, Służby Zdrowia, Straży Pożarnej i zaprzyjaźnionych przedsiębiorstw). Uroczystość uświetnił również Prezes Okręgowego Zarządu PZD w Szczecinie, Pan Tadeusz Jarzębak oraz przedstawiciele sąsiednich ogrodów działkowych.

Prezes Zarządu ROD Barbara Surdy- Sapieha przywitała serdecznie gości i działkowców oraz krótko przedstawiła historię ogrodu.

 

 

Podczas uroczystości zasłużeni działkowcy, działacze oraz seniorzy zostali odznaczeni srebrnymi i brązowymi odznakami oraz dyplomami. Otrzymali również drobne upominki. Prezes Okręgowego Zarządu Pan Tadeusz Jarzębak z okazji 70-lecia Ogrodu przekazał piękny puchar (pierwszy w naszym Ogrodzie), który w imieniu ROD "Port Centralny” odebrała Prezes Zarządu Barbara Surdy-Sapieha.

 

 

 

 

 

 

Po odśpiewaniu "sto lat" głos zabrali goście składając życzenia, a także obietnice. Wszyscy mogli wpisać się do Księgi Pamiątkowej, co oczywiście uczynili. Po części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna oraz poczęstunek.

 

 

Do tańca przygrywał zaprzyjaźniony zespół muzyczny „Wyspiarze”. Były liczne konkursy przy gorącym dopingu zebranych, a zwycięzców nagradzano gromkimi brawami i nagrodami. Mimo chłodu, zabawa była przednia i trwała do późnych godzin wieczornych. Wszystko uwieczniła ku potomnym - nadworny fotograf - Pani Kamelia.

  

I ja tam byłam, pysznego sernika domowej produkcji (upieczonego przez p. Prezes) jadłam, herbatę piłam, a co widziałam do wiadomości wszem przekazałam.    

Prezes Zarządu ROD "Port Centralny" 

Barbara Surdy- Sapieha 

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 83

Wczoraj 131

W tygodniu 969

W miesiącu 2407

Wszystkich 122003

Kubik-Rubik Joomla! Extensions