Polecamy:

Wieści z Okręgu

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie

W dniu 12.03.2018 roku w siedzibie Okręgu odbyło się posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie, przy frekwencji ponad 82%. Jak co roku w marcu myślą przewodnią było sprawozdanie merytoryczne i finansowe Okręgowej Rady PZD oraz przyjęcie sprawozdania finansowego Okręgu PZD za rok 2017 i preliminarzy finansowych na rok 2018.

Więcej…

Okręgowe Dni Działkowca w Świnoujściu

Jubileuszowe uroczystości 120 lecia ogrodnictwa działkowego w Polsce, w szczecińskim okręgu połączone zostały z Okręgowymi Dniami Działkowca. Obchody odbyły się w Świnoujściu, na placu Adama Mickiewicza, mieszczącym się przy Urzędzie Miasta.

Prognozy pogodowe na nadchodzący dzień  9 września były nieciekawe, nie wróżyły sprzyjającej pogody. Tak też się stało, cały wieczór i w noc poprzedzającą uroczystość padał deszcz. Dla organizatorów stworzyło to dodatkowe  kłopoty, tym bardziej, że uroczystość przewidziana została na wolnym powietrzu.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

Pan Mieczysław Czerepowicki jest długoletnim działaczem PZD. W rodzinnym ogrodzie działkowym im. „Rekreacja” w Szczecinie, pełnił szereg funkcji społecznych, m. in. członkiem zarządu, gospodarzem oraz ogrodowym instruktorem. Jednak swoją działalność zaznaczył najbardziej jako aktywny Krajowy Instruktor społecznej służby instruktorskiej, którym jest do chwili obecnej. W miarę jak upływa czas, topnieją również możliwości czynnego działania. W ostatnim okresie w mniejszym stopniu był angażowany do pracy instruktora w szkoleniu oraz w obsłudze stoisk okręgowych na kiermaszach ogrodniczych. Nawet jednak kiedy nie pełnił dyżuru to odwiedzał stoisko.

Za swoją pracę, na wniosek Okręgowego Zarządu, został wyróżniony przez Prezesa PZD medalem 120 lecia ogrodów działkowych w Polsce.

Ze względu na stan zdrowia nie mógł wyróżnienia odebrać osobiście na Okręgowych Dniach Działkowca w Świnoujściu ani na uroczystym posiedzeniu Okręgowego Zarządu ani na grudniowej naradzie instruktorów.

29 grudnia 2017 r. delegacja złożyła wizytę Panu Mieczysławowi w jego posiadłości i wręczyła mu przyznane wyróżnienie.

Pan Mieczysław przyjął z zaskoczeniem wyróżnienie, życzenia noworoczne i imieninowe. Był bardzo wzruszony, szczęśliwy oraz gościnny.  W rozmowie chciał jak najwięcej przytoczyć ze swojego działania w Związku.

Jest jeszcze w dobrej kondycji, żywotny i oby to trwało jak najdłużej – życzymy mu tego w imieniu Okręgowego Zarządu.

OZ Szczecin

 

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 69

Wczoraj 210

W tygodniu 280

W miesiącu 4138

Wszystkich 182906

Kubik-Rubik Joomla! Extensions