Polecamy:

Wieści z Okręgu

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie

W dniu 12.03.2018 roku w siedzibie Okręgu odbyło się posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie, przy frekwencji ponad 82%. Jak co roku w marcu myślą przewodnią było sprawozdanie merytoryczne i finansowe Okręgowej Rady PZD oraz przyjęcie sprawozdania finansowego Okręgu PZD za rok 2017 i preliminarzy finansowych na rok 2018.

Więcej…

Okręgowe Dni Działkowca w Świnoujściu

Jubileuszowe uroczystości 120 lecia ogrodnictwa działkowego w Polsce, w szczecińskim okręgu połączone zostały z Okręgowymi Dniami Działkowca. Obchody odbyły się w Świnoujściu, na placu Adama Mickiewicza, mieszczącym się przy Urzędzie Miasta.

Prognozy pogodowe na nadchodzący dzień  9 września były nieciekawe, nie wróżyły sprzyjającej pogody. Tak też się stało, cały wieczór i w noc poprzedzającą uroczystość padał deszcz. Dla organizatorów stworzyło to dodatkowe  kłopoty, tym bardziej, że uroczystość przewidziana została na wolnym powietrzu.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

W sobotę 14 kwietnia 2018 r. działkowcy Rodzinnego Ogrodu Działkowego "POLANA" w Szczecinie spotkali się w świetlicy na Walnym Zebraniu Sprawozdawczym. Zebranie prawomocne w II terminie przy frekwencji nieco powyżej 21 procent. Otworzyła je Pani Prezes Wacława Wiśniewska i witając się, podziękowała wszystkim obecnym za przybycie. Przedstawiając sprawozdanie merytoryczne z działalności zarządu za rok 2017, którego wysłuchano z uwagą, wspominała również o ważnych wydarzeniach ubiegłorocznych.

O obchodzonej przez Związek rocznicy 120 lecia ogrodnictwa działkowego w Polsce i obecności na uroczystościach w Koźminie Wielkopolskim, Krajowych Dniach Działkowca w Bytomiu oraz Okręgowych w Świnoujściu. Po raz pierwszy na Okręgowych Dniach Działkowca prezentowane było stoisko wystawiennicze naszego ogrodu, mówiła, odsłaniające ogród POLANA w pięknej szacie kwiatowo-warzywnej wraz z degustacją przetworów pozyskanych od działkowców z ich prywatnych zapasów. Nasze stoisko swoją obecnością zaszczycił i uczynił pamiątkowy wpis sam Pan Prezes Związku Eugeniusz Kondracki. Co poczytujemy sobie za zaszczyt i wyróżnienie dla naszego ogrodu. Pani Prezes kierowała podziękowania do wszystkich oraz do każdego z osobna, którzy przygotowali i byli obecni na tej prezentacji.

Wracając do spraw bieżących należy wspomnieć, że Zarząd współpracuje z Policją i Strażą Miejską w zakresie ochrony mienia oraz z Ochroną Środowiska w /s niszczycielskiej pracy bobrów, wycinki starych drzew zagrażających uprawom działkowym i samym działkowcom.

Omawiano i zatwierdzono inwestycje i prace remontowe takie jak: dalsze utwardzanie alejek, dokupienie mocy energetycznej jeżeli takie będzie zapotrzebowanie ogrodu, wymiana ogrodzenia wokół biura zarządu i wymiana liczników energii – elektrycznych, na liczniki elektroniczne w sektorach ABC.

Pani Prezes przypominała działkowcom o oznakowaniu numerem swoich działek co będzie ułatwieniem i dla działkowców, i dla pracy gospodarzy.

W dyskusji poruszano tematy: koszenia trawy w niedzielę i zakłócaniu wypoczynku sąsiadom, zamykaniu bram ogrodu za sobą, uzupełnień ubytków siatki w ogrodzeniu zewnętrznym, śmieci. aby nie obstawiać pełnych pojemników torbami, tylko zaczekać aż zostaną opróżnione i wtedy je napełniać. Jesienią na każdym sektorze podstawiane były pojemniki na odpady zielone, do których działkowiec mógł wrzucać liście i gałęzie.

W tym roku jeden z nowych działkowców zaproponował, że zakupi rozdrabniarkę i w ramach dobrosąsiedzkich stosunków, tym sprzętem, nieodpłatnie, pomoże każdemu z działkowców pozbyć się niepotrzebnych odpadów, zmieniając je w przydatny i pożyteczny w ogrodzie kompost, w zastępstwie kory czy zrębków drewnianych, które tak często kupujemy w centrach handlowych.

Po wyczerpaniu wszystkich ważnych dla działkowców tematów Pani Prezes serdecznie podziękowała, raz jeszcze, za pracę zarządowi , komisji rewizyjnej, gospodarzom. Podziękowania kierowała również do Okręgu za pomoc prawną przy rozwiązywaniu trudnych spraw, za uzupełnienia mebli biurowych oraz szafę pancerną tak niezbędną do przechowywania dokumentów działkowców szczególnie teraz kiedy wchodzi w życie prawo o ochronie danych osobowych.

Podczas zebrania wśród obecnych  dało się wyczuć spokój oraz zrozumienie dla pracy Zarządu za dbałość o ich potrzeby i potrzeby ogrodu.

E. R.

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 89

Wczoraj 147

W tygodniu 1413

W miesiącu 4297

Wszystkich 195553

Kubik-Rubik Joomla! Extensions