Polecamy:

Wieści z Okręgu

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie

W dniu 12.03.2018 roku w siedzibie Okręgu odbyło się posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie, przy frekwencji ponad 82%. Jak co roku w marcu myślą przewodnią było sprawozdanie merytoryczne i finansowe Okręgowej Rady PZD oraz przyjęcie sprawozdania finansowego Okręgu PZD za rok 2017 i preliminarzy finansowych na rok 2018.

Więcej…

Okręgowe Dni Działkowca w Świnoujściu

Jubileuszowe uroczystości 120 lecia ogrodnictwa działkowego w Polsce, w szczecińskim okręgu połączone zostały z Okręgowymi Dniami Działkowca. Obchody odbyły się w Świnoujściu, na placu Adama Mickiewicza, mieszczącym się przy Urzędzie Miasta.

Prognozy pogodowe na nadchodzący dzień  9 września były nieciekawe, nie wróżyły sprzyjającej pogody. Tak też się stało, cały wieczór i w noc poprzedzającą uroczystość padał deszcz. Dla organizatorów stworzyło to dodatkowe  kłopoty, tym bardziej, że uroczystość przewidziana została na wolnym powietrzu.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

Szanowny Panie Ministrze Członkowie Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Port Centralny” w Szczecinie zebrani na Walnym Zebraniu Sprawozdawczym w dniu 14-04-2018 r. wyrażają bardzo poważne zaniepokojenie o los ogrodów działkowych w polskich miastach.

Projekt tej ustawy jest dużym zagrożeniem dla Rodzinnych Ogrodów Działkowych i godzi w interesy działkowców, ogrodów działkowych i Polskiego Związku Działkowców.

Projekt ustawy ułatwia prowadzenie inwestycji mieszkaniowych i inwestycji towarzyszących i mogą być przejmowanie bezzasadnie tereny ogrodów działkowych.

W szczególności nasz sprzeciw budzą zapisy- że, umieszczenie terenów ROD w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, nawet dla tych, u których zapisano jest funkcję zieleń działkowa, to nie będzie żadną przeszkodą w realizacji zaplanowanej inwestycji mieszkaniowej.

Art. 20 projektu ustawy stanowi, że inwestorzy będą posiadali możliwość budowania osiedli mieszkaniowych, bez zwracania uwagi na zagospodarowanie przestrzenne co spowoduje bardzo poważne ryzyko wykorzystania do zabudowy terenów rekreacyjnych spełniających funkcje naturalnych - płuc miast - np. ogrodów działkowych lub nawet parków, leżących w atrakcyjnych i pożądanych przez inwestorów częściach miast.

Panie Ministrze

Wnioskujemy o wprowadzenie do projektu ustawy gwarancji dla funkcjonowania ogrodów działkowych na dotychczas zajmowanych terenach. Ogrody są potrzebne społeczeństwu, ze względów zdrowotnych i społecznych, przy uwzględnieniu również - coraz liczniejszej grupy Seniorów w miastach. Ogrody służą do prowadzenia profilaktyki zdrowia nie tylko dla działkowych Seniorów a również dla społeczności lokalnej.

Szczecin 14-04-2018

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 80

Wczoraj 147

W tygodniu 1404

W miesiącu 4288

Wszystkich 195544

Kubik-Rubik Joomla! Extensions