Polecamy:

Wieści z Okręgu

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie

W dniu 12.03.2018 roku w siedzibie Okręgu odbyło się posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie, przy frekwencji ponad 82%. Jak co roku w marcu myślą przewodnią było sprawozdanie merytoryczne i finansowe Okręgowej Rady PZD oraz przyjęcie sprawozdania finansowego Okręgu PZD za rok 2017 i preliminarzy finansowych na rok 2018.

Więcej…

Okręgowe Dni Działkowca w Świnoujściu

Jubileuszowe uroczystości 120 lecia ogrodnictwa działkowego w Polsce, w szczecińskim okręgu połączone zostały z Okręgowymi Dniami Działkowca. Obchody odbyły się w Świnoujściu, na placu Adama Mickiewicza, mieszczącym się przy Urzędzie Miasta.

Prognozy pogodowe na nadchodzący dzień  9 września były nieciekawe, nie wróżyły sprzyjającej pogody. Tak też się stało, cały wieczór i w noc poprzedzającą uroczystość padał deszcz. Dla organizatorów stworzyło to dodatkowe  kłopoty, tym bardziej, że uroczystość przewidziana została na wolnym powietrzu.

Więcej…

Reakcja na apel działkowców

Na apel o zagrożeniach ze strony nieodpowiedzialnych osób, byłych członków naszej organizacji, próbujących siać ferment i podważać walory ustawy o ROD – zareagowało kierownictwo PIS, przekazując posłowi rozpoznanie tematu.

Z przedstawicielami sygnatariuszy apelu spotkał się  22 sierpnia br. poseł Pan Artur Szałabawka.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

Walne Zebranie Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. „Zawadzkiego” w Gryfinie, odbyło się w dniu 03.03.2018 r, jako jedno z pierwszych w naszym okręgu.

Gościem honorowym zebrania był Pan Burmistrz Gryfina Mieczysław Sawaryn, człowiek bardzo przyjazny środowisku działkowców, który w swym wystąpieniu podkreślił jak ważne i potrzebne są ogrody działkowe dla społeczności lokalnej, chwaląc przy tym pracę działkowców i organów ROD.

Obecni na zebraniu byli również Pan Wicestarosta oraz Radny Pan Czesław Skonecki.

Zebranie przebiegło sprawnie mimo wielu poruszanych tematów. Szczegółowe informacje w sprawie zakładania szamb przekazał Pan Skonecki. Mówił również o poradach prawnych udzielanych w Okręgu, o gospodarowaniu gromadzonymi przez działkowców odpadami i o spalaniu na działkach.

Działkowców dodatkowo nurtowały problemy energii elektrycznej, wysokości opłat za dany rok i mało przejezdnych dróg dojazdowych. Pan Burmistrz zobowiązał się, że razem z Panem Skoneckim przyjrzy się drodze i spróbuje coś zaradzić.

Ogród pokaźny, liczący 1140 działek i ponad 1800 członków. Duże liczby, niestety nie przełożyły się na liczbę uczestników zebrania. Mimo, że wynajęto aulę SP nr 3, zainteresowanie swoim ogrodem przejawiła tylko niewielka część działkowców.

W takich przypadkach nie mamy prawa negować podejmowanych decyzji, pracy członków organów, priorytetów, inwestycji. Nie uczestnicząc w życiu ogrodu, nie przejawiając zainteresowania akceptuję i zgadzam się na wszystko co dzieje się w ogrodzie.

Prowadzenie ROD zmieniło się diametralnie w przeciągu kilku niespełna lat. Nie możemy obecnie postrzegać ogrodu przez pryzmat własnej grządki, bo to już nie, dawne ogrody. Dzisiaj zarządzamy jednostką, organizacją samorządną i samofinansującą, która nie może i nie opiera się na pracy społecznej jej członków, z uwagi na złożoność i wielość zagadnień. Wymaga się od osoby Prezesa zdolności menadżerskich, znajomości wielu dziedzin.

Naszym zadaniem, działkowców, jest pomoc i wspieranie zarządu oraz współdecydowanie.

Nic o nas bez nas i tego się trzymajmy na przyszłość.

E. R.

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 0

Wczoraj 77

W tygodniu 587

W miesiącu 1673

Wszystkich 177281

Kubik-Rubik Joomla! Extensions