Polecamy:

Wieści z Okręgu

Okręgowe Dni Działkowca w Świnoujściu

Jubileuszowe uroczystości 120 lecia ogrodnictwa działkowego w Polsce, w szczecińskim okręgu połączone zostały z Okręgowymi Dniami Działkowca. Obchody odbyły się w Świnoujściu, na placu Adama Mickiewicza, mieszczącym się przy Urzędzie Miasta.

Prognozy pogodowe na nadchodzący dzień  9 września były nieciekawe, nie wróżyły sprzyjającej pogody. Tak też się stało, cały wieczór i w noc poprzedzającą uroczystość padał deszcz. Dla organizatorów stworzyło to dodatkowe  kłopoty, tym bardziej, że uroczystość przewidziana została na wolnym powietrzu.

Więcej…

Reakcja na apel działkowców

Na apel o zagrożeniach ze strony nieodpowiedzialnych osób, byłych członków naszej organizacji, próbujących siać ferment i podważać walory ustawy o ROD – zareagowało kierownictwo PIS, przekazując posłowi rozpoznanie tematu.

Z przedstawicielami sygnatariuszy apelu spotkał się  22 sierpnia br. poseł Pan Artur Szałabawka.

Więcej…

Trzy w jednym

Sprawy bezpieczeństwa, zagrożeń powodowanych podtopieniem oraz bieżące problemy PZD były tematem trójczłonowej narady przedstawicieli ogrodów Miasta Szczecina w dniu 27 lipca br. Część pierwszą zorganizowano przy współudziale z Miejską Komendą Policji, której specjaliści ze wszystkich komend dzielnicowych miasta, przedstawiali działkowcom stan bezpieczeństwa w swoich rejonach odpowiedzialności, ze szczególnym uwzględnieniem stanu w ogrodach działkowych. Całość problemu przedstawił podinspektor Tomasz Gwiazdowski.

Więcej…

„Na półmetku”

Odbywające się posiedzenie Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców w dniu 26.05.2017 r. miało bogaty program obrad. Oceniona została sytuacja, wynikająca z zagrożenia dla żywotnych interesów działkowców i ogrodów działkowych zrzeszonych w PZD, przez nieodpowiedzialne wystąpienia do najważniejszych czynników państwa o rewizję ustawy o ROD, blokowanie działań w realizacji zadań PZD oraz nieuprawnione stawianie zarzutów przez grupę tzw. „Wolnych działkowców”, uzurpującej sobie prawo do podejmowania kroków, zmierzających do oceny funkcjonowania ogrodnictwa działkowego w państwie i funkcjonowania PZD.

Więcej…

Obrady VII Posiedzenia Zarządu Okręgowego

Dnia 13 marca  br., w siedzibie Okręgu odbyło się posiedzenie Zarządu Okręgowego, przy ponad 80% frekwencji. Myślą przewodnią było sprawozdanie merytoryczne i finansowe okręgowego zarządu oraz przyjęcie bilansu za rok 2016 i przyjęcie preliminarza na rok 2017.

W posiedzeniu uczestniczył wiceprzewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej, który odczytał protokół z badania sprawozdania finansowego i preliminarza oraz zgłosił wniosek o ich przyjęcie.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

W dniu 14.10.2017 r. o godz. 15.00 w Domu Działkowca Rodzinnego Ogrodu Działkowego w Trzebiatowie ,odbyła się Uroczystość Dnia Działkowca -2017, oraz Jubileusz 50 Lecia powstania tego Ogrodu.

W uroczystości uczestniczyli działkowcy, oraz zaproszeni goście w osobach;

- Burmistrz Gminy Trzebiatów Pan Józef Domański

• W imieniu Wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego Pana Jarosława Rzepy, uczestniczył Pan Krzysztof Ślusarek

• Przedstawiciel Okręgowego Zarządu PZD w Szczecinie Pan Czesław Skonecki

• Inni przedstawiciele instytucji i organizacji społecznych sympatyzujących z działkowcami.

Uroczystość rozpoczął Prezesa Zarządu ROD Pan Zdzisław Janczewski witając wszystkich zaproszonych gości oraz działkowców, po czym uroczyście odegrany został hymn PZD „Zielona Rzeczpospolita".

Pan Burmistrz Józef Domański w swoim wystąpieniu bardzo wysoko ocenił pracę zarządu ROD podkreślając pozytywne walory ogrodu dla mieszkańców Trzebiatowa.

W dowód uznania na ręce prezesa zarządu ROD przekazał tablicę z najlepszymi życzeniami od samorządu lokalnego dla wszystkich działkowców z okazji Jubileuszu 50 Lecia i Dnia Działkowca-2017.

Przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Pan Krzysztof Ślusarek przekazał życzenia dla działkowców w imieniu Wicemarszałka Pana Jarosława Rzepy.

Przedstawiciel Okręgowego Zarządu PZD w Szczecinie Pan Czesław Skonecki, krótko przedstawił historię powstawania ogrodów działkowych, podkreślając Jubileusz 120 Lecia Ogrodnictwa Działkowego na Ziemiach Polskich, oraz Jubileusz 35 Lecia PZD. Odczytany też został otwarty list z życzeniami dla działkowców od OZ PZD w Szczecinie.

Z okazji Jubileuszu 50 Lecia ROD, na ręce prezesa zarządu ROD wręczony został puchar z dyplomem od Krajowej Rady PZD, oraz puchar od OZ PZD w Szczecinie.

Po przemówieniach zaproszonych gości prezes zarządu ROD Pan Zdzisław Janczewski podziękował za wsparcie i pomoc w imieniu całej społeczności działkowców podkreślając właściwą współpracę z samorządem lokalnym, Urzędem Marszałkowskim, oraz OZ PZD w Szczecinie.

Na podkreślenie należy fakt przekazanych przez Burmistrza Pana Józefa Domańskiego uznania dla zarządu ROD za włożony wysiłek w pracach remontowych Domu Działkowca, deklarując też wszechstronną pomoc dla Ogrodu.

Po przemówieniach działkowcy zostali odznaczeni złotą, srebrną i brązowa odznaką Zasłużony Działkowiec, dyplomami, medalami Jubileuszowymi 120 Lecia i 35 Lecia PZD oraz innymi gadżetami i literaturą działkową.

Po części oficjalnej był poczęstunek tortem Jubileuszowym i daniami garmażeryjnymi, a przy pięknej muzyce była zabawa taneczna do białego rana.

Opr. Czesław Skonecki

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 1

Wczoraj 103

W tygodniu 613

W miesiącu 2263

Wszystkich 118143

Kubik-Rubik Joomla! Extensions