Po pięcioletniej, przedłużonej o rok, kadencji organów statutowych PZD, odbył się w dniu 3 września br. w sali konferencyjnej hotelu Vulcan w Szczecinie, X Okręgowy Zjazd Delegatów PZD. W obradach uczestniczyło 150 delegatów, wybranych na walnych zebraniach sprawozdawczo-wyborczych w Rodzinnych Ogrodach Działkowców, członkowie ustępującej Okręgowej Rady i Okręgowej Komisji Rewizyjnej oraz zaproszeni Goście.
Więcej…Okręgowa Rada PZD w Szczecinie odbyła swoje kolejne XII posiedzenie w dniu 11 marca 2024 roku, przy. 74,1 % frekwencji.
Więcej…11 grudnia 2023 r. obradowała Okręgowa Rada PZD w Szczecinie. Program XVI posiedzenia Okręgowej Rady był urozmaicony a dotyczył wielu dziedzin życia związkowego w skali ogólnokrajowej i okręgowej.
Więcej…23 marca br. obradowała Okręgowa Rada PZD w Szczecinie na kolejnym XIV posiedzeniu, które odbyło się przy 76% frekwencji członków Okręgowej Rady z udziałem Przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej Pana Eugeniusza Rabuskiego.
Obradom przewodniczył Prezes Okręgu, który powitał uczestników. Po przyjęciu porządku obrad oraz wyborze komisji uchwał i wniosków przystąpiono do realizacji porządku dziennego.
Więcej…Po przywitaniu członków Okręgowej Rady i przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej oraz po zatwierdzeniu porządku obrad i wyborze Komisji Uchwał i Wniosków prezes Okręgu omówił najważniejsze problemy, którymi żyje dzisiaj Związek w tym nasz Okręg szczeciński.
Więcej…Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej
Kierowanie ogrodem działkowym, nie jest wcale łatwe. Prezes zarządu sam temu nie podoła. Stąd konieczność bieżącej współpracy z pozostałymi członkami zarządu ogrodu, a w razie potrzeby z działkowcami.
Jeżeli taka dewiza nie przyświeca w codziennej pracy, zaczynają się kłopoty. Podejmowanie decyzji jednoosobowo, mści się na każdym kroku. Jeżeli ta decyzja, w dodatku jest błędna i rodzi negatywne skutki materialne lub finansowe, wtedy zaczyna się problem. Dlatego w sytuacjach wątpliwych, dobrze jest zasięgnąć opinii innych osób, bardziej doświadczonych i nie działać bez przemyślenia.
Podejmując np. decyzję o odprowadzeniu wody z miejsca podtopienia, musimy sprawę głęboko przemyśleć i decyzję poprzeć opinią fachowców, gdyż ignorowanie przyjętego systemu melioracyjnego pomaga jednemu, a drugiemu szkodzi. I tu kłania się apel o myślenie przed wykonaniem, a nie wtedy, gdy zaczynają pojawiać się monity od sąsiadów.
Podobnie jest również w przypadku pójścia na tzw. pozorne oszczędności, gdzie jak się okazuje w konsekwencji oszczędzamy grosze, a tracimy złotówki.
Oprócz przepisów regulujących tok życia w ogrodzie, istnieje potrzeba myślenia w każdym przypadku przed, a nie po fakcie.
Warto zasygnalizować więc ten problem ludziom – decydentom w ROD.
RS
Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.
Dzisiaj 40
Wczoraj 182
W tygodniu 700
W miesiącu 1424
Wszystkich 572376