Polecamy:

Wieści z Okręgu

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie

W dniu 12.03.2018 roku w siedzibie Okręgu odbyło się posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie, przy frekwencji ponad 82%. Jak co roku w marcu myślą przewodnią było sprawozdanie merytoryczne i finansowe Okręgowej Rady PZD oraz przyjęcie sprawozdania finansowego Okręgu PZD za rok 2017 i preliminarzy finansowych na rok 2018.

Więcej…

Okręgowe Dni Działkowca w Świnoujściu

Jubileuszowe uroczystości 120 lecia ogrodnictwa działkowego w Polsce, w szczecińskim okręgu połączone zostały z Okręgowymi Dniami Działkowca. Obchody odbyły się w Świnoujściu, na placu Adama Mickiewicza, mieszczącym się przy Urzędzie Miasta.

Prognozy pogodowe na nadchodzący dzień  9 września były nieciekawe, nie wróżyły sprzyjającej pogody. Tak też się stało, cały wieczór i w noc poprzedzającą uroczystość padał deszcz. Dla organizatorów stworzyło to dodatkowe  kłopoty, tym bardziej, że uroczystość przewidziana została na wolnym powietrzu.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

Jeszcze przed Świętami, w świetlicy Domu Działkowca, w ubiegłą sobotę 24 marca odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze Rodzinnego Ogrodu Działkowego „REKREACJA w Szczecinie.” Zebranie prawomocne w II terminie zgromadziło 10 procent działkowców. Pan Prezes Krzysztof Jakubowski w sprawozdaniu z działalności zarządu za rok 2017 podziękował Panu Bagińskiemu za pomoc w utwardzeniu drogi Polarnej, która w możliwie najbliższym czasie, za sprawą Pana Bagińskiego, otrzyma także oświetlenie. Podziękowania kierowane były również do Pana Medyńskiego, który przyczynił się do oczyszczenia i udrożnienia rowów melioracyjnych.

Działkowcy poruszali tematy: harmonogramu wywozu odpadów komunalnych, dużych opłat za wywóz śmieci oraz możliwości zmiany firmy obsługującej ogród.

Czy możliwym jest aby zwiększyć ilość firm stawiających reklamy na naszym terenie? Takie pytanie zadał Pan Ulatowski. Odpowiedzi udzielił Pan Prezes informując, że przepisy zabraniają nam prowadzić tego typu działalność.

Największą bolączką pozostała sprawa nie oczyszczania rowów przez niektórych działkowców powodując zalewanie działek sąsiadów i stanu technicznego alejek.

Walne zebranie podjęło uchwały w/s zadań remontowych, opłat ogrodowych, wniosku o dotację, zatwierdziło sprawozdania zarządu i komisji rewizyjnej oraz wniosek Pana Ulatowskiego zobowiązujący zarząd do opracowania kosztorysu i harmonogramu prac dotyczącego odwodnień działek, melioracji terenu ogrodu.

Ogromne zadanie, z pewnością wymagające powołania komisji osób kompetentnych, które zajmą się tematem i starać się będą sprostać nałożonym obowiązkom.

Dzięki zaangażowaniu i staraniom zarządu zebranie przygotowane prawidłowo co z pewnością wpłynęło na sprawność jego przebiegu. Nie o wszystkich naszych ogrodach możemy tak powiedzieć. Zarządowi ROD Rekreacja należy się podziękowanie i pochwała.

E. R.

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 82

Wczoraj 147

W tygodniu 1406

W miesiącu 4290

Wszystkich 195546

Kubik-Rubik Joomla! Extensions