Polecamy:

Wieści z Okręgu

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie

W dniu 12.03.2018 roku w siedzibie Okręgu odbyło się posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie, przy frekwencji ponad 82%. Jak co roku w marcu myślą przewodnią było sprawozdanie merytoryczne i finansowe Okręgowej Rady PZD oraz przyjęcie sprawozdania finansowego Okręgu PZD za rok 2017 i preliminarzy finansowych na rok 2018.

Więcej…

Okręgowe Dni Działkowca w Świnoujściu

Jubileuszowe uroczystości 120 lecia ogrodnictwa działkowego w Polsce, w szczecińskim okręgu połączone zostały z Okręgowymi Dniami Działkowca. Obchody odbyły się w Świnoujściu, na placu Adama Mickiewicza, mieszczącym się przy Urzędzie Miasta.

Prognozy pogodowe na nadchodzący dzień  9 września były nieciekawe, nie wróżyły sprzyjającej pogody. Tak też się stało, cały wieczór i w noc poprzedzającą uroczystość padał deszcz. Dla organizatorów stworzyło to dodatkowe  kłopoty, tym bardziej, że uroczystość przewidziana została na wolnym powietrzu.

Więcej…

Reakcja na apel działkowców

Na apel o zagrożeniach ze strony nieodpowiedzialnych osób, byłych członków naszej organizacji, próbujących siać ferment i podważać walory ustawy o ROD – zareagowało kierownictwo PIS, przekazując posłowi rozpoznanie tematu.

Z przedstawicielami sygnatariuszy apelu spotkał się  22 sierpnia br. poseł Pan Artur Szałabawka.

Więcej…

Trzy w jednym

Sprawy bezpieczeństwa, zagrożeń powodowanych podtopieniem oraz bieżące problemy PZD były tematem trójczłonowej narady przedstawicieli ogrodów Miasta Szczecina w dniu 27 lipca br. Część pierwszą zorganizowano przy współudziale z Miejską Komendą Policji, której specjaliści ze wszystkich komend dzielnicowych miasta, przedstawiali działkowcom stan bezpieczeństwa w swoich rejonach odpowiedzialności, ze szczególnym uwzględnieniem stanu w ogrodach działkowych. Całość problemu przedstawił podinspektor Tomasz Gwiazdowski.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

Dnia 06 kwietnia br. zakończył swoje spełnione życie nasz kolega Wiktor Dąbrowski, zasłużony działacz społeczny PZD.

W okresie działalności społecznej w PZD był długoletnim prezesem Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. „Ina” w Goleniowie.

Ogród pod jego przewodnictwem osiągał liczące się sukcesy zajmując czołowe lokaty w skali kraju.

Był długoletnim Wiceprezesem Wojewódzkiego a następnie Okręgowego Zarządu PZD w Szczecinie.

Dla ogrodnictwa działkowego położył duże zasługi jako krajowy instruktor społeczny służby instruktorskiej.

Był współtwórcą Polskiego Związku Działkowców. Uczestniczył w I Krajowym Zjeździe Delegatów PZD.

Za swoją długoletnią aktywną działalność dostąpił wszystkich zaszczytów włącznie z medalem 120 - Lecia Rodzinnych Ogrodów Działkowych w Polsce.

Do końca życia trwał na posterunku, był aktywny i oddany sprawie idei ogrodów działkowych.

Choroba jednak była nieubłagana i przerwała jego piękne karty życia.

Jego odejście z naszych szeregów kładzie się cieniem żałoby na okręg szczeciński dla którego poświęcił pokaźny szmat swojego życia.

Uroczystość ostatniego pożegnania odbędzie się w dniu 12.04.2018 r. o godzinie 10:00 w Kaplicy Cmentarza w Goleniowie

Jednocześnie wyrazy współczucia rodzinie składa Okręgowy Zarząd PZD.

 

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 6

Wczoraj 128

W tygodniu 780

W miesiącu 2703

Wszystkich 164309

Kubik-Rubik Joomla! Extensions