Polecamy:

Wieści z Okręgu

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie

W dniu 12.03.2018 roku w siedzibie Okręgu odbyło się posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie, przy frekwencji ponad 82%. Jak co roku w marcu myślą przewodnią było sprawozdanie merytoryczne i finansowe Okręgowej Rady PZD oraz przyjęcie sprawozdania finansowego Okręgu PZD za rok 2017 i preliminarzy finansowych na rok 2018.

Więcej…

Okręgowe Dni Działkowca w Świnoujściu

Jubileuszowe uroczystości 120 lecia ogrodnictwa działkowego w Polsce, w szczecińskim okręgu połączone zostały z Okręgowymi Dniami Działkowca. Obchody odbyły się w Świnoujściu, na placu Adama Mickiewicza, mieszczącym się przy Urzędzie Miasta.

Prognozy pogodowe na nadchodzący dzień  9 września były nieciekawe, nie wróżyły sprzyjającej pogody. Tak też się stało, cały wieczór i w noc poprzedzającą uroczystość padał deszcz. Dla organizatorów stworzyło to dodatkowe  kłopoty, tym bardziej, że uroczystość przewidziana została na wolnym powietrzu.

Więcej…

Reakcja na apel działkowców

Na apel o zagrożeniach ze strony nieodpowiedzialnych osób, byłych członków naszej organizacji, próbujących siać ferment i podważać walory ustawy o ROD – zareagowało kierownictwo PIS, przekazując posłowi rozpoznanie tematu.

Z przedstawicielami sygnatariuszy apelu spotkał się  22 sierpnia br. poseł Pan Artur Szałabawka.

Więcej…

Trzy w jednym

Sprawy bezpieczeństwa, zagrożeń powodowanych podtopieniem oraz bieżące problemy PZD były tematem trójczłonowej narady przedstawicieli ogrodów Miasta Szczecina w dniu 27 lipca br. Część pierwszą zorganizowano przy współudziale z Miejską Komendą Policji, której specjaliści ze wszystkich komend dzielnicowych miasta, przedstawiali działkowcom stan bezpieczeństwa w swoich rejonach odpowiedzialności, ze szczególnym uwzględnieniem stanu w ogrodach działkowych. Całość problemu przedstawił podinspektor Tomasz Gwiazdowski.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

Działka to miejsce wypoczynku i profilaktyki zdrowia nie tylko dla Seniora. Życie z pasją jest dla nas tak istotne przede wszystkim dlatego, że w bardzo wysokim stopniu zaspokaja nasze najważniejsze potrzeby oraz daje nam życiodajną energię. 

Pasja jest jedyną siłą na tyle potężną, by motywować nas całe życie i to ona sprawia, że w naszym życiu zaczynają przeważać emocje pozytywne tak potrzebne dla zdrowia psychicznego i fizycznego. 

Aktywność fizyczna wśród zieleni na działce, jest jedną ze sprawdzonych form profilaktyki zdrowia nie tylko dla Seniora a dla wszystkich przebywających i korzystających z tej formy.  

Odpowiednio rozwijana pasja pomaga nam znaleźć swoją misję i powołanie. Nadaje cel i sens naszemu życiu. 

Radość, duma, zadowolenie, uskrzydlenie i motywacja odczuwane podczas działania z pasją są uczuciami, których tak bardzo potrzebujemy w życiu, by móc stawiać czoła rzeczywistości i różnym trudnym sytuacjom, zachowując jednocześnie pogodę ducha i zadowolenie z życia. 

Poświęcanie czasu pasji działkowej daje nam odskocznię od problemów oraz siłę do ich przezwyciężania. Pozwala to nam działkowcom aktywnym na działce naładować akumulatory i daje energię oraz entuzjazm na co dzień.

Jednocześnie pasja uprawiania działki wzbogaca nasze życie i sprawia, że jest ono ciekawsze, pełne aktywności oraz rozwoju, którego potrzebujemy. 

Dzięki pasji działkowej stajemy się też ciekawszym człowiekiem dla innych ludzi, i jesteśmy dla innych inspiracją. To z kolei daje nam większe zadowolenie z samych siebie, wyższe poczucie własnej wartości. Oprócz tego, gdy rozwijamy pasje, uruchamiają się nasze talenty, organizacyjne, hobbystyczne, dowiadujemy się więcej o własnym potencjale, gromadzimy na swoim koncie więcej sukcesów i osiągnięć, z których możemy być dumni. 

Życie z pasją dobrze zaspokaja także potrzebę przynależności do rodziny działkowców i łączy nas i zbliża do ludzi o podobnych pasjach, pozwala poczuć się częścią tej społeczności. 

Profilaktyka jest dużo tańsza od leczenia a daje około 80% efektów zdrowotnych. Korzystajmy z naszych ogrodów i działek dla poprawy naszego zdrowia i naszych rodzin                   

Szczecin 16-02-2018

JR

 

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 5

Wczoraj 128

W tygodniu 779

W miesiącu 2702

Wszystkich 164308

Kubik-Rubik Joomla! Extensions