Polecamy:

Wieści z Okręgu

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie

W dniu 12.03.2018 roku w siedzibie Okręgu odbyło się posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie, przy frekwencji ponad 82%. Jak co roku w marcu myślą przewodnią było sprawozdanie merytoryczne i finansowe Okręgowej Rady PZD oraz przyjęcie sprawozdania finansowego Okręgu PZD za rok 2017 i preliminarzy finansowych na rok 2018.

Więcej…

Okręgowe Dni Działkowca w Świnoujściu

Jubileuszowe uroczystości 120 lecia ogrodnictwa działkowego w Polsce, w szczecińskim okręgu połączone zostały z Okręgowymi Dniami Działkowca. Obchody odbyły się w Świnoujściu, na placu Adama Mickiewicza, mieszczącym się przy Urzędzie Miasta.

Prognozy pogodowe na nadchodzący dzień  9 września były nieciekawe, nie wróżyły sprzyjającej pogody. Tak też się stało, cały wieczór i w noc poprzedzającą uroczystość padał deszcz. Dla organizatorów stworzyło to dodatkowe  kłopoty, tym bardziej, że uroczystość przewidziana została na wolnym powietrzu.

Więcej…

Reakcja na apel działkowców

Na apel o zagrożeniach ze strony nieodpowiedzialnych osób, byłych członków naszej organizacji, próbujących siać ferment i podważać walory ustawy o ROD – zareagowało kierownictwo PIS, przekazując posłowi rozpoznanie tematu.

Z przedstawicielami sygnatariuszy apelu spotkał się  22 sierpnia br. poseł Pan Artur Szałabawka.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

Wczoraj, 5 października nastąpiło uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego dla dzieci ogłoszonego już po raz drugi przez okręg szczeciński. W konkursie udział wzięło prawie 30 dzieci.

Wręczenie nagród, dzięki uprzejmości pani Kazimiery Wadowskiej – prezes zarządu ROD „Przyjaźń” i jednocześnie członka Okręgowego Zarządu, nastąpiło w świetlicy ogrodu, przy ul. Bogumińskiej 16 w Szczecinie.

Tematy prac: „Bajkowe zakątki w ogrodzie” i „4 pory roku w ogrodzie” rozdzielono na dwie kategorie wiekowe: 4-7 i 8-12 lat.

 

 

Dyrektor biura OZ – Tomasz Olkuski zaznaczył promocyjny charakter konkursu – propagowanie ogrodnictwa działkowego  wśród najmłodszych oraz uwrażliwienie na piękno przyrody i zachętę do rozwijania kreatywności.

Komisja konkursowa miała niełatwe zadanie, chociaż pierwsze miejsca wybrano prawie jednogłośnie. Pan Dyrektor wraz z Panią K. Wadowską wręczyli zwycięzcom dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe.

 

 

 

Biorąc pod uwagę, że był to konkurs otwarty dla wszystkich dzieci, a nie tylko naszych działkowców, mamy nadzieję, że w kolejnych latach będzie jeszcze więcej uczestników, co przełoży się w przyszłości na kolejne pokolenia nowych działkowców.

Jeszcze raz podajemy listę laureatów:

w kategorii wiekowej 4-7 lat:

I miejsce Liliana Kujawa  – temat pracy: „Bajkowe zakątki w ogrodzie”, Szczecin

II  miejsce Helena Kalwaryjska, temat pracy: „4 pory roku w ogrodzie”, Szczecin

III miejsce  Nikola Żyngiel, temat pacy: „4 pory roku w ogrodzie”, Szczecin 

IV miejsce Wiktoria Majzel, temat pracy: „Bajkowe zakątki w ogrodzie”, Szczecin

V miejsce Oliwia Kościołek, temat pracy: „4 pory roku w ogrodzie”, Szczecin

w kategorii wiekowej 8-12 lat:

I  miejsce Bartosz Olesiuk – temat pracy: „4 pory roku w ogrodzie”, Szczecin

II  miejsce Patrycja Jakubowska, temat pracy: „Bajkowe zakątki w ogrodzie”, Lubin

III miejsce  Aleksandra Jaskulska, temat pacy: „4 pory roku w ogrodzie”, Stargard 

IV miejsce Łucja Domin „Bajkowe zakątki w ogrodzie”, Szczecin 

V miejsce Filip Krasowski temat pracy: „Bajkowe zakątki w ogrodzie”, Szczecin

Organizatorzy dziękują dzieciom za udział w konkursie i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulują!

Instruktor Ogrodniczy

Justyna Sielicka

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 79

Wczoraj 52

W tygodniu 717

W miesiącu 1952

Wszystkich 174417

Kubik-Rubik Joomla! Extensions