Polecamy:

Wieści z Okręgu

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie

W dniu 12.03.2018 roku w siedzibie Okręgu odbyło się posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie, przy frekwencji ponad 82%. Jak co roku w marcu myślą przewodnią było sprawozdanie merytoryczne i finansowe Okręgowej Rady PZD oraz przyjęcie sprawozdania finansowego Okręgu PZD za rok 2017 i preliminarzy finansowych na rok 2018.

Więcej…

Okręgowe Dni Działkowca w Świnoujściu

Jubileuszowe uroczystości 120 lecia ogrodnictwa działkowego w Polsce, w szczecińskim okręgu połączone zostały z Okręgowymi Dniami Działkowca. Obchody odbyły się w Świnoujściu, na placu Adama Mickiewicza, mieszczącym się przy Urzędzie Miasta.

Prognozy pogodowe na nadchodzący dzień  9 września były nieciekawe, nie wróżyły sprzyjającej pogody. Tak też się stało, cały wieczór i w noc poprzedzającą uroczystość padał deszcz. Dla organizatorów stworzyło to dodatkowe  kłopoty, tym bardziej, że uroczystość przewidziana została na wolnym powietrzu.

Więcej…

Reakcja na apel działkowców

Na apel o zagrożeniach ze strony nieodpowiedzialnych osób, byłych członków naszej organizacji, próbujących siać ferment i podważać walory ustawy o ROD – zareagowało kierownictwo PIS, przekazując posłowi rozpoznanie tematu.

Z przedstawicielami sygnatariuszy apelu spotkał się  22 sierpnia br. poseł Pan Artur Szałabawka.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

W dniu 14 grudnia br. odbyła się narada instruktorów krajowych i okręgowych SSI okręgu szczecińskiego.

Instruktor OZ podsumował  rok 2017 -  ilość szkoleń w roku jaka się odbyła dla nowych działkowców w Szczecinie i w terenie, konkursy dla działkowców, ROD i plastyczny dla dzieci.

Zostały przekazane informacje z debaty o  ogródkach działkowych w Szczecinie z dn. 22. 11 br. jaka miała miejsce na terenie  Uniwersytetu Szczecińskiego na Wydziale Nauk o Ziemi, a zorganizowana przez Stowarzyszenie Rozwoju i Edukacji „Lider”, z narady instruktorów etatowych w Warszawie w dniach 27-28 listopada br., o konieczności zmiany przez Krajową Radę uchwały z 1995 r dotyczącej społecznej służby instruktorskiej w Polskim Związku Działkowców.

Analizowano organizację szkoleń dla nowych działkowców i przyszłoroczne pokazy cięcia. Omawiano szkolenie wyjazdowe dla instruktorów i potrzebę by każdy z instruktorów posiadał związkowy identyfikator.

Na zakończenie narady instruktor ogrodniczy wręczył zebranym upominki, przełamano się opłatkiem. Wszyscy złożyli sobie  życzenia świąteczne i noworoczne, by następny rok był pomyślny, by dopisywało zdrowie, a pogoda była lepsza niż w tym roku.

J. Sielicka

Instruktor ogrodniczy

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 80

Wczoraj 52

W tygodniu 718

W miesiącu 1953

Wszystkich 174418

Kubik-Rubik Joomla! Extensions