Polecamy:

Wieści z Okręgu

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie

W dniu 12.03.2018 roku w siedzibie Okręgu odbyło się posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie, przy frekwencji ponad 82%. Jak co roku w marcu myślą przewodnią było sprawozdanie merytoryczne i finansowe Okręgowej Rady PZD oraz przyjęcie sprawozdania finansowego Okręgu PZD za rok 2017 i preliminarzy finansowych na rok 2018.

Więcej…

Okręgowe Dni Działkowca w Świnoujściu

Jubileuszowe uroczystości 120 lecia ogrodnictwa działkowego w Polsce, w szczecińskim okręgu połączone zostały z Okręgowymi Dniami Działkowca. Obchody odbyły się w Świnoujściu, na placu Adama Mickiewicza, mieszczącym się przy Urzędzie Miasta.

Prognozy pogodowe na nadchodzący dzień  9 września były nieciekawe, nie wróżyły sprzyjającej pogody. Tak też się stało, cały wieczór i w noc poprzedzającą uroczystość padał deszcz. Dla organizatorów stworzyło to dodatkowe  kłopoty, tym bardziej, że uroczystość przewidziana została na wolnym powietrzu.

Więcej…

Reakcja na apel działkowców

Na apel o zagrożeniach ze strony nieodpowiedzialnych osób, byłych członków naszej organizacji, próbujących siać ferment i podważać walory ustawy o ROD – zareagowało kierownictwo PIS, przekazując posłowi rozpoznanie tematu.

Z przedstawicielami sygnatariuszy apelu spotkał się  22 sierpnia br. poseł Pan Artur Szałabawka.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

W dniu 14.10.2017 r. o godz. 15.00 w Domu Działkowca Rodzinnego Ogrodu Działkowego w Trzebiatowie ,odbyła się Uroczystość Dnia Działkowca -2017, oraz Jubileusz 50 Lecia powstania tego Ogrodu.

W uroczystości uczestniczyli działkowcy, oraz zaproszeni goście w osobach;

- Burmistrz Gminy Trzebiatów Pan Józef Domański

• W imieniu Wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego Pana Jarosława Rzepy, uczestniczył Pan Krzysztof Ślusarek

• Przedstawiciel Okręgowego Zarządu PZD w Szczecinie Pan Czesław Skonecki

• Inni przedstawiciele instytucji i organizacji społecznych sympatyzujących z działkowcami.

Uroczystość rozpoczął Prezesa Zarządu ROD Pan Zdzisław Janczewski witając wszystkich zaproszonych gości oraz działkowców, po czym uroczyście odegrany został hymn PZD „Zielona Rzeczpospolita".

Pan Burmistrz Józef Domański w swoim wystąpieniu bardzo wysoko ocenił pracę zarządu ROD podkreślając pozytywne walory ogrodu dla mieszkańców Trzebiatowa.

W dowód uznania na ręce prezesa zarządu ROD przekazał tablicę z najlepszymi życzeniami od samorządu lokalnego dla wszystkich działkowców z okazji Jubileuszu 50 Lecia i Dnia Działkowca-2017.

Przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Pan Krzysztof Ślusarek przekazał życzenia dla działkowców w imieniu Wicemarszałka Pana Jarosława Rzepy.

Przedstawiciel Okręgowego Zarządu PZD w Szczecinie Pan Czesław Skonecki, krótko przedstawił historię powstawania ogrodów działkowych, podkreślając Jubileusz 120 Lecia Ogrodnictwa Działkowego na Ziemiach Polskich, oraz Jubileusz 35 Lecia PZD. Odczytany też został otwarty list z życzeniami dla działkowców od OZ PZD w Szczecinie.

Z okazji Jubileuszu 50 Lecia ROD, na ręce prezesa zarządu ROD wręczony został puchar z dyplomem od Krajowej Rady PZD, oraz puchar od OZ PZD w Szczecinie.

Po przemówieniach zaproszonych gości prezes zarządu ROD Pan Zdzisław Janczewski podziękował za wsparcie i pomoc w imieniu całej społeczności działkowców podkreślając właściwą współpracę z samorządem lokalnym, Urzędem Marszałkowskim, oraz OZ PZD w Szczecinie.

Na podkreślenie należy fakt przekazanych przez Burmistrza Pana Józefa Domańskiego uznania dla zarządu ROD za włożony wysiłek w pracach remontowych Domu Działkowca, deklarując też wszechstronną pomoc dla Ogrodu.

Po przemówieniach działkowcy zostali odznaczeni złotą, srebrną i brązowa odznaką Zasłużony Działkowiec, dyplomami, medalami Jubileuszowymi 120 Lecia i 35 Lecia PZD oraz innymi gadżetami i literaturą działkową.

Po części oficjalnej był poczęstunek tortem Jubileuszowym i daniami garmażeryjnymi, a przy pięknej muzyce była zabawa taneczna do białego rana.

Opr. Czesław Skonecki

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 78

Wczoraj 52

W tygodniu 716

W miesiącu 1951

Wszystkich 174416

Kubik-Rubik Joomla! Extensions