Polecamy:

Wieści z Okręgu

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie

W dniu 12.03.2018 roku w siedzibie Okręgu odbyło się posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie, przy frekwencji ponad 82%. Jak co roku w marcu myślą przewodnią było sprawozdanie merytoryczne i finansowe Okręgowej Rady PZD oraz przyjęcie sprawozdania finansowego Okręgu PZD za rok 2017 i preliminarzy finansowych na rok 2018.

Więcej…

Okręgowe Dni Działkowca w Świnoujściu

Jubileuszowe uroczystości 120 lecia ogrodnictwa działkowego w Polsce, w szczecińskim okręgu połączone zostały z Okręgowymi Dniami Działkowca. Obchody odbyły się w Świnoujściu, na placu Adama Mickiewicza, mieszczącym się przy Urzędzie Miasta.

Prognozy pogodowe na nadchodzący dzień  9 września były nieciekawe, nie wróżyły sprzyjającej pogody. Tak też się stało, cały wieczór i w noc poprzedzającą uroczystość padał deszcz. Dla organizatorów stworzyło to dodatkowe  kłopoty, tym bardziej, że uroczystość przewidziana została na wolnym powietrzu.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

W dniu 16-02-2018 odbyła się konferencja zorganizowana przez Pana Prof. Bogusława Liberadzkiego na którą zostali zaproszeni przedstawiciele OZ PZD w Szczecinie. W Spotkaniu uczestniczył Przewodniczący SLD Pan Włodzimierz Czarzasty, Dariusz Krzysztof Wieczorek Przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Województwie Zachodniopomorskim, Radny Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego i inni liczni działacze z województwa Zachodniopomorskiego.

Złożona została bardzo wyczerpująca informacja o aktualnej sytuacji UE w tym sprawy Polski przez Pana Prof. Bogusława Liberadzkiego. Po złożonej informacji rozpoczęła się interesująca dyskusja. Uczestnicy konferencji zadawali pytania dotyczące najczęściej sfery ekonomicznej. Widać było troskę pytających o ważne sprawy dotyczące spraw krajowych i uwarunkowań politycznych pracy UE.

Na spotkaniu Prezes OZ PZD w Szczecinie Pan Tadeusz Jarzębak skorzystał z okazji i wręczył w imieniu Prezesa PZD Pana Eugeniusza Kondrackiego wyróżnienie – medal pamiątkowy z okazji  „120 LAT OGRODÓW DZIAŁKOWYCH W POLSCE” Panu Prof. Bogusławowi Liberackiemu, który nie mógł wcześniej odebrać wyróżnienia z uwagi na obowiązki zawodowe.

Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego podziękował za otrzymane wyróżnienie i potwierdził wolę spotkania się z działkowcami Szczecina.

Kierownictwo SLD bardzo dobrze oceniło rolę Polskiego Związku Działkowców tak bardzo potrzebną dla budowy społeczeństwa obywatelskiego, zwłaszcza w sprawach socjalnych i Senioralnych.

Prezes OZ PZD podziękował za zaproszenie i za zasługującą na uznanie długoletnią współpracę.

Wiceprezes OZ PZD

inż. Józef Romanowski

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 80

Wczoraj 147

W tygodniu 1404

W miesiącu 4288

Wszystkich 195544

Kubik-Rubik Joomla! Extensions