Polecamy:

Wieści z Okręgu

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie

W dniu 12.03.2018 roku w siedzibie Okręgu odbyło się posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie, przy frekwencji ponad 82%. Jak co roku w marcu myślą przewodnią było sprawozdanie merytoryczne i finansowe Okręgowej Rady PZD oraz przyjęcie sprawozdania finansowego Okręgu PZD za rok 2017 i preliminarzy finansowych na rok 2018.

Więcej…

Okręgowe Dni Działkowca w Świnoujściu

Jubileuszowe uroczystości 120 lecia ogrodnictwa działkowego w Polsce, w szczecińskim okręgu połączone zostały z Okręgowymi Dniami Działkowca. Obchody odbyły się w Świnoujściu, na placu Adama Mickiewicza, mieszczącym się przy Urzędzie Miasta.

Prognozy pogodowe na nadchodzący dzień  9 września były nieciekawe, nie wróżyły sprzyjającej pogody. Tak też się stało, cały wieczór i w noc poprzedzającą uroczystość padał deszcz. Dla organizatorów stworzyło to dodatkowe  kłopoty, tym bardziej, że uroczystość przewidziana została na wolnym powietrzu.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

Zapraszamy na kolejną debatę o problemach obszaru metropolitalnego. Tym razem powrócimy do zagadnienia zieleni w przestrzeni miejskiej, dokładnie zaś zajmiemy się niewielkimi obszarami zielonymi- skwerami, parkami, "zielonymi podwórkami", klombami oraz nasadzeniami pojedynczych niekiedy drzew. Zastanowimy się czy Szczecin nadal jest miastem zieleni, jakie działania są niezbędne w zakresie tworzenia i pielęgnacji niewielkich miejsc wypoczynku i rekreacji czy też jak zaangażować w ten proces mieszkańców?

W debacie udział wezmą m. in. Ogrodnik Miejski Magdalena Grycko; współtwórca programu rewitalizacji śródmiejskich podwórek Artur Krzyżański; przedstawiciele rad osiedli prowadzących lub planujących duże inwestycje w tym zakresie; przedstawiciele Polskiego Związku Działkowców, którzy w trakcie poprzedniej debaty poświęconej ogrodom działkowym wyrazili otwartość na mieszkańców i chęć wpuszczenia ich na swoje tereny, a także specjaliści od gospodarki przestrzennej, architekci, socjolodzy, przedstawiciele spółdzielni mieszkaniowych oraz mieszkańcy miasta.

Wstęp wolny.

Centrum Dydaktyczno-Badawcze

Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Szczecińskiego

Wydział Nauk o Ziemi

ul. A. Mickiewicza 16a (w podwórzu) - odcinek pomiędzy al. Wojska Polskiego i Bohaterów Warszawy; sala 30A, 22.03 godz. 17:00

źródło informacji TUTAJ

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 89

Wczoraj 147

W tygodniu 1413

W miesiącu 4297

Wszystkich 195553

Kubik-Rubik Joomla! Extensions