Polecamy:

Wieści z Okręgu

Okręgowe Dni Działkowca w Świnoujściu

Jubileuszowe uroczystości 120 lecia ogrodnictwa działkowego w Polsce, w szczecińskim okręgu połączone zostały z Okręgowymi Dniami Działkowca. Obchody odbyły się w Świnoujściu, na placu Adama Mickiewicza, mieszczącym się przy Urzędzie Miasta.

Prognozy pogodowe na nadchodzący dzień  9 września były nieciekawe, nie wróżyły sprzyjającej pogody. Tak też się stało, cały wieczór i w noc poprzedzającą uroczystość padał deszcz. Dla organizatorów stworzyło to dodatkowe  kłopoty, tym bardziej, że uroczystość przewidziana została na wolnym powietrzu.

Więcej…

Reakcja na apel działkowców

Na apel o zagrożeniach ze strony nieodpowiedzialnych osób, byłych członków naszej organizacji, próbujących siać ferment i podważać walory ustawy o ROD – zareagowało kierownictwo PIS, przekazując posłowi rozpoznanie tematu.

Z przedstawicielami sygnatariuszy apelu spotkał się  22 sierpnia br. poseł Pan Artur Szałabawka.

Więcej…

Trzy w jednym

Sprawy bezpieczeństwa, zagrożeń powodowanych podtopieniem oraz bieżące problemy PZD były tematem trójczłonowej narady przedstawicieli ogrodów Miasta Szczecina w dniu 27 lipca br. Część pierwszą zorganizowano przy współudziale z Miejską Komendą Policji, której specjaliści ze wszystkich komend dzielnicowych miasta, przedstawiali działkowcom stan bezpieczeństwa w swoich rejonach odpowiedzialności, ze szczególnym uwzględnieniem stanu w ogrodach działkowych. Całość problemu przedstawił podinspektor Tomasz Gwiazdowski.

Więcej…

„Na półmetku”

Odbywające się posiedzenie Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców w dniu 26.05.2017 r. miało bogaty program obrad. Oceniona została sytuacja, wynikająca z zagrożenia dla żywotnych interesów działkowców i ogrodów działkowych zrzeszonych w PZD, przez nieodpowiedzialne wystąpienia do najważniejszych czynników państwa o rewizję ustawy o ROD, blokowanie działań w realizacji zadań PZD oraz nieuprawnione stawianie zarzutów przez grupę tzw. „Wolnych działkowców”, uzurpującej sobie prawo do podejmowania kroków, zmierzających do oceny funkcjonowania ogrodnictwa działkowego w państwie i funkcjonowania PZD.

Więcej…

Obrady VII Posiedzenia Zarządu Okręgowego

Dnia 13 marca  br., w siedzibie Okręgu odbyło się posiedzenie Zarządu Okręgowego, przy ponad 80% frekwencji. Myślą przewodnią było sprawozdanie merytoryczne i finansowe okręgowego zarządu oraz przyjęcie bilansu za rok 2016 i przyjęcie preliminarza na rok 2017.

W posiedzeniu uczestniczył wiceprzewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej, który odczytał protokół z badania sprawozdania finansowego i preliminarza oraz zgłosił wniosek o ich przyjęcie.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

Rodzinny Ogród Działkowy „Miejski” w Pyrzycach rozpoczął rok 2018 od przyjemnych akcentów. 17.01 na inauguracji jubileuszu 50 lecia ogrodu, gościł starostę powiatowego oraz burmistrza miasta, a także zasłużonych działaczy ogrodowych. To spotkanie, w miłej atmosferze zapowiada rok szczęśliwy. Ogród jest duży, położony na kilku terenach, co nie ułatwia jego prowadzenia. 50 lat, to kawał czasu i włożonej pracy w jego urządzanie. Zmieniają się działkowcy, zmieniają się zarządy, a ogród wciąż trwa, rozwija się i służy rodzinom oraz miastu.

To, co zostało osiągnięte, to praca pokoleń. Cieszy fakt, że następują zmiany i przybywa młodych działkowców. Problemy w ogrodzie są, bo gdzie ich nie ma, ale po to jest samorząd, pełen entuzjazmu, aby je rozwiązywać. Doceniają to działkowcy ogrodu z małym wyjątkiem, któremu od czasu do czasu świta pomysł na inne rozwiązania.

Trud zarządu, kierowanego przez panią Genowefę Nowicką, został doceniony przez Samorząd Miasta. Na trzecie już, w tej  kadencji samorządu podsumowania roku, przez panią burmistrz Marzenę Podzińską, zostali również zaproszeni przedstawiciele zarządu ogrodu „Miejski” oraz przedstawiciele Okręgu PZD w Szczecinie.

Przy pełnej sali zaproszonych gości, reprezentujących różne instytucje, służby, urzędy, polityków, organizacje pozarządowe oraz miasta współpracujące, pani Burmistrz w sposób profesjonalny przedstawiła osiągnięcia roku 2017 i nakreśliła plany na najbliższe lata. Prezentacja w sposób wizualny dotyczyła każdej dziedziny pracy na rzecz mieszkańców. Niezależnie od tego, każdy uczestnik spotkania mógł zaopatrzyć się w specjalny Biuletyn Informacyjny, dla pogłębienia wiedzy co zostało zrobione w 2017 roku.

Te suche liczby umilały występy uczniów z miejscowej Szkoły Muzycznej, reprezentujących wysoki kunszt umiejętności.

Koronnym punktem  spotkania było wręczenie przyznanych wyróżnień, dla zasłużonych instytucji, wśród których znalazło się miejsce dla ROD „Miejski” w Pyrzycach. Przyznanie tego wyróżnienia ogrodowi świadczy o uznaniu zasług ogrodu dla miasta.

Wyróżnienie w postaci dyplomu i statuetki „Pyrzyczanka” - w kategorii „Społecznik”, za 50 letnią działalność na rzecz lokalnej społeczności, poprzez dbałość o ogrody działkowe, odebrała prezes zarządu ROD – pani Genowefa Nowicka, która dziękując za wyróżnienie, nakreśliła nowe wyzwania, jakie stoją przed ogrodem.

Ten dzień długo pozostanie w pamięci wszystkich działkowców, którzy znaleźli się na tej ładnej uroczystości ale również  dla wszystkich działkowców ogrodu „Miejski”, których 50 letni trud został doceniony przez Włodarzy Miasta.

Prezes OZ w Szczecinie

mgr Tadeusz Jarzębak

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 82

Wczoraj 131

W tygodniu 968

W miesiącu 2406

Wszystkich 122002

Kubik-Rubik Joomla! Extensions