Polecamy:

Wieści z Okręgu

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie

W dniu 12.03.2018 roku w siedzibie Okręgu odbyło się posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie, przy frekwencji ponad 82%. Jak co roku w marcu myślą przewodnią było sprawozdanie merytoryczne i finansowe Okręgowej Rady PZD oraz przyjęcie sprawozdania finansowego Okręgu PZD za rok 2017 i preliminarzy finansowych na rok 2018.

Więcej…

Okręgowe Dni Działkowca w Świnoujściu

Jubileuszowe uroczystości 120 lecia ogrodnictwa działkowego w Polsce, w szczecińskim okręgu połączone zostały z Okręgowymi Dniami Działkowca. Obchody odbyły się w Świnoujściu, na placu Adama Mickiewicza, mieszczącym się przy Urzędzie Miasta.

Prognozy pogodowe na nadchodzący dzień  9 września były nieciekawe, nie wróżyły sprzyjającej pogody. Tak też się stało, cały wieczór i w noc poprzedzającą uroczystość padał deszcz. Dla organizatorów stworzyło to dodatkowe  kłopoty, tym bardziej, że uroczystość przewidziana została na wolnym powietrzu.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

Dochowując wierności wieloletniej tradycji, Zarząd Wojewódzki oraz Zarząd Miejski PSL w Szczecinie zorganizowały Spotkanie Noworoczne w dniu 07 stycznia 2018 r. w OPERZE na Zamku w Szczecinie. Sala Opery zapełniła się po brzegi działaczami z całego województwa. Na uroczystość zostali zaproszeni również liczni goście z pośród parlamentarzystów, organizacji współdziałających, samorządowcy, a w śród nich dwóch przedstawicieli Prezes i Wiceprezes OZ PZD w Szczecinie. Gościem specjalnym był Prezes PSL Pan Władysław Kosiniak-Kamysz.

Uczestnicy uroczystości wzięli po pierwsze udział w Mszy św. w Bazylice pw. Św. Jakuba w Szczecinie. Po wprowadzeniu sztandarów rozpoczęła się msza św. w intencji PSL ich rodzin, obecnych na mszy oraz działaczy, którzy odeszli do wieczności i za pomyślność kraju.

W Sali Opery  konferansjer powitał wszystkich przybyłych gości i działaczy PSL. Do wystąpienia zaprosił Prezesa Wojewódzkiego PSL dr Jarosława Rzepę, który zaintonował Rotę i cała sala ją odśpiewała. Następnie głos zabierał Prezes  PSL Pan Władysław Kosiniak-Kamysz, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz , Prezydent Szczecina Piotr Krzystek  oraz ks. Kapelan, który przywołał refleksje i wpajanych od młodości zasad wychowania i gospodarności. Przekazał podziękowanie samorządowcom i działaczom PSL-u podkreślając, że w tym ruchu ludowym tkwią korzenie pokoleń, które powinny w przyszłości rozkwitać i wydawać owoce.

Na zakończenie pobłogosławił opłatek. Po koncercie nastąpiło składanie sobie życzeń, wszyscy wszystkim, które skupiały się głównie, aby w Kraju panował spokój a rok bieżący był rokiem obfitości, zgody i poszanowania.

Wśród członków ruchu ludowego spotkać możemy wielu naszych działkowców, aktywnych i zajmujących nawet poczesne miejsce w statutowych organach, to umiłowanie ziemi i walka o czystość przyrody, tkwi w ponad stuletnich tradycjach, zarówno ruchu ludowego jak również ruchu ogrodnictwa działkowego.

Dla Pana Marszałka, Wicemarszałka i Prezydenta Szczecina Prezes OZ PZD wręczył medal 120-lecia PZD i dyplomy uznania.

Czas spotkania uczestnikom umilili artyści Opery bogatym repertuarem, za co zostali nagrodzeni rzęsistymi barwami.

Wiceprezes OZ PZD

inż. Józef Romanowski

 

 

 

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 72

Wczoraj 210

W tygodniu 283

W miesiącu 4141

Wszystkich 182909

Kubik-Rubik Joomla! Extensions