Polecamy:

Wieści z Okręgu

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie

W dniu 12.03.2018 roku w siedzibie Okręgu odbyło się posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie, przy frekwencji ponad 82%. Jak co roku w marcu myślą przewodnią było sprawozdanie merytoryczne i finansowe Okręgowej Rady PZD oraz przyjęcie sprawozdania finansowego Okręgu PZD za rok 2017 i preliminarzy finansowych na rok 2018.

Więcej…

Okręgowe Dni Działkowca w Świnoujściu

Jubileuszowe uroczystości 120 lecia ogrodnictwa działkowego w Polsce, w szczecińskim okręgu połączone zostały z Okręgowymi Dniami Działkowca. Obchody odbyły się w Świnoujściu, na placu Adama Mickiewicza, mieszczącym się przy Urzędzie Miasta.

Prognozy pogodowe na nadchodzący dzień  9 września były nieciekawe, nie wróżyły sprzyjającej pogody. Tak też się stało, cały wieczór i w noc poprzedzającą uroczystość padał deszcz. Dla organizatorów stworzyło to dodatkowe  kłopoty, tym bardziej, że uroczystość przewidziana została na wolnym powietrzu.

Więcej…

Reakcja na apel działkowców

Na apel o zagrożeniach ze strony nieodpowiedzialnych osób, byłych członków naszej organizacji, próbujących siać ferment i podważać walory ustawy o ROD – zareagowało kierownictwo PIS, przekazując posłowi rozpoznanie tematu.

Z przedstawicielami sygnatariuszy apelu spotkał się  22 sierpnia br. poseł Pan Artur Szałabawka.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

17 stycznia 2018r., w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Miejski” w Pyrzycach, rozpoczęły się oficjalne obchody jubileuszu 50 lecia ogrodu. Pół wieku wspólnego gospodarowania przez działkowców na 54 ha ziemi, na których zorganizowanych jest 1082 działki.  Z tej też racji, zarząd ogrodu zaprosił członków komisji rewizyjnej, aktywnych działaczy, przodujących działkowców i tych o najdłuższym stażu oraz władze miasta i powiatu.

Krótka historia ogrodu przedstawiona przez prezes zarządu ogrodu, panią Genowefę Nowicką, została przyjęta owacyjnie, a także było asumptem do wielu wspomnień z czasów początku ogrodu, jego organizacji i kolejnych zadań realizowanych aż po dzień dzisiejszy.

Ten wielki wspólny wysiłek, nie może być niedoceniony przez kilku działkowców tego ogrodu, myślących nieco inaczej. Mimo, że ten akcent nie zdominował spotkania ale był zauważony w wystąpieniach prezes zarządu ogrodu, działaczy ogrodowych i radnego powiatu pana Walentego Darczuka.

Burmistrz miasta pani Marzena Podzińska, podkreślała dobrą współpracę z zarządem ogrodu i jego ofiarność i wyraziła nadzieję, że ten prawidłowy kurs zostanie utrzymany w przyszłości.

Starosta powiatu, pan Stanisław Stępień, pogratulował jubileuszu i zapewnił o wsparciu  ze strony władz powiatu, a jednocześnie docenia wielką ofiarność ludzi zarówno działkowców jak też działaczy.

Nowe zadania stojące przed ogrodem nakreślił prezes OZ, a wiceprezes Cz. Skonecki, zwrócił uwagę, że w nadchodzących wyborach do samorządu należy popierać ludzi, sprzyjających ogrodom.

Plany na przyszłość są rozległe. Oby tylko udało się je zrealizować z pożytkiem dla wszystkich działkowców, bez trwonienia środków finansowych, na kolejno organizowane zebrania ustawowe, które w efekcie kończą się fiaskiem dla inicjatorów, gdyż działkowcy nie akceptują  ich propozycji. Mądrości działkowców nie zakłóci grupka ludzi, próbująca przeforsować swoje wizje ze szkodą dla wszystkich działkowców.

Atmosfera pierwszego spotkania w nowym roku była obiecująca i zachęcająca do wytężonej pracy w realizacji zadań, jakie nakreślił  Zjazd Delegatów PZD z 13 grudnia 2017 r.

Prezes OZ w Szczecinie

mgr Tadeusz Jarzębak

 

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 77

Wczoraj 52

W tygodniu 715

W miesiącu 1950

Wszystkich 174415

Kubik-Rubik Joomla! Extensions