Polecamy:

Wieści z Okręgu

Obrady Okręgowej Rady PZD

Zgodnie z planem, w dniu 14.03 br., obradowała Okręgowa Rada na zwyczajnym posiedzeniu. Przy frekwencji 90%, zatwierdzono porządek dzienny, który obejmował:

1. sprawozdanie z działalności Okręgu za rok 2018

2. sprawozdanie finansowe Okręgu za rok 2018

3. preliminarz Okręgu na rok 2019

Więcej…

UROCZYSTA SESJA OKRĘGOWEJ RADY PZD W SZCZECINIE 

Uroczysta sesja, w której udział wzięli członkowie Okręgowej Rady oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej i przewodniczący Kolegiów Prezesów, odbyła się w domu działkowca ROD „Przyjaźń” w Szczecinie.

Więcej…

Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami 

W ostatni weekend maja, Polski Związek Działkowców  brał udział w XVII  Szczecińskim Spotkaniu Organizacji Pozarządowych Pod Platanami na Jasnych Błoniach. Wydarzenie organizowane było w ramach XII edycji Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych, a objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.

Więcej…

Posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie

W dniu 12.03.2018 roku w siedzibie Okręgu odbyło się posiedzenie Okręgowej Rady PZD w Szczecinie, przy frekwencji ponad 82%. Jak co roku w marcu myślą przewodnią było sprawozdanie merytoryczne i finansowe Okręgowej Rady PZD oraz przyjęcie sprawozdania finansowego Okręgu PZD za rok 2017 i preliminarzy finansowych na rok 2018.

Więcej…

Okręgowe Dni Działkowca w Świnoujściu

Jubileuszowe uroczystości 120 lecia ogrodnictwa działkowego w Polsce, w szczecińskim okręgu połączone zostały z Okręgowymi Dniami Działkowca. Obchody odbyły się w Świnoujściu, na placu Adama Mickiewicza, mieszczącym się przy Urzędzie Miasta.

Prognozy pogodowe na nadchodzący dzień  9 września były nieciekawe, nie wróżyły sprzyjającej pogody. Tak też się stało, cały wieczór i w noc poprzedzającą uroczystość padał deszcz. Dla organizatorów stworzyło to dodatkowe  kłopoty, tym bardziej, że uroczystość przewidziana została na wolnym powietrzu.

Więcej…

Prasa Działkowa

 

Japońskie ogrody

Ogrody działkowe w Japonii.

W  ogrodzie działkowym Hagidai na 106 rodzin jest 117 działek. Jedna działka ma powierzchnie 30 metrów kwadratowych. Każdy rok działalności ogrodu działkowego Hagidai zaczyna się od walnego zgromadzenia. Obejrzyj jak wyglądają ogrody działkowe w Japonii - kliknij

14.04 br., na zwołanym walnym zebraniu sprawozdawczym członków, dokonano podsumowania i rozliczenia roku 2017. Przyjęte zostały uchwały dotyczące roku bieżącego.

Zebranie odbyło się w świetlicy domu działkowca. Pomimo, że aktualnie trwa remont tego obiektu, związany z osuszaniem po ubiegłorocznym zalaniu, zarząd dołożył wielu starań, by zebranie było przygotowane od strony logistycznej.

Na uwagę zasługuje fakt, co zostało wielokrotnie podkreślane w sprawozdaniach -udzielenie dotacji przez Krajową Radę PZD, na dofinansowanie prowadzonego obecnie remontu.

Zebranie odbyło się w  drugim terminie przy 25% frekwencji.

W przerwie między pierwszym a drugim terminem, odsłonięta została tablica pamiątkowa na budynku domu działkowca „Ku czci długoletniego byłego prezesa zarządu – Mariana Cichockiego”. Był to znamienny fakt, przypominający ludzi, którzy odeszli, a przyczynili się do sukcesów ogrodu.

Zebranie było przygotowane perfekcyjnie, czytelne sprawozdanie merytoryczne i finansowe, a także sprawozdanie ogrodowej komisji rewizyjnej, badającej działalność zarządu.

Odebrane to zostało ze zrozumieniem przez uczestników zebrania, czego dowodem były rzęsiste oklaski. Nikt z uczestników nie miał wątpliwości w kwestii, co robi zarząd i na co idą pieniądze społeczne. Przejawiło się to również w dyskusji, która dotyczyła głównie spraw organizacyjnych i planów ograniczania podtopień działek i ruchu pojazdów w ogrodzie.

Ze zrozumieniem działkowcy przyjęli obawy wynikające z projektu ustawy o przyspieszeniu budownictwa mieszkaniowego, na co reakcją było przyjęte stanowisko skierowane do Ministra Infrastruktury i Rozwoju. Kiedy uczestniczy się w takim zebraniu, ma się pełną satysfakcję, że w wielu naszych ogrodach wystąpiła wyraźna poprawa w stylu zarządzania.

W tym ogrodzie, na każdym kroku widać troskę o ogród i o to by wszyscy czuli się dobrze w tym gronie.

Prezes OZ w Szczecinie

mgr Tadeusz Jarzębak

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 82

Wczoraj 147

W tygodniu 1406

W miesiącu 4290

Wszystkich 195546

Kubik-Rubik Joomla! Extensions