Polecamy:

Wieści z Okręgu

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie

W dniu 12.03.2018 roku w siedzibie Okręgu odbyło się posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie, przy frekwencji ponad 82%. Jak co roku w marcu myślą przewodnią było sprawozdanie merytoryczne i finansowe Okręgowej Rady PZD oraz przyjęcie sprawozdania finansowego Okręgu PZD za rok 2017 i preliminarzy finansowych na rok 2018.

Więcej…

Okręgowe Dni Działkowca w Świnoujściu

Jubileuszowe uroczystości 120 lecia ogrodnictwa działkowego w Polsce, w szczecińskim okręgu połączone zostały z Okręgowymi Dniami Działkowca. Obchody odbyły się w Świnoujściu, na placu Adama Mickiewicza, mieszczącym się przy Urzędzie Miasta.

Prognozy pogodowe na nadchodzący dzień  9 września były nieciekawe, nie wróżyły sprzyjającej pogody. Tak też się stało, cały wieczór i w noc poprzedzającą uroczystość padał deszcz. Dla organizatorów stworzyło to dodatkowe  kłopoty, tym bardziej, że uroczystość przewidziana została na wolnym powietrzu.

Więcej…

Reakcja na apel działkowców

Na apel o zagrożeniach ze strony nieodpowiedzialnych osób, byłych członków naszej organizacji, próbujących siać ferment i podważać walory ustawy o ROD – zareagowało kierownictwo PIS, przekazując posłowi rozpoznanie tematu.

Z przedstawicielami sygnatariuszy apelu spotkał się  22 sierpnia br. poseł Pan Artur Szałabawka.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

Szanowny Panie Rzeczniku, Ustawa o rodzinnych ogrodach działkowych z 13 grudnia 2013 r., stworzyła możliwość, by działkowcy w ogrodach działkowych, decydowali o tym, komu powierzają prowadzenie ROD. Tak więc nie ma innej alternatywy, jak podjęcie uchwały w tym przedmiocie. Ma to być jednak uchwała działkowców, oparta na specyficznych kryteriach określonych ustawą. Na dzień dzisiejszy lepszego rozwiązania nikt nie wymyślił.

Wymogi te jednak nie odpowiadają niektórym osobom, które by chciały, by to one decydowały o losie ogrodu, stąd ciągłe pomawianie PZD o nieprawidłowości, które są ich wymysłem. Stąd wg nich droga jest prosta, tak zmienić ustawę, by do maksimum złagodzić kryteria,  a przy okazji odstąpić od egzekwowania prawa dotyczącego zakazu zamieszkiwania w altanach i ogłoszenia abolicji w stosunku do wszystkich, których wybudowane domy nie spełniają pojęcia altany działkowej.

Szanowny Panie Rzeczniku, Otrzymuje Pan wiele tzw. sygnałów od tych ludzi gniewnych. Jeżeli jednak w naszym kraju ma być porządek, to nie można tych sygnałów traktować poważnie, w przeciwnym razie nasze ogrody staną się koczowiskami, a nie rodzinnymi ogrodami działkowymi.

Zamieszkiwanie w altanach rodzi poważne niebezpieczeństwo dotyczące środowiska ale także inne wynikające ze stałego bytowania w altanie. Jeżeli tego zjawiska nie wyeliminujemy, to uczciwi działkowcy, a tych jest ponad 99%, będą cierpieć z powodu ludzi nieprzestrzegających prawa.

Wysiłek Pana, jako Rzecznika Praw Obywatelskich oraz PZD, powinien zmierzać w kierunku rozwiązania trudnego problemu przez samorządy gmin i programy ogólnopaństwowe. Tolerowanie zamieszkiwania jest zgubne, pogłębia tylko kryzys, demoralizuje ludzi i zachęca innych do nieprzestrzegania prawa.

Program przygotowany we współpracy z PZD, jako reprezentacją działkowców, a nie pojedynczych samozwańczych „przywódców”, może być jedyną drogą do zmiany istniejącego stanu i zaprzestania kłamstw, pomówień i fałszywego  przedstawiania obrazu PZD przez ludzi, którzy sprawę pojmują sprawę wyłącznie jednostronnie.

Członkowie kolegium szczecińskich rodzinnych ogrodów działkowych: podpisy 48 osób

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 8

Wczoraj 125

W tygodniu 224

W miesiącu 2190

Wszystkich 174655

Kubik-Rubik Joomla! Extensions