Polecamy:

Wieści z Okręgu

Okręgowe Dni Działkowca w Świnoujściu

Jubileuszowe uroczystości 120 lecia ogrodnictwa działkowego w Polsce, w szczecińskim okręgu połączone zostały z Okręgowymi Dniami Działkowca. Obchody odbyły się w Świnoujściu, na placu Adama Mickiewicza, mieszczącym się przy Urzędzie Miasta.

Prognozy pogodowe na nadchodzący dzień  9 września były nieciekawe, nie wróżyły sprzyjającej pogody. Tak też się stało, cały wieczór i w noc poprzedzającą uroczystość padał deszcz. Dla organizatorów stworzyło to dodatkowe  kłopoty, tym bardziej, że uroczystość przewidziana została na wolnym powietrzu.

Więcej…

Reakcja na apel działkowców

Na apel o zagrożeniach ze strony nieodpowiedzialnych osób, byłych członków naszej organizacji, próbujących siać ferment i podważać walory ustawy o ROD – zareagowało kierownictwo PIS, przekazując posłowi rozpoznanie tematu.

Z przedstawicielami sygnatariuszy apelu spotkał się  22 sierpnia br. poseł Pan Artur Szałabawka.

Więcej…

Trzy w jednym

Sprawy bezpieczeństwa, zagrożeń powodowanych podtopieniem oraz bieżące problemy PZD były tematem trójczłonowej narady przedstawicieli ogrodów Miasta Szczecina w dniu 27 lipca br. Część pierwszą zorganizowano przy współudziale z Miejską Komendą Policji, której specjaliści ze wszystkich komend dzielnicowych miasta, przedstawiali działkowcom stan bezpieczeństwa w swoich rejonach odpowiedzialności, ze szczególnym uwzględnieniem stanu w ogrodach działkowych. Całość problemu przedstawił podinspektor Tomasz Gwiazdowski.

Więcej…

„Na półmetku”

Odbywające się posiedzenie Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców w dniu 26.05.2017 r. miało bogaty program obrad. Oceniona została sytuacja, wynikająca z zagrożenia dla żywotnych interesów działkowców i ogrodów działkowych zrzeszonych w PZD, przez nieodpowiedzialne wystąpienia do najważniejszych czynników państwa o rewizję ustawy o ROD, blokowanie działań w realizacji zadań PZD oraz nieuprawnione stawianie zarzutów przez grupę tzw. „Wolnych działkowców”, uzurpującej sobie prawo do podejmowania kroków, zmierzających do oceny funkcjonowania ogrodnictwa działkowego w państwie i funkcjonowania PZD.

Więcej…

Obrady VII Posiedzenia Zarządu Okręgowego

Dnia 13 marca  br., w siedzibie Okręgu odbyło się posiedzenie Zarządu Okręgowego, przy ponad 80% frekwencji. Myślą przewodnią było sprawozdanie merytoryczne i finansowe okręgowego zarządu oraz przyjęcie bilansu za rok 2016 i przyjęcie preliminarza na rok 2017.

W posiedzeniu uczestniczył wiceprzewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej, który odczytał protokół z badania sprawozdania finansowego i preliminarza oraz zgłosił wniosek o ich przyjęcie.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

Wczoraj, 5 października nastąpiło uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego dla dzieci ogłoszonego już po raz drugi przez okręg szczeciński. W konkursie udział wzięło prawie 30 dzieci.

Wręczenie nagród, dzięki uprzejmości pani Kazimiery Wadowskiej – prezes zarządu ROD „Przyjaźń” i jednocześnie członka Okręgowego Zarządu, nastąpiło w świetlicy ogrodu, przy ul. Bogumińskiej 16 w Szczecinie.

Tematy prac: „Bajkowe zakątki w ogrodzie” i „4 pory roku w ogrodzie” rozdzielono na dwie kategorie wiekowe: 4-7 i 8-12 lat.

 

 

Dyrektor biura OZ – Tomasz Olkuski zaznaczył promocyjny charakter konkursu – propagowanie ogrodnictwa działkowego  wśród najmłodszych oraz uwrażliwienie na piękno przyrody i zachętę do rozwijania kreatywności.

Komisja konkursowa miała niełatwe zadanie, chociaż pierwsze miejsca wybrano prawie jednogłośnie. Pan Dyrektor wraz z Panią K. Wadowską wręczyli zwycięzcom dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe.

 

 

 

Biorąc pod uwagę, że był to konkurs otwarty dla wszystkich dzieci, a nie tylko naszych działkowców, mamy nadzieję, że w kolejnych latach będzie jeszcze więcej uczestników, co przełoży się w przyszłości na kolejne pokolenia nowych działkowców.

Jeszcze raz podajemy listę laureatów:

w kategorii wiekowej 4-7 lat:

I miejsce Liliana Kujawa  – temat pracy: „Bajkowe zakątki w ogrodzie”, Szczecin

II  miejsce Helena Kalwaryjska, temat pracy: „4 pory roku w ogrodzie”, Szczecin

III miejsce  Nikola Żyngiel, temat pacy: „4 pory roku w ogrodzie”, Szczecin 

IV miejsce Wiktoria Majzel, temat pracy: „Bajkowe zakątki w ogrodzie”, Szczecin

V miejsce Oliwia Kościołek, temat pracy: „4 pory roku w ogrodzie”, Szczecin

w kategorii wiekowej 8-12 lat:

I  miejsce Bartosz Olesiuk – temat pracy: „4 pory roku w ogrodzie”, Szczecin

II  miejsce Patrycja Jakubowska, temat pracy: „Bajkowe zakątki w ogrodzie”, Lubin

III miejsce  Aleksandra Jaskulska, temat pacy: „4 pory roku w ogrodzie”, Stargard 

IV miejsce Łucja Domin „Bajkowe zakątki w ogrodzie”, Szczecin 

V miejsce Filip Krasowski temat pracy: „Bajkowe zakątki w ogrodzie”, Szczecin

Organizatorzy dziękują dzieciom za udział w konkursie i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulują!

Instruktor Ogrodniczy

Justyna Sielicka

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 1

Wczoraj 103

W tygodniu 613

W miesiącu 2263

Wszystkich 118143

Kubik-Rubik Joomla! Extensions