Polecamy:

Wieści z Okręgu

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie

W dniu 12.03.2018 roku w siedzibie Okręgu odbyło się posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie, przy frekwencji ponad 82%. Jak co roku w marcu myślą przewodnią było sprawozdanie merytoryczne i finansowe Okręgowej Rady PZD oraz przyjęcie sprawozdania finansowego Okręgu PZD za rok 2017 i preliminarzy finansowych na rok 2018.

Więcej…

Okręgowe Dni Działkowca w Świnoujściu

Jubileuszowe uroczystości 120 lecia ogrodnictwa działkowego w Polsce, w szczecińskim okręgu połączone zostały z Okręgowymi Dniami Działkowca. Obchody odbyły się w Świnoujściu, na placu Adama Mickiewicza, mieszczącym się przy Urzędzie Miasta.

Prognozy pogodowe na nadchodzący dzień  9 września były nieciekawe, nie wróżyły sprzyjającej pogody. Tak też się stało, cały wieczór i w noc poprzedzającą uroczystość padał deszcz. Dla organizatorów stworzyło to dodatkowe  kłopoty, tym bardziej, że uroczystość przewidziana została na wolnym powietrzu.

Więcej…

Reakcja na apel działkowców

Na apel o zagrożeniach ze strony nieodpowiedzialnych osób, byłych członków naszej organizacji, próbujących siać ferment i podważać walory ustawy o ROD – zareagowało kierownictwo PIS, przekazując posłowi rozpoznanie tematu.

Z przedstawicielami sygnatariuszy apelu spotkał się  22 sierpnia br. poseł Pan Artur Szałabawka.

Więcej…

Trzy w jednym

Sprawy bezpieczeństwa, zagrożeń powodowanych podtopieniem oraz bieżące problemy PZD były tematem trójczłonowej narady przedstawicieli ogrodów Miasta Szczecina w dniu 27 lipca br. Część pierwszą zorganizowano przy współudziale z Miejską Komendą Policji, której specjaliści ze wszystkich komend dzielnicowych miasta, przedstawiali działkowcom stan bezpieczeństwa w swoich rejonach odpowiedzialności, ze szczególnym uwzględnieniem stanu w ogrodach działkowych. Całość problemu przedstawił podinspektor Tomasz Gwiazdowski.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

W dniu 16-02-2018 odbyła się konferencja zorganizowana przez Pana Prof. Bogusława Liberadzkiego na którą zostali zaproszeni przedstawiciele OZ PZD w Szczecinie. W Spotkaniu uczestniczył Przewodniczący SLD Pan Włodzimierz Czarzasty, Dariusz Krzysztof Wieczorek Przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Województwie Zachodniopomorskim, Radny Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego i inni liczni działacze z województwa Zachodniopomorskiego.

Złożona została bardzo wyczerpująca informacja o aktualnej sytuacji UE w tym sprawy Polski przez Pana Prof. Bogusława Liberadzkiego. Po złożonej informacji rozpoczęła się interesująca dyskusja. Uczestnicy konferencji zadawali pytania dotyczące najczęściej sfery ekonomicznej. Widać było troskę pytających o ważne sprawy dotyczące spraw krajowych i uwarunkowań politycznych pracy UE.

Na spotkaniu Prezes OZ PZD w Szczecinie Pan Tadeusz Jarzębak skorzystał z okazji i wręczył w imieniu Prezesa PZD Pana Eugeniusza Kondrackiego wyróżnienie – medal pamiątkowy z okazji  „120 LAT OGRODÓW DZIAŁKOWYCH W POLSCE” Panu Prof. Bogusławowi Liberackiemu, który nie mógł wcześniej odebrać wyróżnienia z uwagi na obowiązki zawodowe.

Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego podziękował za otrzymane wyróżnienie i potwierdził wolę spotkania się z działkowcami Szczecina.

Kierownictwo SLD bardzo dobrze oceniło rolę Polskiego Związku Działkowców tak bardzo potrzebną dla budowy społeczeństwa obywatelskiego, zwłaszcza w sprawach socjalnych i Senioralnych.

Prezes OZ PZD podziękował za zaproszenie i za zasługującą na uznanie długoletnią współpracę.

Wiceprezes OZ PZD

inż. Józef Romanowski

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 5

Wczoraj 128

W tygodniu 779

W miesiącu 2702

Wszystkich 164308

Kubik-Rubik Joomla! Extensions