Polecamy:

Wieści z Okręgu

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie

W dniu 12.03.2018 roku w siedzibie Okręgu odbyło się posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie, przy frekwencji ponad 82%. Jak co roku w marcu myślą przewodnią było sprawozdanie merytoryczne i finansowe Okręgowej Rady PZD oraz przyjęcie sprawozdania finansowego Okręgu PZD za rok 2017 i preliminarzy finansowych na rok 2018.

Więcej…

Okręgowe Dni Działkowca w Świnoujściu

Jubileuszowe uroczystości 120 lecia ogrodnictwa działkowego w Polsce, w szczecińskim okręgu połączone zostały z Okręgowymi Dniami Działkowca. Obchody odbyły się w Świnoujściu, na placu Adama Mickiewicza, mieszczącym się przy Urzędzie Miasta.

Prognozy pogodowe na nadchodzący dzień  9 września były nieciekawe, nie wróżyły sprzyjającej pogody. Tak też się stało, cały wieczór i w noc poprzedzającą uroczystość padał deszcz. Dla organizatorów stworzyło to dodatkowe  kłopoty, tym bardziej, że uroczystość przewidziana została na wolnym powietrzu.

Więcej…

Reakcja na apel działkowców

Na apel o zagrożeniach ze strony nieodpowiedzialnych osób, byłych członków naszej organizacji, próbujących siać ferment i podważać walory ustawy o ROD – zareagowało kierownictwo PIS, przekazując posłowi rozpoznanie tematu.

Z przedstawicielami sygnatariuszy apelu spotkał się  22 sierpnia br. poseł Pan Artur Szałabawka.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

Obserwując życie społeczeństw spostrzegamy, że są świetnie zorganizowane kraje, poszczególne miasta, zakłady pracy, jak również najmniejsze komórki społeczne – rodziny. Odnosząc się do tego, z punktu pracy społecznej, to mamy w naszych ogrodach działkowych też występujące to tak bardzo ważne zjawisko, któremu to warto poświecić naszą uwagę. Nasi prymusi w ogrodach to społeczni działacze. Są niezwykle ciekawi świata i chętni do nauki. Ciągle się uczą, mnóstwo czytają, nie boją się zadawać pytań i potrafią świetnie wykorzystać zdobytą wiedzę. Nie chodzi o wkuwanie na pamięć faktów, ale o to by w oparciu o wiedzę szukać nowych rozwiązań, nowych dróg.

Otwierają się na ludzi i zawierają mnóstwo znajomości. Wobec tego mają wielu przyjaciół, potrafią słuchać. Rozmawiają przy każdej możliwej okazji. Nie zawsze są duszami towarzystwa – wielu z nich to bardzo nieśmiali ludzie – jednak budowanie trwałych relacji to dla nich priorytet. Pracują nad sobą, nigdy się nie poddają. Bycie przygotowanym na nieustające zmiany jest bardzo ważne.                       

Bohaterowie – działacze jednego sezonu – aroganccy i nadęci – znikają z działalności społecznej równie szybko jak się pojawili.

Natomiast działacze sukcesu ciągle pracują nad swoją osobowością, umiejętnościami zarządzania, przykładają wagę do tego w jaki sposób prowadzą życie codzienne i społeczne. Ciągle pytają siebie: „A dlaczego by nie?”. Widzą nowe opcje, możliwości, nowe szanse i wyzwania. Wykazują ponadprzeciętną kreatywność. Żyją teraźniejszością. Mają świadomość, że tylko teraźniejszość jest pod ich kontrolą. Nigdy nie wyglądają na takich, którzy się spieszą. Nie tracą czasu, lecz go wykorzystują! Patrzą w przyszłość, są wizjonerami. Analizują bieżącą sytuację, widzą zmiany, dostrzegają te niuanse, których nikt wokół nie potrafił dostrzec. Jednym okiem patrzą na teraźniejszość, drugim obserwują przyszłość.

To takich ludzi powinniśmy wyłaniać do pracy społecznej w ogrodach. To jest wartość dodana do ogrodu jeżeli tacy ludzie zaangażują się w działalność. Zyskujemy wszyscy bo wzbogacamy nasze środowisko i nasz region. Są ludźmi sukcesu w ogrodach działkowych.

Szczecin 05-03-2018   Józef  Romanowski

 

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 0

Wczoraj 77

W tygodniu 587

W miesiącu 1673

Wszystkich 177281

Kubik-Rubik Joomla! Extensions