Polecamy:

Wieści z Okręgu

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie

W dniu 12.03.2018 roku w siedzibie Okręgu odbyło się posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie, przy frekwencji ponad 82%. Jak co roku w marcu myślą przewodnią było sprawozdanie merytoryczne i finansowe Okręgowej Rady PZD oraz przyjęcie sprawozdania finansowego Okręgu PZD za rok 2017 i preliminarzy finansowych na rok 2018.

Więcej…

Okręgowe Dni Działkowca w Świnoujściu

Jubileuszowe uroczystości 120 lecia ogrodnictwa działkowego w Polsce, w szczecińskim okręgu połączone zostały z Okręgowymi Dniami Działkowca. Obchody odbyły się w Świnoujściu, na placu Adama Mickiewicza, mieszczącym się przy Urzędzie Miasta.

Prognozy pogodowe na nadchodzący dzień  9 września były nieciekawe, nie wróżyły sprzyjającej pogody. Tak też się stało, cały wieczór i w noc poprzedzającą uroczystość padał deszcz. Dla organizatorów stworzyło to dodatkowe  kłopoty, tym bardziej, że uroczystość przewidziana została na wolnym powietrzu.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

W dniu 17.03.2018 r. o godz. 13.oo odbyło się Nadzwyczajne Walne Zebranie Sprawozdawczo Wyborcze w odłączonym sektorze nr 1 z ROD „Nad Jeziorem” w Szczecinie.

Należy podkreślić, że działkowcy odłączonego sektora uczestniczyli w Walnym Zebraniu Sprawozdawczym za 2017 r. ROD ,"Nad Jeziorem", a po przyjęciu sprawozdań opuścili je idąc na zebranie swojego sektora.

Zebranie odłączonego sektora odbyło się na terenie ogrodu w namiocie, który posiadał nagłośnienie, oraz dmuchawę ciepłego powietrza /temp. powietrza -5  oC /

W  zebraniu na 241 członków udział wzięło 72, co daje frekwencję 29,9%.

Zebranie otworzył przedstawiciel OZ PZD w Szczecinie Czesław Skonecki, który był także obsługującym to zebranie.

Po krótkim omówieniu zasadności zwołania tego zebrania wybrano przewodniczącego zebrania, który przedstawił porządek i regulamin obrad. Każdy uczestnik zebrania otrzymał kopię tych dokumentów.

Na początku podjęto uchwałę o liczbie składu zarządu 5 osób i komisji rewizyjnej 3 osoby, po czym organy te ukonstytuowały się wybierając  jednogłośnie na prezesa zarządu Artura Olkowskiego, a  przewodniczącą komisji rewizyjnej Marzenę Kościelniak.

Zebranie prowadzone było sprawnie przy akceptacji podejmowanych uchwał jednogłośnie. Można stwierdzić, że wszyscy uczestnicy zebrania byli zadowoleni z odłączenia się, twierdząc że teraz w mniejszej grupie będzie im lepiej funkcjonować.

Działkowcy ustalili, że ich ogród będzie nosił nazwę, "BIELIK" uzasadniając to skupiskiem  orła bielika w tym rejonie.

Opr. Czesław Skonecki

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 237

Wczoraj 147

W tygodniu 1561

W miesiącu 4445

Wszystkich 195701

Kubik-Rubik Joomla! Extensions