Polecamy:

Wieści z Okręgu

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie

W dniu 12.03.2018 roku w siedzibie Okręgu odbyło się posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie, przy frekwencji ponad 82%. Jak co roku w marcu myślą przewodnią było sprawozdanie merytoryczne i finansowe Okręgowej Rady PZD oraz przyjęcie sprawozdania finansowego Okręgu PZD za rok 2017 i preliminarzy finansowych na rok 2018.

Więcej…

Okręgowe Dni Działkowca w Świnoujściu

Jubileuszowe uroczystości 120 lecia ogrodnictwa działkowego w Polsce, w szczecińskim okręgu połączone zostały z Okręgowymi Dniami Działkowca. Obchody odbyły się w Świnoujściu, na placu Adama Mickiewicza, mieszczącym się przy Urzędzie Miasta.

Prognozy pogodowe na nadchodzący dzień  9 września były nieciekawe, nie wróżyły sprzyjającej pogody. Tak też się stało, cały wieczór i w noc poprzedzającą uroczystość padał deszcz. Dla organizatorów stworzyło to dodatkowe  kłopoty, tym bardziej, że uroczystość przewidziana została na wolnym powietrzu.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

W Internecie, na różnych forach od czasu do czasu pojawiają się wiadomości o postulatach tzw. wolnych działkowców, zmierzające w swojej istocie do zmiany niektórych przepisów ustawy o rodzinnych ogrodach działkowcach. Kto to są ci „wolni działkowcy'", ilu ich jest i kogo reprezentują? Warto się tym ludziom przyjrzeć bliżej. Ludzie ci, własny interes przedkładają nad interes ogółu działkowców.

Dążenie do legalizacji samowoli budowlanych na działkach, czy tolerowanie zamieszkiwania w altanach działkowych, to główny aspekt zgłaszanych postulatów i żądanie abolicji. A gdzie byli wtedy, gdy świadomie łamali prawo? Dążenie do zmiany rygorów ustawy, dotyczących zebrań wszystkich działkowców, ma głównie na celu możliwość lepszej manipulacji działkowcami w dążeniu do secesji.

Takie stawianie sprawy i występowanie z tym do władz państwowych lub parlamentarzystów, jest drogą niebezpieczną, ryzykowną i zagraża interesom każdego działkowca oraz ogrodom, jako zbiorowościom. Postulowanie jakiegoś wyimaginowanego uwłaszczenia, to również działanie przeciwko idei ogrodów rodzinnych, dostępnych dla szerokiego ogółu mieszkańców.

Ustawa o ROD, zaakceptowana przez wszystkie siły polityczne w parlamencie dobrze służy działkowcom i społeczeństwu. Każde próby kombinowania przy ustawie są niepotrzebne i groźne w skutkach dla wszystkich rodzin działkowców.

Apelujemy do pomysłodawców o opamiętanie się, a do zdrowo myślących działkowców o czujność i napiętnowanie każdego wystąpienia przeciwko ustawie i przeciwko obowiązującym dzisiaj porządkowi prawnemu.

Popisy 8 członków kolegium

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 70

Wczoraj 210

W tygodniu 281

W miesiącu 4139

Wszystkich 182907

Kubik-Rubik Joomla! Extensions